نور پهلوی به مردم ایران تسلیت گفت/ نخستین حضور فرزند ارشد رضا پهلوی در نشست‌های سیاسی

ایندیپندنت فارسی: شاهدخت نور پهلوى به نشانه همدردی با مردم ایران با لباس سیاه در نشست مطبوعاتی «اتحاد ملی برای دموکراسی در ایران» که در نیویورک برگزار شد حضور پیدا کرد.
 
نشست مطبوعاتی اتحاد ملی برای دموکراسی در ایران روز سه‌شنبه در نیویورک برگزار شد. این نشست در اعتراض به سفر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران و حمایت از اعتراضات مردمی و ضد حکومتی در ایران برگزار شد.
 شاهدخت نور پهلوی به مردم ایران تسلیت گفت
در حاشیه کنفرانس خبری اتحادیه ملی برای دمکراسی در ایران (نوفدی) شاهدخت نور پهلوی ضمن ابراز همبستگی با اعتراضات مردم ایران به سردبیر ایندیپندنت فارسی گفت که قتل دلخراش مهسا امینی من را عمیقا دلشکسته کرده است..
حضور شاهدخت نور پهلوی در نشست اتحاد ملی براى دموکراسى ایرانشاهدخت نور پهلوى هم در نشست اتحاد ملی براى دموکراسى ایران حضور پیدا کرده است. این نخستین حضور فرزند ارشد شاهزاده رضا پهلوی در نشست‌های سیاسی و خبری می‌باشد. وی با پوشیدن لباس سیاه همدردی خود با مردم ایران و اعتراض به  قتل مهسا امینی را نشان داد.

شاهین میلانی در پاسخ به «ایندیپندنت فارسی» گفت مصونیت روسای دولت‌ها در مورد شکایت این گروه علیه رئیسی کاربرد ندارد چرا که او هنگام ارتکاب جنایت شکنجه که در دعوی قضایی آمده رئیس قوه قضائیه بوده و این شکایت هم مدنی و علیه شخص رئیسی است.
   نوید محبی، که زمانی جوان‌ترین وبلاگ‌نویس زندانی در جهان  بود و امروز از چهره‌های مدیریت سازمان «نوفدی» است، صحبت‌های خود را با یاد نوید افکاری و گفته‌هایش در دادگاه جمهوری اسلامی آغاز کرد.
نزار زکا از فشار جمهوری اسلامی برای اعتراف به جاسوسی می‌گوید
نزار زکا، شهروند لبنانی، که چهار سال در زندان اوین بود، از مصائب خود در این زندان می‌گوید و از این‌که چطور او را تحت فشار گذاشته‌اند که به دروغ اعتراف کند جاسوس آمریکا است.

زکا یادآوری کرد که هنوز گروگان‌هایی در ایران هستند و گفت ایران نشان داده که تنها با زبان زور آشنا است و تنها راه آزادی گروگان‌ها استفاده از زور است. او آرزو کرد باقر و سیامک نمازی، مراد طاهباز و عماد شرقی به زودی آزاد شوند
   
شاهین میلانی، وکیل پرونده، اعلام کرد که دعوی قضایی بر بنیان «قانون حفاظت از قربانیان شکنجه» در آمریکا انجام می‌شود.

حمید بابایی، زندانی سابق سیاسی، در پیغامی تصویری از وضعیت فجیع زندان‌های ایران می‌گوید و از این‌که مدت‌ها پس از آزادی نیز آثار آن هنوز وجود دارد.
     
کایلی مور گیلبرت، چهره دانشگاهی بریتانیایی-استرالیایی که چند سال در ایران زندانی بود، در پیغامی تصویری از مشکلات خود در سیستم قضایی ایران که در زمان ریاست رئیسی بر قوه قضائیه انجام می‌شد سخن گفت. او یکی از شاکیان دعوی قضایی علیه رئیسی است.
    مهدی حاجتی پیام خود را با اشاره به قتل مهسا امینی شروع کرد
    پیغامی تصویری از مهدی حاجتی، عضو سابق شورای شهر شیراز، منتشر شد که در آن بر کشتن مهسا امینی تمرکز کرد و در ضمن از سابقه بدرفتاری‌ها علیه خود گفت.
انتقاد خوانساری‌نیا از شبکه سی بی اس
خوانساری نیا از شبکه «سی بی اس» آمریکا انتقاد کرده که تا تهران برای گفتگو با ابراهیم رئیسی رفته‌اند اما تا این جلسه در نیویورک نیامده‌اند. او به شوخی گفت: «ما حاضر بودیم پول تاکسی آن‌ها را بدهیم تا با قربانیان رئیسی گفتگو کنند»
این سازمان اعلام کرد که گروهی از قربانیان ابراهیم رئیسی علیه او شکایتی را بخاطر نقشش در شکنجه آغاز کرده‌اند و خواهان دستگیری رئیسی هستند.

جلسه «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» (نوفدی) در نیویورک در جنب مجمع عمومی سازمان ملل صبح سه‌شنبه با صحبت‌های کامران خوانساری نیا از این سازمان آغاز شد.
+119
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  طرفدار ولایت، گربه پرید به.... داره بد فرم. چون میدونین دارین اخرین نفسها رو میزنین. ببینید چه روزیه دارم میگم. همه اتون توی همه محله ها شناسایی شدین،.....رو باید از کف خیابون جمع کنن.
  1
  21
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  من شخصا از شاهدخت نور پهلوی اریامهر فرزند اعلیحضرت شاهزاده رضاشاه دوم پهلوی اریامهر خدایگان , بزرگ ارتشتاران ارتش شاهنشاهی و گارد جاویدان ایران تشکر میکنم
  4
  43
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خمینی، “نور” به قبرت بباره، ما هم همینطور!
  5
  26
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  چه عجب چیزی در مورد صد تا روزنامه خیالی که رضا شاه ممنوع کرد ننوشتی وگرنه افسرده میشدم 🥴
  9
  9
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش

  عزیزان ایشون بهتره برود با band chainsmokers گروه عشقبازیشو ادامه بده! مادر بزرگش شاه را کشت. کومونیست و حذب توده و کلی داستانای دیگر رو رواج داد. بعد از رضا شاه سلطان بزرگ و تا حدودی پسرش محمد رضا شاه، بقیشون سر به تنشان نباشه بهتر هست. اگر امسال اینیکی پاچه ورمالیده دم از سیاست بزنه و زیادی حرف بزنه ترجیح میدم کلا هیچ اتفاقی نیفته ! اون بابای سیبزمینیش هم لا دیوار باشه و ماستشو بخوره مدک بی بته. اگر محمدرضا شاه خوب بود سال ۵۷ اون حجم از ملت و ادم به هیچ بهانه ای خام نمیشدن و پا به خیابونا نمیگذاشتن. حتما اون هم مشکل داشته. ما نیاز به هیچ یک از شما ها نداریم. خود مردم همبستگی دارن و انجام میدن بالاخره یه اتفاقی میفته. این نور که بیشتر اسمش به darkness میخوره. بهتره ماستشو بخوره با اون مادربزرگ قاتلش ! محمدرضا شاه مورد دسیسه فرانسه قرار گرفت و فرح را تو استینش کردن. این زن همه بچه های خودش رو به جنون و مرز خودکشی کشاند چون دستور از جای دیگری میگرفت! خلاصه darkness برو قرص M تو بزن تو‌ پارتیا سیاست ارثیه بابای تو نیست علاقت چیزه دیگه ای هست . تسلیت تو بدرد عمت میخوره! ممنون
  35
  7
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  ملت باید هشیار باشن این دستمالها و بازماندگان رژیم ستم شاهی قیام رو به نفع خودشون مصادره نکنند، ما به هیچ کمکی از طرف این فسیلهای سیاسی احتیاج نداریم ، ما را به خیر شما امید نیست شر نرسانید ، الان موقع تفرقه نیست ، رضا پهلوی ،جون مادرت خفه خون بگیر و هیچ پیامی نده بزار به یه نیمچه اتحادی برسیم
  27
  9
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  با این چرندیاتی که نوشتی ثابت کردی خودت که نه بچه بودی و پستونک میمکیدی اون موقع ولی بابا ننت از اونهایی بودند که واسه دیدن عکس خمینی تو ماه رو پشت بام میخوابیدند و از لای قرآن پشم پیدا میکردند
  4
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  ...... شاه خوب بود، اما همه میدونن زنش همه کمونیست ها و حزب توده و اینها رو جمع کرد علیه خود شاه. زنش فرح خائن هستش. موقع جراحی شاه اشتباه فاحش پزشکی رخ میده. من نمیدونم چند سالته ولی منو میتونی بابا صدا کنی. چون واقع مطلع نیستی چه خبر هست. فرانسه شد خانه خمینی. فرح هم جاسوسی بود بسیار دوره دیده در فرانسه و برنامه داشتن برای شاه هالو، شاه چند باری قصد کشتن خمینی را داشت ولی با اصرار فرح و بازی با ذهن خرافاتی شاه اونو از این کار منع میکنه. ایشون بهتر بود با یک شاهزاده وصلت میکرد. مطمئنا این داستانا پیش نمی امد. الان هم نوه darkness ایشون بهتره بره ویدو اشپزیشو اپلود کنه. دفعه بعدی هم تحت فشار بودی بالشتو گاز بزن و این عبای زرین مارو الوده دندانت نکن.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.