چند قدم در روز برداریم تا طولانی‌تر عمر کنیم؟

دویچه وله: یک راه آسان برای کاهش خطر ابتلا به زوال عقل، بیماری قلبی و سرطان وجود دارد: راه رفتن.

به‌گزارش Consumer Healthday؛ تحقیقات جدید تأیید می‌کند که اگرچه برداشتن ۱۰ هزار قدم در روز نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های مزمن و افزایش طول عمر دارد، اما حتی برداشتن تعداد کمتری قدم اما با سرعت بیشتر نیز سود زیادی را برای سلامت شما به همراه خواهد داشت.

محققان دریافتند به ازای هر ۲ هزار قدمی که در روز برمی‌دارید، تا حدود ۱۰ هزار قدم، خطر مرگ زودهنگام بین ۸ تا ۱۱ درصد کاهش می‌یابد.

به‌گفته محققان دانشگاه جنوب دانمارک، برداشتن روزانه ۹ هزار و ۸۰۰ قدم، خطر زوال عقل را بیش از ۴۰ درصد کاهش می‌دهد. اما حتی تنها ۳ هزار و ۸۰۰ قدم نیز این خطر را تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.

دانشمندان تاکید می‌کنند که بیش از تعداد قدم‌ها، راه‌رفتن با سرعت تند، یعنی تقریبا حدود ۸۰ قدم در دقیقه، بیشترین تاثیر را در کاهش زوال عقل، بیماری قلبی، سرطان و مرگ زودرس به‌همراه دارد. اما این همه پیاده‌روی لازم نیست یکباره اتفاق بیفتد. به‌گفته محققان، این تعداد می‌تواند در طول روز و بین ساعات مختلف پخش شود.

این مطالعه از داده‌های ۷۸ هزار و ۵۰۰ بزرگسال در بریتانیا استخراج شد که به‌طور متوسط ​​به‌مدت هفت سال تحت‌نظر بودند.

به‌گفته محققان، ۵ هزار قدم اول بیشترین بازده را به‌همراه دارد. اما این مزیت همچنان در ۵ هزار قدم بعدی و فراتر از آن افزایش می‌یابد.

این مطالعه به‌صورت آنلاین ۱۲ سپتامبر در JAMA Internal Medicine منتشر شد.
Walnüsse
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.