مصرف منظم گردو، راهی برای سالم ماندن با افزایش سن

دویچه وله: مطالعه جدید محققان آمریکایی نشان می‌دهد افزودن حدود یک مشت گردو به رژیم غذایی در طول روز می‌تواند با فوایدی برای کیفیت کلی رژیم غذایی مرتبط باشد و سلامت را در کنار روند پیری، ارتقاء دهد.

به‌گزارش مدیکال‌اکسپرس؛ محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه‌سوتا طی یک مطالعه ۲۰ ساله بر روی بیش از ۳ هزار زن و مرد سیاه‌پوست و سفید‌پوست ۱۸ تا ۳۰ ساله دریافتند شرکت‌کنندگانی که در نوجوانی و جوانی به طور منظم گردو مصرف کرده بودند، در سنین بالاتر فعالیت بدنی بیشتر، رژیم غذایی با کیفیت‌تر و قلب سالم‌تری داشتند.

محققان اشاره می‌کنند که توضیح احتمالی برای نتایج می‌تواند به‌دلیل ترکیب منحصربه‌فرد مواد مغذی موجود در گردو و تأثیر آنها بر سلامت باشد.

گردو تنها آجیل درختی است که منبع عالی امگا ۳ آلفا لینولنیک اسید است. تحقیقات نشان می‌دهد آلفا لینولنیک اسید ممکن است در سلامت قلب، سلامت مغز و پیری سالم نقش داشته باشد. علاوه‌بر‌این، دو عدد گردو حاوی انواع مواد مغذی مهم دیگر برای حمایت از سلامت کلی بدن است، از جمله ۴ گرم پروتئین، ۲ گرم فیبر و منبع خوبی از منیزیم (۴۵ میلی‌گرم). گردو همچنین انواع آنتی‌اکسیدان‌ها از جمله پلی‌فنول‌ها را به بدن می‌رساند.

به‌طور‌کلی، محققان نتایج زیر را گزارش کردند:

مصرف‌کنندگان گردو از نظر فعالیت بدنی، نمرات بالاتری نسبت به مصرف‌کنندگان سایر انواع آجیل و کسانی که اصلا آجیل مصرف نمی‌کردند، داشتند.

در مقایسه با مصرف‌کنندگان سایر انواع آجیل‌، خوردن گردو با: شاخص توده بدنی پایین‌تر، دور کمر پایین‌تر، فشار خون پایین و سطح تری‌گلیسیرید خون پایین‌تر همراه بود. همچنین خوردن گردو با افزایش وزن کمتر در طول دوره مطالعه همراه بود.

در مقایسه با مصرف‌کنندگان آجیل‌های دیگر، مصرف‌کنندگان گردو به‌طور قابل‌توجهی غلظت گلوکز خون ناشتای کمتری داشتند. در‌حالی‌که مصرف‌کنندگان سایر آجیل‌ها، کلسترول LDL بالاتری داشتند.

در ضمن محققان دریافتند که گنجاندن گردو در رژیم غذایی در دوران بزرگسالی با افزایش کیفیت کلی رژیم غذایی در مقایسه با مصرف‌کنندگان سایر آجیل‌ها، ارتباط دارد. به طوری‌که تغییرات شگفت‌انگیز و سالم در الگوی غذایی مصرف‌کنندگان گردو نشان می‌دهد که گردو ممکن است به‌عنوان پلی برای کمک به افراد در ایجاد عادات غذایی سالم عمل کند.

مطالعه اخیر در نشریه Nutrition, Metabolism, & Cardiovascular Diseases، منتشر شده است.
+20
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.