پدر مهسا امینی: دختر من هیچگاه صرع نداشته و هیچوقت عمل مغز انجام نداده ،آنها دروغ می گویند

بی بی سی: امجد امینی، پدر مهسا امینی دختر ۲۲ ساله‌ای که جان باختن او به اعتراضات گسترده در ایران دامن زده،در مصاحبه‌ای اختصاصی با بی‌بی‌سی فارسی گزارش اولیه پزشکی قانونی و هر گونه سابقه بیماری دخترش را رد کرده و آنها را «دروغ» خوانده است.

آقای امینی به برنامه «۶۰ دقیقه» بی‌بی‌سی فارسی گفته است جسد دخترش در بیمارستان به گونه‌ای پیچیده شده بود که (صورت) او بدرستی مشخص نبود ولی پاهای او را دیده که «هر کبود بود.»

او به مواردی از گزارش‌هایی که در رسانه‌های وابسته به نهادهای امنیتی ایران منتشر شده هم اشاره کرده؛ از جمله موردی که او به آن اشاره کرده گزارشی بود که خبرگزاری فارس منتشر کرده بود و در آن گفته شده بود که خانم امینی در پاساژ محل کار خود چنیدن بار بیهوش شده است.

آقای امینی این گزارش را «دروغ» خواند و گفت دخترش فقط دو ماه بود که در یک مغازه این پاساژ شاغل شده بود و چندین مورد بیهوشی در این مدت کوتاه عملا امکان پذیر نبوده است؛ او خواستار یافتن یک شاهد برای گواهی این ادعا شد.

پدر مهسا امینی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفته پس از جان باختن دخترش به پزشکی قانونی مراجعه کرده و یک پزشک در آنجا به او گفته «هر چه بخواهم(در گزارش) می‌نویسم و به شما ارتباطی ندارد.»

باور آقای امینی این است که الان هم« آنچه را که دوست دارند در این گزارش خواهند نوشت.»

او گفته از پزشکی قانونی دلیل کبودی پاهای دخترش را خواستار شده که جوابی نگرفته؛ آقای امینی می‌گوید پزشکی قانونی کالبد شکافی انجام داده ولی از همراهی در این روند منع شده.

او درباره گزارش اولیه پزشکی قانونی گفته «دختر من برای یک بیماری ساده هم بیمارستان نرفته بود.»

او تعویض لباسهای دخترش آنگونه که بعضی رسانه‌های در ایران و مقامهای این کشور روایت کرده‌اند را هم رد کرده و گفته مهسا لباس خود را عوض نکرده بود و «چند دقیقه پس از پیاده شده از مترو دستگیر شد.»

آقای امینی می‌گوید به روایت شاهدان دخترش در ون و در داخل پاسگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. «اظهارنظر اولیه» پزشکی قانونی
اظهارات امجد امینی در حالیست که امروز مهدی فروزش،مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در این باره جزئیاتی ارائه کرده است که با روایت پدر خانم امینی متفاوت است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران می‌گوید «هیچگونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه سر و صورت و آثار کبودی در اطراف چشم‌ها و شکستگی در قاعده جمجمه مهسا امینی مشاهده نشده است.»

آقای فروزش گفته یک پرونده موجود است که نشان می‌دهد خانم امینی در سال ۱۳۸۶ و در زمانی که او ۸ ساله بوده در بیمارستان بستری بوده؛ بگفته او این پرونده مربوط به جراحی مغز در یکی از بیمارستان‌های تهران است.

آقای امینی این عمل جراحی را هم تکذیب کرده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران همچنین گفته است در کالبدگشایی تنه و شکم هم «هیچ‌گونه آثاری از خونریزی، له‌شدگی یا پاره‌شدگی در احشای داخلی بدن مشاهده نشده است.»

اظهار نظر درباره دلیل فوت مهسا امینی در حالیست که خیابان‌های شهرهای مختلف ایران صحنه تظاهرات گسترده ضد حکومتیست.
+171
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  وکیل مدافع - لندن، کانادا

  آغاز سرنگونی جمهوری منحوس٬ بیرحم، آدمکش، نجس، رذل، پلید، کثیف، شرور، ضد ایران و ایرانی، شیطان صفت اسلامی آخوندهای عرب زاده اشغالگر ایران آریایی
  4
  34
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  دوستان ،کامنت من را، ده روز پیش بیاد میآورید!؟ ((حضرت بهاءالله می‌فرماید :مقاومت علما چون پشه ای بینواست! شما ملت بیخودی از این آخوندهای کثافت انگلیسی میترسید! حال از سراپرده غیب بگویم که لحظه‌ای که بپا خواستید این ملایان جنایتکار جایی برای فرار ندارند و به خانه های بهاییان پناهنده خواهند شد!!!
  6
  25
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  یک لغت دارن این آخوندها که ٤٠ ساله که برای هرچیزی ازش استفاده میکنن و اونهم تلاش مذبوحانه است. این از اونجا میاد که وقتی حیوانی رو ذبح میکنن و رمقهای آخرش میره دست و پا میزنه ولی فایده ای نداره. خلاصه این کارشون بقول خودشون مذبوحانه است. فکر کردین مثلا مردم توی خیابون که دارن میگن دین ما ننگ ما، منتظر گزارش پزشک قانونی هستن ببینن چی نوشتن که بگن دین ما زینت ما؟
  2
  28
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  وقتی رئیس جمهور نظام اخوندی جلوی چشم نمایندگان بیشتر از 140 کشور می ایستد و دروغ میگوید و بارها از دهان رهبر چولاق نظام اخوندی دروغ شنیده ایم و مسئولی در این نظام پیدا نخواهید کرد که راستگو باشد خیلی اسان پزشک قانونی هم از تئوری دروغ به نفع نظام استفاده خواهد کرد.
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  اروپای فاشیست و نازی. توله سگهای هیتلر هیچگونه اخباری از شجاعت مردم شیر نشان ایران پخش نمیکنند. من بارها گفتم که این فاشیستهابه آخوند کمک می‌کنند که از طرف فحاشین سایت مثل زرد دوست به من لگد پرتاب کردند. آنها که اینجا دکان فحاشی باز کردند اگر شرف دارند به تلویزیون و و رادیو و روزنامه ها زنگ بزنند و اعتراض کنند. دلیل بایکوت خبری ایران چیست؟ نترسین تو اروپا سوسیال قطع نمی‌شود. شرف داشته‌باشین.بجای فحش ناموسی بهم یک کار مثبت انجام بدین. مردم تو ایران جان می‌دهند. البته آنها که فارسی بلد نیستند حتما آلمانی هم بلد نیستند و معافند. من منظورم به آدم‌های با شرافت است. بزدلها معافند.
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  معنی واقعی واژه آخوند یعنی دروغ و فریب ، کلاش و زالو !. اینطور که گازشو گرفتن و هی دروغ پشت دروغ میگن ، می ترسم یهو بگن مهسا امینی ترنس بوده و بخاطر عوارض عملهای جراحی که برای تغییر جنسیت داده فوت کرده !!. اَی بذات کثیف و متعفنتون ! طنابهای دار و تیرهای چراغ برق آماده پذیرایی از تک تک این سربارهای فاسد جامعه است
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Danayan - برگن، نروژ
  مجتبی میمیری ولایت نمیبینی
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  بدتر از همه این است که در این میان خانم مسیح علینژاد در توییت انگلیسی خود هم صدا با اجارم حکومتی علت مرگ ژینای عزیزمان را ناراحتی قلبی می نامد.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  zavareh - رودسر، ایران
  چرا دروغ مینویسی. خجالت بکش
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.