وقاحت رئیسی در سازمان ملل همزمان با ادامه اعتراضات و افشاگری پدر مهسا


وقاحت ابراهیم رئیسی در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل همزمان با ادامه اعتراضات در ایران و افشاگری پدر مهسا امینی.
ابراهیم رئیسی در نخستین سخنرانی حضوری خود در مجمع عمومی سازمان ملل، بدون نام بردن از مهسا امینی، واکنش‌های بین‌المللی به جان‌باختن او را ناشی از «استاندارد دوگانه» خواند و از آنچه «سکوت مرگبار درباره قتل ده‌ها زن بی‌‌پناه در یکی از کشورهای غربی» می‌خواند، انتقاد کرد.
 
آقای رئیسی در این سخنرانی نگفت که دقیقا اشاره او به کدام کشور غربی و چه رخدادی است. رئیس‌جمهور ایران در سخنان خود فقط اشاره کرد که «یک رویداد در حال بررسی» در ایران در جریان است و افزود که «استاندارد دوگانه برخی دولت‌ها در زمینه حقوق بشر، مهم‌ترین عامل نقض حقوق انسان» است.
 
اعتراض‌هایی که بعد از جان‌باختن مهسا امینی در آغاز شده، با خشونت نیروهای امنیتی در ایران سرکوب شده و تاکنون دستکم هشت تن کشته شده‌اند.
 
همزمان با سخنرانی ابراهیم رئیسی، گروهی از ایرانیان در برابر ساختمان سازمان ملل در نیویورک نیز دست به اعتراض زدند.
 
برخی از معترضان عکس‌های مهسا امینی را در دست داشتند. آقای رئیسی بدون اشاره‌ای به این اعتراضات یا کشته شدن معترضان در ایران که در سال‌های اخیر بارها تکرار شده است، بخش مهمی از سخنرانی‌اش را به آنچه «نقض حقوق بشر» در کشورهای دیگر می‌خواند اختصاص داد. او از جمله درباره «حق بومیان کانادا» سخن گفت که به گفته او، «کودکانشان به جای تحصیل در حیاط مدرسه دفن شده‌اند».
 
ابراهیم رئیسی همچنین به اتفاقاتی که در مرزهای آمریکا و مکزیک برای برخی پناهجویان رخ داده اشاره کرد و دولت آمریکا را متهم کرد که کودکان آوارگان را در قفس نگهداری کرده و آنها را از والدینشان جدا کرده است.
 
+79
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.