تاج‌گذاری چارلز سوم چه زمان انجام می‌شود؟

العربیه: تاریخ تاج‌گذاری چارلز سوم، پادشاه جدید بریتانیا هنوز اعلام نشده است، اما بر اساس سنت سلطنتی این رویداد معمولاً چندین ماه پس از درگذشت حاکم قبلی اتفاق می‌افتد تا هم به وی ادای احترام شده باشد و هم وقت کافی صرف برنامه‌ریزی برای مراسم تاج‌گذاری حاکم بعدی بشود.

مراسم تاج‌گذاری الیزابت دوم، ملکه فقید بریتانیا، در تاریخ 2 ژوئن 1953 انجام شد، که بیش از یک سال پس از مرگ پدرش جرج ششم در فوریه 1952 بود. رسانه‌های بریتانیا گمانه می‌زنند که تاج‌گذاری چارلز سوم احتمالاً بهار یا تابستان آینده انجام شود.

گفته می‌شود که با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی در بریتانیا به دنبال همه‌گیری کرونا و دشواری‌های اقتصادی، چارلز مایل است مراسم تاج‌گذاری خود را به صورت مختصر و مفید برگزار کند تا بابت آن هزینه‌ای بر مردم تحمیل نشود، چرا که خرج تاج‌گذاری را دولت از مالیات مردم تامین می‌کند.

به‌طور سنتی، مراسم تاج‌گذاری پادشاه بریتانیا در کلیسای وست‌مینستر لندن به مدیریت اسقف اعظم کانتربری، بلندمرتبه‌ترین مقام مذهبی در کلیسای انگلستان پس از شخص شاه برگزار می‌شود. طی این مراسم پادشاه به اساسنامه سلطنت سوگند می‌خورد، با روغن مقدس مسح می‌شود، بر تخت می‌نشیند، تاج بر سر می‌گذارد، و عصای فرانروایی و گوی مقدس را تحویل می‌گیرد.

پادشاه در مراسم تاج‌گذاری به کلیسای انگلستان، که خود بالاترین مقام سیاسی-مذهبی آن است، سوگند وفاداری یاد خواهد کرد. با این حال، از آنجایی که بریتانیا مجموعه‌ای چندفرهنگی است و شهروندان آن باورمند به ادیان مختلفی هستند، در مراسم تاج‌گذاری پادشاه قرار است نمایندگان عالی‌رتبه جوامع مسلمان، یهودی، هندو و بودایی نیز حضور پیدا کنند.

در مراسم تاج‌گذاری ملکه الیزابت دوم بیش از 8000 مهمان از 129 کشور جهان شرکت کردند، اما گفته می‌شود در مراسم تاج‌گذاری چارلز سوم، به منظور جلوگیری از اسراف و همچنین به دلیل محدودیت‌های ایمنی و بهداشتی، قرار است تنها 2000 نفر شرکت کنند.

چارلز سوم با 73 سال سن طولانی‌ترین دوران ولایتعهدی در تاریخ پادشاهی بریتانیا را داشته است، و همچنین مسن‌ترین پادشاهی خواهد بود که در بریتانیا بر تخت می‌نشیند.
+5
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.