خبرنگار نیویورک تایمز به‌دلیل انتشار گزارشی درباره «سلامتی خامنه‌ای» به نشست رئیسی راه داده نشد

 ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورکرادیو فردا: خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی به نقل از یک مقام ایرانی نوشت که ممانعت از ورود خبرنگار نیویورک تایمز به نشست ابراهیم رئیسی در نیویورک، به دلیل انتشار «گزارش کذب» درباره رهبر جمهوری اسلامی بوده است.

بر اساس این گزارش، یک مقام ایرانی در جریان نشست ابراهیم رئیسی با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکا در روز پنج‌شنبه ۳۱ شهریور، در پاسخ به سوالی در این‌باره گفت که فرناز فصیحی، خبرنگار نیویورک تایمز، با انتشار گزارش «کذب» درباره وضعیت سلامت علی خامنه‌ای «اعتبار رسانه‌اش و خود را نیز زیر سوال برد».

این مقام ایرانی که در گزارش ایرنا به نام او اشاره‌ نشده است، مدعی شده که فرناز فصیحی «چنانچه اشتباه خود را بپذیرد، مانعی برای حضورش نخواهیم داشت».

به گزارش این خبرگزاری، در نشست روز پنج‌شنبه که در محل اقامت ابراهیم رئیسی در نیویورک برگزار شد، مدیران ارشد رسانه‌هایی چون ان‌بی‌سی، نیویورکر، گاردین، نیویورک‌تایمز، المانیتور و دیپلماتیک حضور داشتند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز ۲۵ شهریور به نقل از منابع مطلع گزارش داده بود که علی خامنه‌ای به دنبال یک جراحی در هفته گذشته بیمار است و تمامی دیدارهای خود را لغو کرده است.

نیویورک تایمز به نقل از چهار منبع مطلع که نام‌شان فاش نشده نوشته بود که رهبر ۸۳ ساله جمهوری اسلامی به دلیل «انسداد روده» و عوارضی مانند درد شدید معده و تب بالا تحت عمل جراحی قرار گرفت و اکنون هم تحت نظر تیمی از پزشکان قرار دارد.

با این حال یک روز پس از انتشار این گزارش، سایت‌های وابسته به رهبر جمهوری اسلامی عکس‌ها و ویدئوهایی از حضور او در یک مراسم مذهبی را منتشر کردند.

دفتر رهبر جمهوری اسلامی معمولا به طور رسمی درباره وضعیت جسمی خامنه‌ای توضیحی ارائه نمی‌کند و انتشار این عکس‌ها به نوعی اطلاع‌رسانی غیرمستقیم درباره وضعیت جسمی او بود.

ابراهیم رئیسی برای شرکت در هفتادوهفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای نخستین بار به ایالات متحده آمریکا سفر کرده است.
+25
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  به بیضه چپش !
  0
  7
  جمعه ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.