بیانیه سپاه درباره مهسا امینی: پلیس حافظ ناموس ملت است

بی بی سی: سپاه پاسداران در بیانیه‌ای به جان باختن مهسا (ژینا) امینی پس از بازداشت به دست گشت ارشاد و اعتراضات متعاقب آن واکنش نشان داده و ضمن ابراز تاسف گفته پلیس ایران، با نام رسمی فرماندهی انتظامی، «همواره حافظ جان، مال و ناموس ملت ایران بوده است»‌.

در بند پایانی بیانیه سپاه با خانواده مهسا امینی «ابراز همدردی» شده و این نیروی نظامی همزمان از قوه قضاییه خواسته است تا با «شایعه سازان و دروغ پردازان» برخورد قاطعی کند.

این نیرو معترضان را به استفاده از «سلاح خشونت و رفتار داعشی» متهم کرده است.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، تعداد معترضانی که در تظاهرات سراسری پنج روز اخیر کشته شده‌اند، به ۱۷ نفر رسیده است.

سپاه پاسداران در بیانیه خود اعتراضات روزهای اخیر را «توطئه دشمن‌» برای سوءاستفاده از «حساسات پاک جوان پرشور امروز» خوانده است و گفته هدف این اعتراضات تحت الشعاع قرار دادن عضویت ایران در سازمان شانگهای، مراسم اربعین و سخنرانی ابراهیم رئیسی در سازمان ملل بوده است.

این بیانیه گفته «فرماندهی مقتدر انتظامی که همواره حافظ جان، مال و ناموس ملت ایران بوده است... به مدد همراهی هموطنان عزیز و همکاری سایر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور، برگ زرین دیگری از سربلندی در صیانت از امنیت و آرامش جامعه و مردم و مقابله موفق با توطئه دشمنان را بر کارنامه افتخارات خود خواهد افزود.»

سپاه در این بیانیه خود مستقیما تهدیدی درباره مداخله بیشتر احتمالی برای سرکوب شدیدتر اعتراضات نکرده است.

با گذشت نزدیک به یک هفته از اعتراضات، مقام‌ها و هواداران حکومتی موضع تندتری علیه اعتراضات می‌گیرند.

روزنامه کیهان در مطلبی اعتراضات را «آشوب» خوانده و با مرتبط دانستن آنها با «طیف رادیکال اصلاحات» چنین اعتراضاتی را نتیجه «تساهل» با اعتراضات ۱۳۸۸ خوانده است.

کیهان با «داعشی» خواندن معترضان از حکومت خواسته «به جنایتکاران امان ندهید.»

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم از هواداران حکومت خواسته است که در روز جمعه پس از پایان نماز جمعه راهپیمایی کنند.
+4
رأی دهید
-113

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  نیروی افتضاحی همواره حافظ جان، مال و ناموس ملت ایران بوده است!! البته با فحش خوار و مادر و لگد و باتوم زدن!! خوبه فیلم این حـ... ها صد تا صد تا تو اینترنت پخش شده که با زنها چجوری رفتار میکنند بعد به مردم میگن داعشی!
  0
  45
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  آره ارواح عمه تون. شما فقط حافظ مال و اموال دزدی خودتان و اختلاسهای بیشمار هستید! خاک بر سر همتون که آبروی هر چه جانداره رو بردین!
  0
  32
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان
  ای حـ... های دزد.خر خودتونید. روز موعود نزدیکه. همه شما پای میز محاکمه می‌نشینید. گذشت اون روز که یک مشت لواطی رو اطلاعاتی کردید که جوون مردم رو به خاک و خون بکشه. شما با مردمی که با شما مماشات کردن بیش از ۴۰ سال بد تا کردید.پولشونو به یک مشت فلسطینی حروم لقمه دادیدو کشتید و دزدیدند و دروغ گفتید. اشتباه نکنید شما در هر کجای دنیا فرار کنید جوابگو خواهید بود
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.