پیام انانیموس به معترضان در ایران: هرگز تو را رها نمی‌کنم، هرگز ناامیدت نمی‌کنم

 گروه هکری ناشناس انانیموس بارها حمایت خود را از معترضان در ایران اعلام کرده استرادیو فرانسه: گروه هکری انانیموس، در پیامی که روز دوشنبه چهارم مهر ماه، خطاب به معترضان ایرانی منتشر کرد، نوشت: هرگز تو را رها نمی‌کنم، هرگز ناامیدت نمی‌کنم. این گروه هکری ناشناس، که از زمان آغاز اعتراضات اخیر مردمی در ایران پس از کشته شدن مهسا امینی توسط ماموران گشت ارشاد، بارها اقدام به مسدودکردن پایگاه‌های اینترنتی مرتبط با نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است، در پیامی دیگر به تمامی کاربران ایرانی هشدار داد نسبت به افراد ناشناس که از آنان تقاضای پول یا پشتیبانی می‌کنند، بسیار مراقب باشند. انانیموس افزوده است: این گروه، اقدامات هکری خود را به رایگان انجام می‌دهد.

گروه هکری انانیموس، در تازه‌ترین حملات سایبری، به سامانه‌های اینترنتی اقتصادی و سیاسی حکومتی در ایران، پایگاه‌های اینترنتی بانک ملی و بانک آینده را هک کردند.
باشگاه خبرنگاران جوان، روز دوشنبه چهارم مهر، به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، اعلام کرد: «اطلاعاتی از هک نداریم و قاعدتا اگر هک رخ می‌داد ما باید زودتر متوجه می‌شدیم».

پیش از این، این گروه ناشناس هکری، از حمله اینترنتی به سامانه‌های اینترنتی وزارت‌خانه‌های نفت و اقتصاد جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود. گروه انانیموس، روز یک‌شنبه سوم مهر ماه، وب‌سایت مجلس شورای اسلامی ایران را هک کرد و شماره تلفن‌‌های نمایندگان مجلس و اطلاعات آنان را منتشر کرد.

گروه ناشناس انانیموس، که از آغاز اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در ایران، علاوه بر وب‌سایت‌های تعدادی از وزارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران، سامانه‌های صدا و سیما و شمار دیگری از نهادهای حکومتی را هدف حملات هکری قرار داده است، بارها حمایت خود را از خیزش مردمی در ایران اعلام کرده است.

آنانیموس، همزمان با حمله به سامانه‌های اینترنتی به وزارتخانه‌های ایران، این پیام را نوشت: نمی‌توانید در حالی که مردم جان می‌دهند از پول آلوده به خون خود استفاده کنید.

این گروه،‌ در پیام‌های دیگری که روز دوشنبه چهارم مهر منتشر کرد، خطاب به معترضان ایرانی نوشت: «هرگز تو را رها نمی‌کنم، هرگز ناامیدت نمی‌کنم».

انانیموس، همچنین، به کاربران ایرانی هشدار داد که در پیشنهادهای پشتیبانی در قبال دریافت وجه مالی هوشیار باشند، زیرا این گروه اقدامات خود را به رایگان انجام داده و تقاضای هیچگونه وجهی از کاربران ندارد.

این گروه هکری ناشناس، روز یک‌شنبه سوم مهرماه، پس از هک کردن سامانه اینترنتی مجلس شورای اسلامی ایران، به همراه سندی که در توییتر منتشر کرد، از کاربران درخواست کرد تا با شماره‌ تلفن‌های نمایندگان مجلس ایران تماس گرفته و از آنها بپرسند که چرا هنوز به حمایت خود از حکومت ادامه می‌دهند.

شماری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی، روز دوشنبه چهارم مهر، ویدئوهایی از تماس تلفنی با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران منتشر کردند. این کاربران ایرانی در تماس‌های خود با تعدادی از نمایندگان مجلس ایران، ادامه همکاری آنان با نظام جمهوری اسلامی ایران را مورد انتقاد قرار دادند.

گروه هکری آنانیموس، طی روزهای اخیر، بارها حمایت خود را از اعتراضات مردمی در ایران اعلام کرده است.
+98
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.