اعتراضات در ایران:خامنه ای می کشیمت به چارمیخ، میندازیمت زباله دان تاریخ

تصاویری از اعتراض‌های شب‌گذشته در کرج
یک زن سالمند همراه با جوانان دهه هشتادی دست نوشته ای بزرگ را بر دست دارد که بر روی آن نوشته:
من همسال دهه هشادی ها نیستم
ولی همراه دهه هشتادی ها هستم
خامنه ای می کشیمت به چارمیخ
میندازیمت زباله دان تاریخ
رئیس‌جمهور کوزوو خطاب به ایرانیان: چشم همه دنیا به شماست
ویوسا عثمانی سادریو، رئیس‌جمهور کوزوو، خطاب به معترضان در ایران گفت: «چشم همه دنیا به شماست. هیچ وقت از جنگیدن برای آزادی دست نکشید. ما هم ملتی بودیم که قتل‌عام و تجاوز را تجربه کردیم، اما جنگیدیم تا پیروز شدیم.»

حمایت نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سوئد: تا زمانی که نفس در سینه دارم، در کنار معترضان ایرانی خواهم ایستادرشید فریور، نماینده ایرانی پارلمان سوئد با انتشار پیامی ویدیویی حمایت خود از اعتراضات در ایران را اعلام کرد.
سیامک انصاری هنرپیشه ایرانی از معترضان حمایت کردسیامک انصاری، بازیگر در پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعتراضات ایران اعلام حمایت کرده است.
او نوشت: «حق مردم ایران باتوم، جنگ، تحریم، بی‌عدالتی و بی‌حرمتی نیست.»
 
او گفته همیشه سعی کرده با هنرش قدمی «هر چند کوچک» در جهت بهبود وضعیت ملت بردارد، اما اکنون هنر او کوچکتر از شجاعت آنها است.
 
او خطاب به مردم گفته است که آنها «شجاع‌ترین و بهترین» آموزگاران تاریخ هستندو
حمایت استاد فلسفه دانشگاه از دانشجویانش
در ادامه واکنش‌های اعتراضی استادان دانشگاه به سرکوب اعتراضات «زن، زندگی، آزادی»، نصرالله حکمت، استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران، نیز با انتشار یادداشتی اعلام کرد که تا وقتی که دانشجویانش «با احترام و تکریم تمام و بدون هیچ ترس و وحشتی به دانشگاه قدم نگذارند»، در هیچ کلاسی حاضر نخواهد شد.
آقای حکمت، که متولد ۱۳۳۴ و استاد فلسفه دانشگاه است، همچنین نوشت: «من یکی از بقایای نسلی هستم که روزگاری در اندیشه ساختن مدینه فاضله بودیم اما اینک در قله هزار گریه و شیون، سر از جهنم جهل و جفا و ریا و دروغ درآورده‌ایم.»
 
او از دانشجویان خود خواست: «لطفاً دست مرا بگیرید و به من درس دهید. من باید از شما صدها درس بیاموزم.»
پیام: بارسلونا برای حمایت از ایران با طبل سنتی اومدن بیرون برای حمایت.
محمدعلی گرایی، قهرمان کشتی، سرکوبگران مردم را «بی‌شرف» و «بی‌وجود» خوانده است.
اخراج رئیس انجمن پزشکان ایرانی آمریکایی به‌دلیل دیدار با ابراهیم رئیسی
انجمن پزشکان ایرانی آمریکایی یک پزشک ایرانی ساکن نیویورک را به‌دلیل شرکت در جلسه دیدار با ابراهیم رئیسی در سفر به آمریکا اخراج کرد.
 
هیئت مدیره این انجمن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد طی یک جلسه اضطراری که در روز شنبه گذشته برگزار شد، از شروین مرتضوی، پزشک متخصص داخلی ساکن نیویورک که ریاست این انجمن را برعهده دارد، خواسته شده از مقام خود کناره‌گیری کند و از این انجمن «فاصله بگیرد».
 
هیئت مدیره انجمن پزشکان ایرانی آمریکایی همچنین به عکسی از این دیدار استناد کرده که مرتضوی را در کنار ابراهیم رئیسی در جریان سفر اخیر او به نیویورک نشان می‌دهد.
 
همچنین خسرو کشفی، استاد سیتی‌یونیورسیتی نیویورک که او نیز در جلسه دیدار با ابراهیم رئیسی شرکت کرده بود، از این کار خود عذرخواهی کرد. آقای کشفی در پیامی نوشت که «به دام افتاد» و «حامی نظام» نیست. او همچنین پیام خود را با شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» به پایان برد.
+147
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  ...این بذر ها زیر خاک نمی‌مانند. خون است و ماندگار است!
  4
  47
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  توپ تانک یغلوی ننگ به این پهلوی هاهاها
  41
  3
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۲
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  گریزعلی چندروزه آقادایی رو تکون ندادی وازجات پانشدی بری سرخیابون ازیه مغازه ایرانی تو مونیخ کمی هل و دارچین وزعفرون واسه ضعف اعصابت بگیری؟هاهااون آیدی طلوع آزادی ازآمریکاروهم بسوزونم هاهاخواب وخوراک نداری مگه تو بشر؟
  35
  2
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  خسرو کشفی، استاد سیتی‌یونیورسیتی نیویورک ! بر پدر و مادر تو حـ... لعنت که هم خر میخوای هم خرما. مرتیکه الاغ تو حامی رژیم نیستی اونجا یونجه پخش میکردن رفتی؟ چرا ما رو دعوت نمیکنند؟ مرتیکه جاسوس برای ادامه جاسوسیشم شده یه مرگ بر فلان میگه و تمام. نه مرتیکه خر خود خود خودت هستی و باید اسامی این افراد هشتک بشه همه ایرانی ها و غیر ایرانی ها بدانند این لجن ها حاضرند زیر هر نجاستی بخوابند فقط منافعشون حفظ بشه.
  2
  11
  ‌سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.