تعلیق یک مجری صداوسیما به دلیل حمایت از علی کریمی

«مجتبی پوربخش» به دلیل حمایت‌های مکررش در روزهای اخیر از پست‌های اینستاگرامی «علی کریمی» ستاره سابق فوتبال ایران، تعلیق شده استایران وایر: «ایران‌وایر» مطلع شده است، برخی از مجریان سازمان صداوسیما، که طی روزهای اخیر به قتل «مهسا امینی» واکنش نشان داده یا با اعتراضات مردمی همراه شده بودند، تهدید یا تعلیق شده‌اند. عصر روز چهارشنبه منابع «ایران‌وایر» از سازمان صداوسیما خبر دادند که «مجتبی پوربخش» مجری و تهیه‌کننده برنامه‌های ورزشی شبکه ورزش، تا اطلاع ثانوی از کار برکنار شده و حق ورود به این سازمان را نخواهد داشت. ساعت یک بامداد پنج‌شنبه به وقت تهران، صفحه اینستاگرامی «فوتبال یک» به تهیه‌کنندگی و اجرای مجتبی پوربخش، با انتشار پستی، از پخش نشدن این برنامه خبر داد. سازمان صداوسیما و نهادهای امنیتی، معدود گزارشگران و مجریان صداوسیما را به دلیل اظهار نظرهای شخصی‌شان در صفحات اجتماعی، زیر فشار گذاشته‌اند.

***
چرا علی کریمی خط قرمز صداوسیما و نهادهای امنیتی شده است؟
منابع «ایران‌وایر» در صداوسیمای جمهوری اسلامی گفته‌اند «مجتبی پوربخش» به دلیل حمایت‌های مکررش در روزهای اخیر از پست‌های اینستاگرامی «علی کریمی» ستاره سابق فوتبال ایران، تعلیق شده است. همچنین برخی از گزارشگران یا کارمندان صداوسیما که از علی کریمی در پست‌های خود حمایت کرده بودند، دستور گرفته‌اند که باید تمامی پست‌ها، کامنت‌ها و حتی لایک‌های خود را از صفحه علی کریمی حذف کنند.

منبع «ایران‌وایر» همچنین گفته است که سازمان اطلاعات سپاه، تعدادی از کارمندان صداوسیما را برای پاسخگویی در مورد واکنش‌هایی که در صفحات اجتماعی‌شان نسبت به قتل مهسا امینی داشتند، فراخوانده است.

به نظر می‌رسد خبر فشار نهادهای اطلاعاتی و امنیتی به مجریان و گزارشگران صداوسیما و همچنین اعمال فشار باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال روی بازیکنان تیم‌های فوتبال به گوش علی کریمی هم رسیده باشد.

او دیروز (چهارشنبه) در استوری اینستاگرام خود نوشت: «دوست من، اگر فکر می‌کنی برات مشکل‌ساز می‌شم، ناراحت نمی‌شم و آنفالو کن. ولی من اینجا تا زنده‌ام هم اینجا هم توی قلبم با افتخار دنبالتون می‌کنم.»
علی کریمی در روزهای اخیر، با حمایت بی‌وقفه خود از معترضین به قتل مهسا امینی، بار دیگر خبرساز شده است. او در برخی از واکنش‌ها و اظهار نظرهایش، از ادبیات خاص خود استفاده می‌کند و حتی یکی از ماموران حکومتی که به سوی مردم تیراندازی کرده و در خیابان فحاشی کرده بود را «لات کوچه خلوت» نامید و از او خواست بدون اسلحه با او روبرو شود.

کنش‌های علی کریمی باعث شده است هم سازمان صداوسیما و هم نهادهای امنیتی، روی چهره‌هایی که پست‌های او را بازنشر کرده یا از او حمایت می‌کنند، حساس‌تر شوند.

منابع «ایران‌وایر»، دلیل قطع تولید و پخش برنامه فوتبال یک در شبکه ورزش را حمایت‌های مجتبی پوربخش از علی کریمی در روزهای اخیر می‌دانند.
مجتبی پوربخش کیست؟
مجتبی پوربخش، مجری، تهیه‌کننده تلویزیون و فیلم‌ساز و متولد شهر رشت است. او از سال ۱۳۸۲ با اجرای برنامه «گیلان ما» در صداوسیمای استان گیلان کار خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۹۱ به شبکه ورزش آمد و ساخت برنامه‌ای که به صورت تخصصی در زمینه «لیگ یک فوتبال ایران» می‌پردازد را آغاز کرد.

او از سال ۱۳۹۲ به عنوان مجری و از سال ۱۳۹۶ به عنوان مجری و تهیه کننده برنامه «فوتبال یک» شناخته شد.

مجتبی پوربخش در برنامه «فوتبال یک» به مواردی همچون «تبانی بازیکنان»، «مچ فیکسینگ» و «فساد مالی» می‌پرداخت. از مهم‌ترین برنامه‌های او می‌توان به بررسی «فساد اخلاقی» و «تعرض به بازیکنان نوجوان و جوان» در سطح اول فوتبال ایران اشاره کرد.

او در کنار اجرای برنامه‌هایش، فعالیت‌های اجتماعی را نیز ترک نمی‌کرد. مجتبی پوربخش در آخرین پست اینستاگرام خود که با تیتر «کنار مردم بودن، همیشه افتخارم هست»، برای مخاطبانش از تلاش خود برای «با مردم بودن» در دو دهه اخیر گفت.

مجتبی پوربخش تیر۱۴۰۱، اعلام کرد از دو سال قبل به «سرطان خون» مبتلا است و طی این مدت، غیر از «برخی از نزدیکانش» هیچ کس را از این موضوع مطلع نکرده بود.

مجتبی پوربخش در توضیح چرایی سکوتش طی دو سال اخیر در قبال بیماری خود نوشته بود: «یکی از دلایل این بود که دوست نداشتم کسی بهم ترحم کنه یا قضاوتم کنه و به خاطر بیماریم با چشم دیگه ای بهم نگاه کنه و‌کلا از هیچ‌کس تو زندگیم انتظار همراهی هم نداشتم.»

او در توضیح چرایی آخرین پست اینستاگرامی‌اش با عنوان «کنار مردم بودن» نوشته است: «این را پست می‌کنم تا بماند به یادگار. شاید بعد از مرگم کسی خواست بفهمد ته دلم همیشه چه بود.»
+92
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Buddliea - لندن، انگلستان

  درود بر انسان های ازاده 🏻🏻🏻🏻
  0
  24
  جمعه ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Persiangulfforever - ویکفیلد، انگلستان
  درود بر تو مرد شریف که به خاطر پول و جایگاهت شرافتت را نفروختی. از ایزد پاک سلامتی تو را خواهانیم. دل قوی دار پسر ایران.
  0
  18
  جمعه ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان
  رضا صفدری مرحوم را نیز در این راه کشتند خیلی بی سر و صدا
  0
  17
  جمعه ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.