ابراز شرمساری هومن سیدی از عکسی که با حسن روحانی انداخته بود

عکسی که هومن سیدی در پیام خود درباره مرگ مهسا امینی در اینستاگرام منتشر کرده استرادیو فردا: هومن سیدی و نوید محمدزاده، دو بازیگر دیگر سینمای ایران، به کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد و اعتراضات مردمی اخیر واکنش نشان دادند.

هومن سیدی، بازیگر و کارگردان سینمای ایران، روز شنبه، دوم مهر در صفحه کاربری خود در اینستاگرام عکسی از خود در کنار حسن روحانی، رئیس جمهور سابق ایران، منتشر کرده و با ضربدر زدن بر روی چهره خود نوشته است: «این ننگ برای من هیچ گاه پاک نخواهد شد. انزجار دارم از خودم از این که ساده‌لوحانه برای فردای بهتر قدمی در مسیر برداشتم.»

او افزوده است: «از خودم شرمسارم و هیچ‌گاه خودم را نخواهم بخشید»، «یادم است چه قدر ساده گول دادن امید را خوردیم.»
این بازیگر در پایان گفته است: «ننگ بر من، من هومن سیدی فرزند ایرانم و در کنار زنان و مادران ایران زمین هستم.»

آقای سیدی این پست را چند روز پس از آن منتشر کرده که فیلم «جنگ جهانی سوم» او به‌ عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار ۲۰۲۳ انتخاب شد.

نوید محمدزاده، دیگر بازیگر شناخته‌شده ایرانی، نیز که خود کرد است شامگاه جمعه با انتشار طرحی با نام مهسا امینی در صفحه کاربری خود در اینستاگرام ضمن ابراز خشم از مرگ این زن جوان سقزی افزود: «از این که خواهرانم در این ضوابط و قوانین ناکافی مظلومانه و غریب مورد بی‌احترامی و ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، قلبم به درد آمده است.»

او ضمن همدردی با مردم از هرگونه «سکوت» و «بی‌تفاوتی» اظهار شرم کرده است.

کشته شدن مهسا امینی ۲۲ ساله در بازداشت پلیس «گشت ارشاد» با اعتراض‌های گسترده داخلی و واکنش‌های بسیار بین‌المللی روبه‌رو شده است.

در روزهای گذشته شمار قابل توجهی از چهره‌های شناخته‌شده ایرانی و خارجی در داخل و خارج از ایران کشته شدن مهسا امینی و قانون اجباری حجاب در ایران را محکوم کرده‌اند.
+58
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  این هم چه ناقلا هست عکس روحانی رو گذاشته خوب روحانی رو که خود آقایون الان ترد کردند
  1
  21
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  هومن سیدی با تنابنده ناتو، ی فیلم ساخته فکر کرده با هیتلر بازی میتونه سری تو سرا بشه.خیلی جرات داری عکس خامنه ای رو ضربدر بزن اونوقت حسابه
  0
  9
  یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.