امام جمعه راسک تجاوز سرهنگ ابراهیم کوچکزایی، فرمانده نیروی انتظامی چابهار به دختر ۱۵ ساله را تایید کرد

 عبدالغفار نقشبندیرادیو فردا: عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت راسک در استان سیستان و بلوچستان، با انتشار بیانیه‌ای خبر تجاوز یک فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر ۱۵ ساله بلوچ را تایید کرد.
ویدئوی منتسب به خانواده دختر نوجوان بلوچ که فرمانده نیروی انتظامی چابهار به او تجاوز کرده است
ویدئوی منتسب به خانواده دختر نوجوان بلوچ که فرمانده نیروی انتظامی چابهار به او تجاوز کرده است؛ این خبر ابتدا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و سپس امام جمعه راسک تایید کرد. گفته می‌شود خانواده تحت فشار قرار دارند تا شکایت نکنند.در بیانیه آقای نقشبندی آمده است: «چند روزی بود که خبری اسفناک، بلکه فاجعه‌ای دلخراش و فجیع در فضای مجازی در حال دست به دست شدن بود تا اینکه پس از تحقیق و بررسی و گفت‌وگو با خود خانواده و شنیدن سخنان دختر کودک، زوایایِ پنهانِ این جنایتِ نابخشودنی برای بنده محرز گردید.»

منابع محلی در سیستان و بلوچستان از جمله کمپین فعالین بلوچ اعلام کرده‌اند که سرهنگ ابراهیم کوچکزایی، فرمانده نیروی انتظامی چابهار، روز ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۱ به بهانه بازجویی از این دختر که اهل شهر دشتیاری از توابع چابهار است، او را به اتاق استراحت خود در محل کارش برده و به او تجاوز کرده است.

با گذشت نزدیک به یک ماه از انتشار این خبر، هنوز هیچ مقام رسمی جمهوری اسلامی به آن واکنشی نشان نداده است.
امام جمعه موقت راسک با اشاره به «سکوت مرگبار موجود» در باره این خبر تاکید کرد: «دست‌درازی به حیا و عفت خواهر مسلمان بلوچم قابل اغماض و بخشش نیست.»

او همچنین از قوه قضاییه جمهوری اسلامی خواست «هر چه سریع‌تر این مامور متجاوز به سزای اعمال ننگین خود برسد» و «این مجرمِ مفسد را در ملاء عام محاکمه و مجازات» کند.

اما کمپین فعالین بلوچ روز دوشنبه، چهارم مهر، خبر داد که پس از تایید تجاوز صورت گرفته، ارگان‌های امنیتی این خانواده را که برای پیگیری شکایت از دشتیاری به زاهدان رفته بودند در حصر خانگی قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، همچنین این خانواده تحت فشار قرار گرفته‌اند تا موجب شوند امام جمعه موقت راسک بیانیه خود را تکذیب کند.

این در حالی است که به گفته منابع بلوچ، پیش از این نیز دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی با تحت فشار قرار دادن این خانواده از آنها خواسته بودند شکایت خود را‌ پس بگیرند.
همچنین به گزارش کمپین فعالین بلوچ، هر دو ارگان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات روز دوشنبه به دیدار مولوی فتحی محمد، پدر عبدالغفار نقشبندی، رفتند و خواستار تکذیب بیانیه پسرش شدند.

مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته این پدر و پسر را با اتهام‌های امنیتی بازداشت کرده بودند.

حبیب‌الله سربازی فعال سیاسی بلوچ به کمپین فعالین بلوچ گفته است: «زمانی نیروهای امنیتی این پدر و پسر را بدون هیچ توجیه قضایی بازداشت کردند و زیر شکنجه‌های طاقت‌فرسا پسر را وادار کردند که علیه پدر ویدئو بدهد.»

او افزود: «تصور ارگان‌های امنیتی این است که بار دیگر با فشارها و شکنجه می‌توانند به خواسته‌های نامشروع خود برسند.»

تایید تجاوز یک فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر بلوچ در میانه اعتراض سراسری به قتل مهسا امینی، جوان اهل سقز، صورت گرفته است.
+80
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  مردم ! انرژیِ خود را در پس کوچه‌ها و خیابان‌ها هدر ندهید!به کسانی‌ که می‌گویند در جا‌های مختلف تظاهرات کنید تا انرژی نظامیان از بین برود گوش نکنید! اینها از خودشان هستند و میخواهند تلفات شما بلا برود و خسته شوید ! درست به هدف بزنید ! به طرفِ صدا و سیما و وزارتخانه‌ها " مخصوصا وزارتِ کشور و ارشاد بروید ،، به طرفِ مجلس و بیت بروید و آن کاری که باید انجام دهید را انجام دهید ! اینگونه ترس به جانشان خواهد افتاد و شاید چشمِ کورشان باز شود
  8
  53
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Ariyo Barzan - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا
  به امید ایزد منان آزادی در راهه. امیدوارم که مردم این فرمانده و اون استاد دانشگاه و باقی افراد افراطی را زود سقط نکنن تا بتونیم مسیر بهشت را درست براشون هموار کنیم
  5
  21
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یعنی حرف خود اون دختر مظلوم مهم نیست، این حیوون (واقعا نمیدوم اینها رو چطور صدا کنم که به کسی برنخوره)، باید تایید کنه. مرتیکه مگه تو شورت اون مرتیکه بودی یا داشتی با سیبیلهات عباس اقاش رو واکس میزدی که تو باید تایید کنی؟
  6
  17
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  omid haghgo - تکزاس، ایالات متحده امریکا
  حمله به وزارتخانه که احتمالا وزرا در آن نیستند واگر هم باشند از آغاز یورش مردم فرصت فرار دارند و یا صدا و سیما که حفاظت بسیار بالایی دارد و برای تسخیرآن نیاز به مردمی دارد که مصلح هستند در شرایط فعلی با مردم بدون اسلحه تلفات بسیار بالایی خواهد داشت. اعتراضات در یک نقطه وقتی موثر است که با جمعیت بالا باشد ولی اگر جمعیت پایین باشد اعتراضات پراکنده در نقاط مختلف شهر تاثیر بیشتری دارد. در وضعیت فعلی مردم نیاز به یک رهبر دارند که به موقع چکار بکنند. اعتراضات فعلی اگر همراه با اعتصاب باشد کمر رژیم را خواهد شکست. اخلال در شبکه برق رسانی و قطع برق مردم بیشتری را از به خیابانها خواهد کشاند. شما تصور کنید معترضان قادر باشند برق یک کلان شهر مثل تهران را قطع کنند.
  4
  15
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  این امام جمعه بیچاره سنی هستش و اون خوک کثیف هم از نام خانوادگیش معلومه که سُنیه !! سُنیها در ایران همیشه مورد هجمه و ظلم رژیم واقع شده اند ، از دستگیر و اعدام به هر بهانه و محدودیتها و تخریب مساجدشون ووو ولی موندم این کثافت عیاش چطور بخودش اجازه یک چنین جنایتی رو داده !؟ درست گفتند ، کسی که به خود زنا کُنه ، بدیگران چه ها کُنه !!؟ مردم باید بریزن بگیرنش و تو همون پاسگاهش تیکه تیکه اش کنن و پاسگاه رو هم رو سرش خراب ! تنها ره رهایی جنگ مسلحانه .
  2
  15
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بر اساس قانون فعلی مملکت که قصاص باشد باید به این فرمانده نیروی انتظامی تجاوز کنند. اگر یکی دو آخوند را هم در همان دور و اطراف اعدام کردند که دیگه بهتر!
  4
  17
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ارش یک دوست - تبریز، ایران
  مردم بلوچ...چرا به این راحتی می گذارید که حقتون پایمال بشه،،،متحد باشید و دهن این کثافتهای بی همه چیز و سرویس کنید،،،،شما ها که غیور و نترس بودین،،،الان چی شده؟؟؟؟
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.