دستور خامنه‌ای به سپاه برای سرکوب اعتراضات

ایران وایر: یک مقام امنیتی سابق در جمهوری اسلامی ایران که کماکان به عنوان مشاور با نهادهای امنیتی همکاری دارد، در مصاحبه‌ای کوتاه به ایران وایر گفته است که گسترش اعتراضات در سراسر ایران حکومت ایران را غافلگیر کرده و احتمال سرکوب شدید که منجر به کشتار وسیع شهروندان ایرانی شود، دور از انتظار نیست.

 این مقام سابق تاکید کرده است که فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بخش‌های دیگر شامل نیروی انتظامی، ارتش جمهوری اسلامی و وزارت اطلاعات را به اهمال متهم می‌کنند و با حکم مستقیم آیت الله خامنه‌ای در صدد هستند که با خشونت به اعتراضات خاتمه دهند.

بنابر گفته این منبع ایران وایر، او از یک مقام سپاه شنیده که آیت الله علی خامنه‌ای آتش زدن روسری را «محاربه» توصیف کرده است: «آقا (منظور علی خامنه‌ای) دستور داده‌اند که رحم نباید کرد. آقا گفتند که معنی ندارد زنان حجاب خود را در خیابان آتش بزنند. این یعنی محاربه با اسلام.» حکم فقهی «محاربه با اسلام» در ایران اعدام است.

این مقام سابق همچنین تاکید کرد که دولت ایران و سپاه نگران اوضاع در مناطق کردنشین هستند و به دولت منطقه خودمختار کردستان عراق اخطار داده‌اند که با گروه‌های کرد ایرانی همکاری نکنند.

منبع ایران‌وایر در پایان گفت که بسیاری از مقامات اطلاعاتی سابق و فعلی ایران از عملکرد دولت ایران و شخص آیت الله خامنه‌ای ناراضی هستند و اعتقاد دارند که او بر خلاف گذشته نگاه واقع بینانه‌ای به مسائل ندارد.

 این مشاور امنیتی جمهوری اسلامی گفته است «من می‌ترسم این‌ها به کشتاری مثل کشتار مسجد گوهرشاد دست بزنند تا قضیه تا مدتی بخوابد.»

در تیر ماه ۱۳۱۴ شمسی، ارتش ایران به دستور رضا شاه پهلوی مخالفان مذهبی خود را که در مسجد گوهرشاد تحصن کرده بودند، هدف قرار دارد. در برخی از منابع این سرکوب ۱۶۰۰ کشته بر جا گذاشت.

 طبق آخر اخبار امروز نیروهای ایران مناطق مرزی کردستان عراق را بمباران کردند.
+17
رأی دهید
-232

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این مفعول بی شرف و حـ... هنوز زنده اس !؟ ولی دیگه کار از کار گذشته ، اتفاقاً خوب شد زنده است ، چون باید با طناب دار آویزون بشه ، و طعم و مزه جنایاتی که مرتکب شده رو عملاً بکشه و حال کُنه !!
  11
  141
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  باز دوباره اینها آمار و ارقام معده ای از صد سال پیش صادر کردند در مسجد گوهر شاد اصلا ۱۶۰۰ نفر جا میشد که بشه همه را از دم کشت؟
  3
  117
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  یکی را بکشید، ده تا از شما را خواهند کشت. اگر از خشم ملت هنوز نهراسیدید، حالا بترسید.
  4
  122
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران

  پشت کوهی از سلاح و سرسپردگانت قائم شدی و زبانت هم دراااز است سید علی، از لونه کثیفت می کشیمت بیرون و زنده زنده به عنوان محارب برا انسانیت و آزادگی و حقوق انسانی می دیدمت دست عواملت که اول ترتیبت رو بدن و بعد خودشون بکشنت .لذتش بیشتره.این رفتار بظاهر وحشیانه واگنشی است در برابر اعمال تو در این چندین سال حکومت.پس بجنگ تا بجنگیم. الان یه رباط سایبری میاد فقط بمن 100تا منفی میده خخخخ.
  132
  101
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  هر روز که این جنایتکار بیشتر عمر کنه بار گناهان خودش رو سنگین تر میکنه و ما رو متنفر تر از مذهب و هر چی مذهبی هست و زمانی که اینها بروند رنسانس واقعی ایران شروع میشه مثل فرانسه که در مدارس درسی به نام درس دینی وجود نداره و هر بی سوادی نمیتونه کشیش بشه باید حتما دانشگاه رشته الهیات خونده باشه، از هیچکس مالیات کلیسا گرفته نمیشه و هیچ کشیشی در ساعات غیر کاری خودش نمیتونه لباس کشیشی بپوشه و راه بیفته تو خیابان
  4
  63
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  لعنت زمین و زمان بر تمامی این چهره های منفورتون شیطان زاده ها
  4
  43
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد

  خودش گفت، خاک بر سره ملتی که من رهبرش باشم، پس گورتو گم کن بورو!
  0
  27
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  مردیکه متوهم برو گمشو توی یک سوراخی پنهان شو تا سقط شی تا یک ملت ودنیا از دستت راحت بشن فکر کردی صد سال دیگه عمر میکنی چلمک که دستور قتل عام میدی بازی شما آخوندها دیگه تمام است مردم پوست از سرتان می کنند آهنگ خر شو شما آخوندها ی پلید بمانندگذشته دیگر در گوش مردم نوایی ندارد بیشرف دیکتاتور.
  0
  0
  دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.