عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس: در سر مهسا امینی یک غده بوده است/ چون خون مهسا رقیق بوده، از گوشش خون بیرون زده است

سایت رویداد 24:جلال رشیدی کوچی عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس در خصوص فوت مهسا امینی گفته مهسا یک غده در سر داشته که بعد از عمل، دچار بیماری دیابت بی‌مزه شده که برای درمان آن، دارو مصرف می‌کرده که این دارو خون را رقیق کرده و یکی از دلایلی که از گوش او خون آمده به دلیل رقیق بودن خونش بوده است

جلال ریدی‌کوچی عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس در خصوص فوت مهسا امینی به رویداد۲۴ گفته فوت مهسا امینی باعث خشم همه مردم شده و طی چند روز گذشته دلایل مختلفی در فضا‌های مجازی در خصوص فوت این دختر کُرد عنوان شده که نیروی انتظامی با انتشار فیلم روز حادثه، سعی در شفاف‌سازی دارد، اما مردم دچار شبهاتی در این خصوص شده‌اند و خواستار حقیقت هستند.
فیلمهای گشت ارشاد را دیدم، مهسا امینی کتک نخورده است
او می‌گوید: در دو جلسه‌ای که به منظور بررسی این موضوع برگزار شد، ویدئو‌های روز حادثه مشاهده و بررسی شد. ویدئو‌ها از لحظه پیاده‌شدن خانم امینی از ون تا لحظه‌ای بود که با برانکارد به آمبولانس برده می‌شود و این ویدئو‌ها به صورت پیوسته بود و به شخصه دو مرتبه ویدئو را کامل و با دقت نگاه کردم که ثانیه‌های آن تقطیع نشود، چون زمان و ثانیه‌ها در ویدئو مشخص بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها می‌گوید: حقیقت امر این است که هیچ اتفاقی برای این خانم نیفتاده است و هیچ برخورد و ضربه و ضرب و شتمی انجام نشده است و زوایای دوربین‌ها به صورتی بود که می‌توان مستمر، مسیر را دنبال کرد. در واقع از لحظه‌ای که ایشان وارد حیاط می‌شود زاویه دوربین‌ها طوری است که با زاویه دوربینی که در راهرو است، کاملاً منطبق است و نشان می‌دهد که هیچ اتفاقی برای ایشان نیفتاده است. از زمان پیاده‌شدن از ون، دو دوربین او را رصد می‌کند و در راهرو نیز با دو دوربین رصد می‌شده است.

رشیدی می‌گوید: این مطالب را عرض کردم که صادقانه بگویم هیچ برخوردی با ایشان انجام نگرفته است. مستنداتی که تا به امروز پزشکی قانونی به ما ارائه داده است، مشخص شده که هیچ برخورد فیزیکی یا ضرب و شتمی روی ایشان انجام نشده است، اما گزارش قطعی پزشکی قانونی دو هفته دیگر آماده می‌شود که در خصوص گزارش سم‌شناسی است؛ سم‌شناسی نه به این معنا که به او سم داده باشند، بلکه به معنای مشخص‌شدن دارویی است که مصرف می‌کرده است.

نماینده مرودشت می‌گوید: ایشان دارو مصرف می‌کرده و به شخصه تمام شبهات و ابهاماتی که در فضای مجازی وجود داشته را جمع کردم و بحث خون آمدن از گوش یا اینکه گفته بودند پلیس با مشت او را زده، همه را بررسی کردیم و همچنان در حال بررسی هستیم. حتی یک نفر گفته بود من دیده‌ام چندین بار سر او را به دیوار زدند. با تمام کسانی که آن‌جا بودند صحبت می‌کنیم و بی‌طرفانه و صادقانه آنچه که حق بوده را می‌گوییم.
خانواده مهسا امینی در فرمی که در بیمارستان پر کرده‌اند، نوشتند فرزندشان دارو مصرف می‌کرده است
او در خصوص اظهارات پدر مرحومه امینی مبنی بر بیمار نبودن فرزندش، گفت: این صحبت پدر ایشان که گفته دخترم بیمار نبوده، اشتباه است، چراکه دلیل منطقی برای بیماری او وجود دارد. هر شخصی که بیمار می‌شود پرونده پزشکی دارد و وقتی یک نفر وارد اورژانس می‌شود، فرم اولیه‌ای به خانواده او می‌دهند تا پُر کند و اگر بیماری زمینه‌ای دارد، بنویسد تا به درمان کمک کند. ما تمام دلایل را کنار همدیگر قرار می‌دهیم و بنده نه می‌خواهم دفاع کنم و نه توجیه و نه قضیه را رد کنم.
چون خون مهسا امینی رقیق بوده، از گوشش خون بیرون زده است
عضو مجمع نمایندگان استان فارس می‌گوید: بنده ادله را عرض می‌کنم و تصمیم با شما است. وقتی اعضای خانواده ناراحت باشند و استرس داشته باشند برای حفظ جان فرزندشان هر آنچه لازم باشد را می‌گویند، چون یک درصد احتمال می‌دهند مورد گفته شده به درمان کمک کند. در فرمی که خانواده خانم امینی پُر کرده‌اند، عنوان شده که بیماری داشته و چنین دارو‌هایی را مصرف می‌کرده است. پرونده پزشکی نیز برای سال ۸۷ و قبل از آن و بعد از آن داشته است. ایشان یک غده در سر داشته که بعد از عمل، دچار بیماری دیابت بی‌مزه شده که برای درمان آن، دارو مصرف می‌کرده که این دارو خون را رقیق کرده و یکی از دلایلی که از گوش او خون آمده به دلیل رقیق بودن خونش بوده و همه این‌ها در مرحله سم‌شناسی پزشکی قانونی بررسی می‌شود.

او می‌گوید: بنابراین ما ریز به ریز جزییات را بررسی می‌کنیم و با هیچ کسی تعارف نداریم. کسانی که بنده را می‌شناسند، می‌دانند سر این مسائل هزینه بسیاری می‌دهم، اما دنبال حق و حقیقت هستم. فوت ایشان بسیار بااهمیت است، اما زمینه بروز حوادث اخیر نیز اهمیت دارد. با فوت ایشان، کشور هزینه می‌دهد، چه کسی که موافق گشت ارشاد است، چه کسی که مخالف است، چه کسی که با بدحجابی موافق است، چه کسی که چادری و بی‌چادر است، همه در کشور با این حوادث رخ داده هزینه می‌دهیم و امنیت به خطر افتاده است.

نماینده مرودشت با اشاره به ایجاد دوقطبی‌شدن حجاب در جامعه گفت: در این دو قطبی ایجاد شده، همه آسیب می‌بینند. به دنبال این هستیم که این روش اصلاح شود تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم. بایستی عملکرد گشت ارشاد را طی ۱۵ الی ۲۰ سال گذشته ارزیابی کنیم و محاسن و معیاب آن را بسنجیم و هر طرف که سنگینی کرد، اصلاح شود، چراکه عقل حکم می‌کند مسیر را اصلاح کنیم.

او با اشاره به خشم مردم در این چند روز، تصریح کرد: ما باید خشم مردم را بفهمیم و همه را ضدانقلاب ندانیم. بسیاری از افراد جامعه به دلیل وضع موجود و فشار‌های اقتصادی ناراحت هستند و یک زمینه‌ای برای اعتراض به وجود می‌آید که البته بنده مخالف اعتراض هستم، چون ره به جایی نمی‌برد و بعد از چند روز، خشم فروکش می‌کند، بنابراین راه اساسی نیست. باید همان‌طور که رییس مجلس گفت این مسیر غلط را اصلاح کنیم.

عضو کمسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها گفت: حتماً نباید یکی فوت کند تا به فکر اصلاح باشیم. بنده سه ماه قبل، داد زدم و گفتم این نحوه برخورد گشت ارشاد آسیب می‌زند. این کار نیروی انتظامی نیست و کار دستگاه‌های فرهنگی است. یکی از علل ایجاد دوقطبی در جامعه، گشت ارشاد و بخشی هم رسانه و بخشی هم مسئولان هستند و هر کسی که به سهم خود در ایجاد این دوقطبی کمک کند، به این کشور خیانت می‌کند، اما نباید کورکورانه صحبت کنیم و صد درصد نیروی انتظامی را نقد یا از آن دفاع کنیم که اشتباه است، باید حق و حقیقت را گفت.

او می‌گوید: اگر ما نسبت به عملکرد سلیقه‌ای گشت ارشاد انتقاد داریم، به منزله موافقت با بدحجابی نیست و ما را با امثال مسیح علی‌نژاد یکی نکنند، ما با حجاب مشکلی نداریم، ما با عملکرد دارای ایراد یک جزء مشکل داریم و با کل مشکل نداریم.
+11
رأی دهید
-233

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این مزخرفات خوندن نداشت. عنوان کافی بود. یک خون رقیقی از گوشهاتون جاری بشه که تا ده هزار و چهار صد سال دیگه جرأت نکنید دهان باز کنید.
  4
  208
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  قبول هر شما بلغور میکنید درست اگه جرات دارید تمام جزیئات فیلمها رو منتشر کنید
  4
  89
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  کو حق - ولینتون، نیوزلند

  حاج آگا درسته تو عضو حقیقت یاب هستی ولی اگه تونستی ثابت کنی کی بابات بوده بعد ما گزارش تو قبول می‌کنیم .
  4
  99
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  طویله مجلس و حقیقت !!!!؟ اینها اونقدر ابله و احمقند که برای ارائه این دروغ ، حداقل یک تحقیقی به لحاظ علمی و پزشکی نمیکنند ، که آیا غده و خون رقیق و دیگر مزخرفاتی که سر هم میکنند و بهم میبافند ، قابل پذیرش و محکمه پسند هست یا فقط باعث مسخره شدن بیشتر و زیر سئوال رفتنه ! یکی به این احمقها حالی کُنه که مدفوع رو هر چه بیشتر همش بزنی ، بوش فراگیر تر میشه !!
  4
  89
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  قاسم سلیمانی هم از بچه کی خیلی لوبیا میخورد، برای همین هم یهو ترکید
  5
  90
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  ولش کن - تهران، ایران

  بی ناموس دزد
  4
  79
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یک پزشک بین هم سایتی های محترم نیست که حرفهای ایشون رو برا ما تفسیر کنه؟ غده تو سر، رقیقی خون، خون ریزی از گوش؟ ...
  4
  73
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  موراد - روم، ایتالیا

  دروغ گوهایه کسیف هرتوری شده میخان کار کسیف همدیگرو توجیه کنن تا اخوند کفن نشه ایران ایران نشه
  4
  68
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  ناصر آبادانی - هایدلبرگ، آلمان

  ستار. همدانی و دیگران هم غده مغزی داشتند
  4
  70
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  مزخرفات یک آدم بیسواد مزدور ارزش خواندن نداشت ، ۹۸ در صد خونریزی از گوش پس از بازداشت مربوط به شکستگی قاعده جمجمه در اثر ضربه میباشد ، رقیق شدن خون در اثر مصرف دارو خونریزی از گوش نمی‌دهد ، خیلی دلم میخواهد که نظر این مزدور ارزشی را راجع به سقوط هواپیمای اوکراینی ( پس از اینهمه افشاگری ) بدانم ؟!؟ احتمالا هنوز با موشک زدن را انکار میکند
  4
  67
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  گشتاسپ - شیراز، ایران

  ای دروغگوی پلید،شرمت باد.تعجبی نداره نمایندگان کثافت ج.ا همیتچن لاشی ها و اراذل و اوباشن،سر اندر پا در عقده،حالا عوضی ها به نون و نوایی رسیدن همه این فرقه ی تبهکار.وگرنه همچون مسلمونم نیستن،حاضرن ننه و ناموسشونم واسه پست و پول و مقام بدن.مثل محسن رضایی،یا رییسی بی حیثیت.
  4
  64
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  بچه تهرون - تهران، ایران

  جناب آقای جلال ...کوچی شما اگر پسوند فامیلیتو برداری شاید مردم حرفتو باور کنن.
  4
  57
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  ایرانی مرده پرست - لندن، انگلستان

  یعنی یه آدم عاقل تو این طویله مجلس نیس به این گاوها بگه هرچه دروغ میبافین بیشر آبرویریزی میکنید؟؟این قوم که دروغ و تقیه و ریا از اصول دینش و افتخارات امامانش است تونسته 1400 سال حسن و حسین قاتل زنباره را بعنوان شهید و معصوم تو مغز پهن این ملت بچپونه و امروز هم دارن به فرایز دینی شیعه عمل میکنن .نتیجه تحقیقات را هم همه دنیا میدونن قاتلان مهسا مثل بقیه اسلافشهن ترفیع و مدال خواهند گرفت. اگه ادمین جان اجازه بده میگم تو اسلام
  3
  55
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  این من این شما .دست اخر هم پدر و مادر را هم جریمه می‌‌کنند..پول بنزین از خیابان تا گشت ننگ . مخارج بیمارستان. همه آن را از والدین خواهند گرفت. فکر کردید عدل اسلامی الکی‌ است؟ بذار کنار باند تولید پری بلنده اسلامی در قم و مهشد خود مدینه فاضله که سقراط گفت.
  3
  45
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  وکیل مدافع - لندن، کانادا

  آغاز سرنگونی جمهوری منحوس٬ بیرحم، آدمکش، نجس، رذل، پلید، کثیف، شرور، ضد ایران و ایرانی، شیطان صفت اسلامی آخوندهای عرب زاده اشغالگر ایران آریایی
  1
  37
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خودت که حیفی ولی بر اون کسی که تخم تو رو کاشت لعنت! مرتیکه الدنگ چشمای بابا قوری شده ات رو واکن و ضرب و جرح خانمهائی رو که سوار وان گشت ارشاد می کنن ببین. اینترنت پُره از این فیلمها!
  2
  35
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  malek khorshid - روتردام، هلند
  یعنی باید ر… به تک‌تک جملات این پست‌فطرت. حرامزادگی چقدر. روز آزادی ایران میبینیمت پفیوز.
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  دوستان هوشیار باشید . جریان دیابت بیمزه این هست که این آشغالها می‌خواهند آسیب و خونریزی مغزی رو توجیه کنند. وگرنه تین بیماری
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  این بچه پرروهای شاگرد طوسی بزودی میگن خانم امینی توی خیابان افتاده بود زمین ما بردیم خوبش کنیم که نشد
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Danayan - اسلو، نروژ
  مجتبی میمیری ولایت نمیبینی
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.