پیشنهاد معترضان برای ایستادگی در مقابل سرکوبگران؛ از «خرابکاری شرافتمندانه» تا «ترافیک مصنوعی» و «تسخیر صداوسیما»

استقرار ماموران امنیتی و بلوک‌چینی در مقابل ورودی صداوسیمای جمهوری اسلامی
کیهان لندن:گزارش‌ها از ایران حاکیست به دنبال گسترش اعتراضات ضدحکومتی از روز سه‌شنبه ۲۹ شهریور نیروهای امنیتی در مقابل صداوسیمای رژیم در تهران و مراکز رادیو و تلویزیون استان‌ها مستقر شده‌اند تا از ورود احتمالی معترضان به آنها جلوگیری کنند.

همزمان شمار زیادی از اکانت‌های سایبری در پوشش کاربرانِ عادی مخالف رژیم در شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام و توییتر دائم با عبارات تهدیدآمیز به مردم هشدار می‌دهند از رفتن به سمت مراکز صداوسیمای حکومت خودداری کنند. این درحالیست که پس از قتل حکومتی مهسا امینی در پایگاه «گشت ارشاد اسلامی» اعتراضات گسترده شکل گرفته و موجی از انگیزه برای ایستادگی در مقابل کلیت جمهوری اسلامی به راه انداخته است. اما صداوسیمای رژیم که مردم آن را «ننگ» می‌دانند، طبق معمول در بخش‌های متعدد خبری معترضان را «اغتشاشگر» و «تجزیه‌طلب» خوانده و حتا ادعا کردند که «قرآن را آتش زدند!»

در شرایطی که بسیاری از مردم پیشنهاد رفتن به سمت مراکز سیاسی و مهم حکومتی را مطرح می‌کنند کانال‌های «عرزشی» و مقامات مدام به مردم در همین مورد هشدار می‌دهند. این در حالیست که بر اساس گزارش «مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران» دو رویداد بیانگر پیروزی نهایی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ بود: تسخیر رادیوتلویزیون ملی ایران و شکستن حکومت نظامی.

شماری از کاربران پرمخاطب در توییتر که از مردم خواسته‌اند با رعایت الگوهای مبارزات و نافرمانی مدنی در مقابل ماموران و مزدوران جمهوری اسلامی بایستند بر ضرورت «حق دفاع مشروع» نیز تاکید می‌کنند.

مهدی حاجتی فعال سیاسی و نماینده پیشین شورای اسلامی شهر شیراز در توییتی با اشاره به فعالیت «باشگاه چرچیل» در دوران نازی‌ها پیشنهاد «خرابکاری شرافتمندانه» را مطرح کرده است.
فریبرز کرمی‌زند از افسران جداشده‌ی نیروی انتظامی علاوه بر آنکه در مورد نقاط ضعف یگان‌های سرکوب و نحوه محافظت و دفاع شخصی و گروهی در برابر هجوم آنها مردم را راهنمایی می‌کند، پیشنهاد «ایجاد ترافیک مصنوعی و راه‌بندان»، «روش‌های محافظت از سر و صورت و نقاط حساس بدن در مقابل گلوله‌های ساچمه‌ای» و مسائلی از این دست را مطرح کرده که با استقبال زیادی در بین کاربران مواجه شده است.
عرفان کسرایی پژوهشگر مطالعات علم و فناوری و عضو انجمن فلسفه علم آلمان در توییتی از ایلان ماسک مدیرعامل شرکت «اسپیس ایکس» در مورد ارائه اینترنت آزاد به ایرانی‌ها پرسید که او نیز پاسخ داد «برای پوشش ماهواره‌ای اینترنت ایران از دولت آمریکا تقاضای معافیت از تحریم‌ها خواهد کرد.»
شهرام سبزواری افسر پیشین ارتش نیز می‌نویسد «عامل ترافیک و قطع ارتباط نیروهای سرکوبگر با مقر فرماندهی باعث برتری مردم بر آنها خواهد شد. پس حتا با ایجاد ترافیک به هر شکلی به هموطنانمان می‌توانیم یاری برسانیم. از هر وسیله‌ای برای مسدود کردن راه‌ها و ارتباط نیروهای سرکوبگر استفاده کنیم.» در این میان حکومت به تبلیغات دروغین و تهدید علیه مردم مشغول است. هرچند خانواده مهسا امنیتی دائم اطلاعات و ادعاهای نیروی انتظامی در مورد نحوه جان باختن دخترشان را رد می‌کنند،  حجت‌الاسلام‌ عبدالرضا پورذهبی نماینده علی خامنه‌ای در کردستان روز سه‌شنبه برای آرام کردن اوضاع به خانه آنها رفت.

محسن منصوری استاندار تهران نیز ادعا کرده «عناصر اصلی هسته‌های اولیه تجمعات تهران کاملاً سازماندهی شده، آموزش‌دیده و با برنامه به دنبال ایجاد اغتشاش در تهران بودند.»

رسانه‌ها و مقامات حکومتی مدام تکرار می‌کنند که ضدانقلاب و جریان‌های تجزیه‌طلب به دنبال سناریوهای شوم هستند و «تروریست‌ها میداندار شدند.» این در حالیست که سناریوی شوم در بهمن ۵۷ در ایران اتفاق افتاد که طی آن تروریست‌ها به قدرت رسیدند و ملت و مملکت را به ویرانی کشاندند.
+55
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  موراد - روم، ایتالیا

  خشهال شدم سنگر بندی یعنی اخرکار این ظلمه ظالمه مرگشون نزدیکه مرگ بر اخوند هرزه لوات کار
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  موراد - روم، ایتالیا

  لعنت بر تو خامنه ای
  1
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.