اخبار مهم ششمین روز آغاز اعتراضات مردمی در ۸۰ شهر ایران

 
کرمان , پاره کردن بیلبورد قاسم سلیمانی تسخیر فرمانداری قرچک توسط معترضاندر شبکه‌های اجتماعی فیلم‌هایی از حمله معترضان به مراکز دولتی منتشر شده است از جمله به فرمانداری قرچک ورامین.
پیام حامد اسماعیلیون درباره مدیر پزشکی قانونی تهران
 
پس از آن‌که پدر مهسا امینی ادعاهای مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی تهران، را رد کرد، حامد اسماعیلیون که همسر و فرزندش را در سرنگونی پرواز ۷۵۲ از دست داد، نوشت فروزش «همان کسی‌ است که به من گفت "تقدیر زن و دخترت این‌طور بوده دیگه"».
 
آقای اسماعیلیون در این پیام توئیتری همچنین اضافه کرد که هنگام مراجعه به پزشکی قانونی تهران، مهدی فروزش «بدون اجازه‌ سپاه نمی‌توانست وارد سردخانه‌ بشود».
 
مدیرکل پزشکی قانونی تهران روز گذشته ادعا کرد که مهسا امینی «در سال ۱۳۸۶ که هشت ساله بوده در بیمارستان بستری بوده و در یکی از بیمارستان‌های تهران جراحی مغز داشته است.
 
اما امجد امینی، پدر مهسا، این ادعا را که قبلاً هم مطرح شده بود رد کرده و گزارش اولیه پزشکی قانونی را «دروغ» خوانده است.
ایرنا: یک بسیجی در مشهد کشته شد
با گسترش اعتراض‌ها، نیروهای بسیجی به کمک نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و دیگر نظامیانی آمده‌اند که برخی‌شان با لباس شخصی در سرکوب اعتراض‌ها دست دارند

با گسترش اعتراض‌ها، نیروهای بسیجی به کمک نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و دیگر نظامیانی آمده‌اند که برخی‌شان با لباس شخصی در سرکوب اعتراض‌ها دست دارندImage caption: با گسترش اعتراض‌ها، نیروهای بسیجی به کمک نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و دیگر نظامیانی آمده‌اند که برخی‌شان با لباس شخصی در سرکوب اعتراض‌ها دست دارند

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع مطلع گزارش داده که یک بسیجی دیشب در مشهد کشته شد.

این خبر هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده است.

ایرنا به نقل از این منبع نوشته که این بسیجی «به شکل خودجوش و هیاتی» برای مقابله با اعتراض‌ها به خیابان آمده بود و در سه راه راهنمایی مشهد چاقو خورده و قبل از رسیدن به بیمارستان جانش را از دست داده است.

هنوز تعداد دقیق معترضانی که توسط نیروهای امنیتی کشته شدند روشن نیست. اما بررسی‌های بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که در این مدت دستکم ۹ تن از معترضان جانشان را از دست داده‌اند.
روزنامه آسیا چاپ ایران: «استبداد؛ بدترین بدی‌ها است»روزنامه آسیا در شماره امروز صبح خود در تیتر یک صفحه اول را به یادداشتی به قلم محمدباقر تاج‌الدین با عنوان «استبداد؛ بدترین بدی‌ها است» یک نقل قول از آلبرکامو آورده که گفته بود «هیچ یک از بدی‌هایی که استبداد مدعی مبارزه با آنها است، بدتر از خود استبداد نیست» و نوشت: «تقریبا تمامی حکومت‌های استبدادی در طول تاریخ ادعا داشتند که در حال مبارزه با بدی‌ها هستند و این در حالی بود که خود بدترین بدی بودند».

این روزنامه در ادامه نوشته است: «استبداد از آن رو بدترین بدی محسوب می شود که راه را بر تمام آزادی‌ها و برابری‌ها می‌بندد و با ایجاد انحصار، تمامی مناصب ناشی از قدرت و ثروت را در بین خودی‌ها تقسیم می کند و کثیری از مردمان جامعه را از قدرت و ثروت موجود محروم می سازد».

این روزنامه صبح تهران نوشته «حکومت‌های استبدادی مدعی‌اند که در حال مبارزه با بی عدالتی، استعمار، استثمار، تهاجم دشمنان، فقر و محرومیت و سایر بدی‌های موجود هستند اما در واقع نمی‌خواهند اقرار کنند که نوع حکومتشان بدتر از تمامی بدی‌های موجود است و از اساس تمامی بدی‌های موجود محصول بدی استبداد است که در صورت برطرف شدن آن می‌توان امیدوار بود که سایر بدی‌ها نیز از جامعه محو خواهند شد.».
روزنامه وابسته به آیت‌الله خامنه‌ای: «شهروندان می‌گویند به اغتشاشگران امان ندهید»
در حالی که اعتراضات مردم به مرگ مهسا امینی توسط گشت ارشاد وارد ششمین روز خود شده است، روزنامه کیهان وابسته به آیت‌الله خامنه‌ای در شماره امروز خود اعتراضات روزهای گذشته را «اغتشاش» خواند و نوشت که «خواسته مردم آگاه ایران این است، به جنایتکاران امان ندهید.»
 
این روزنامه همچنین پیش بینی کرد «مردم با بصیرت و انقلابی» به زودی میدان دار خواهند شد.
 
کیهان نوشت: «تیپ و مختصات التهابات و ناآرامی‌ها در برخی شهرهای ایران حاکی از آن است که اغتشاشگران، سازمان‌یافته و آموزش‌دیده بوده و صحنه‌گردانان درصدد آنند تا با فعال کردن داعشی‌های وطنی، فتنه ۸۸ و آشوب‌های آبان ۹۸ در ابعاد وسیع‌تری تکرار شود.»
گروه هکری انانیموس: از مرورگر «تور» TOR استفاده کنید
گروه هکری انانیموس روز چهارشنبه همزمان با گسترش اعتراضات و تلاش جمهوری اسلامی برای قطع دسترسی به اینترنت در ایران در حساب کاربری توییتر خود به شهروندان ایرانی توصیه کرده که از مرورگر «تور» TOR استفاده کنند تا بتوانند به وب سایت‌های فیلتر شده دسترسی پیدا کنند.
روزنامه رسمی دولت رئیسی را «صدای رسای مردم» خواندروزنامه ایرانروزنامه دولتی ایران صفحه اول خود را بدون هیچ اشاره‌ای به اعتراضات داخلی، تماما به سخنرانی روز گذشته ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اختصاص داده و با عنوان «صدای رسای مردم ایران» جملات این سخنرانی را برجسته کرده. تصویر صفحه اول ایران، ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی در حالی است که عکس قاسم سلیمانی را نشان می دهد.
آقای رئیسی در سازمان ملل، بدون نام بردن از مهسا امینی از واکنش‌ها به جان باختن او انتقاد کرده بود.
 
این روزنامه در صفحه دوم خود در مقاله‌ای با عنوان «حقوق بشر با طعم آشوب و اغتشاش» به قلم حسام‌الدین برومند، آورده است که آمریکا و غرب از موضوع حقوق بشر به به عنوان ابزاری برای فشار علیه ایران استفاده می کنند.
 
در این مقاله آمده است: « این روزها بار دیگر دشمنان ملت ایران و پادوهای داخلی و بیرونی آنها به بهانه فوت مرحومه مهسا امینی، با عقده‌گشایی‌های سیاسی و مغرضانه از حقوق بشر دم می‌‌زنند و یقه می‌‌درانند که چرا حقوق بشر رعایت نشده است و توپخانه‌های رسانه‌ای و لجن‌پراکن آنها مشغول پمپاژ دروغ و فضاسازی هستند.»
+115
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  دوستان،اگر با مبارزان عزیز که در ایران هستند تماس دارید، توصیه کنید که با خودشون بطری رنگ یا کیسه پلاستیکی حاوی رنگ ببرند و آنرا روی شیشه های نیروهای انتظامی بپاشند که جلوی خودشونو دیگه نبینند و اینطوری . میشه از کار انداختشون. پیروزی نزدیک است. درود به همه مبارزان و زنان شیرزن
  2
  51
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  پیروزی نزدیک است
  2
  45
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران

  خامنه ای ،حتی از نعش تو هم نمی گذریم!چ برسه به زنده چلاقت!.
  2
  52
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران

  شرط پیروزی: ادامه مبارزات قهرآمیز میدانی و ماندن در کف خیابانها تا براندازی کامل این حکومت پلید اشغالگر، راه دومی وجود ندارد. درود بر مردم بپا خواسته میهنم.
  0
  28
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  من بخودم اجازه نمی‌دهم به مردم شجاع ایران پند بدهم ولی به کسانیکه اینجا مطلب می‌نویسند می‌گویم اروپای اشغال خبرهای ایران را بایکوت می‌کند حداقل در طویله هیتلر یعنی آتریش حتی یک خبر تابحال پخش نشده. به احزاب تلویزیونها رادیو و روزنامه ها زنگ بزنید و اعتراض کنید. این حیوانات همیشه با آخوندها از یک آخور می‌خورند.
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  از کشتن اخوند و اخوندزاده و طایفه این ها لذتی بیشتر نیست، گازوئیل، بنزین، هرچی‌میتونید استفاده کنین
  0
  0
  شنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.