اردوغان: پوتین مایل به پایان دادن به جنگ است

نیروهای اوکراینی بخش‌هایی از شمال شرق اوکراین را در یک ضد حمله چشمگیر در ماه جاری بازپس گرفتندبی بی سی: رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفته که وی معتقد است ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در فکر پایان دادن جنگی است که در اوکراین آغاز کرده و "گامی مهم" در این زمینه برداشته خواهد شد.

او گفته است برداشتش از مذاکرات اخیر با آقای پوتین این بوده که او می‌خواهد "این کار را هر چه زودتر پایان دهد".

اوکراین بخش هایی از خاک خود را در این ماه پس گرفته است.

رهبر ترکیه اشاره کرد که همه چیز برای روسیه "کاملاً مشکل ساز" است.

آقای اردوغان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پی بی اس آمریکا گفته است در نشست سازمان همکاری های شانگهای که هفته گذشته در شهر سمرقند ازبکستان برگزار شد "مذاکرات بسیار گسترده" با آقای پوتین داشته است.

او افزوده از این مذاکرات این تصور را به دست آورده که رئیس جمهور روسیه خواهان پایان سریع جنگ است.

وی همچنین گفت که به زودی ۲۰۰ "گروگان" بین دو طرف مبادله خواهد شد.
آقای اردوغان به عنوان متحد هر دو کشور روسیه و اوکراین، تلاش کرده در ارتباط با موضوع تهاجم روسیه به اوکراین مسیر میانه‌ای را دنبال کندآقای اردوغان که به سازمان ملل در میانجی‌گری برای ازسرگیری صادرات غلات از اوکراین کمک کرده هفته گذشته گفت که در تلاش است تا مذاکرات مستقیم آتش بس میان دو جانب را سازماندهی کند.

در همان حال "شوراهای مردمی" جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک اوکراین که تحت کنترل شورشیان طرفدار روسیه قرار دارند همچنین مقامات منصوب شده توسط مسکو در منطقه های جنوبی خرسون و زاپاروژیای اوکراین، به طور همزمان اعلام کرده اند که در ۲۳-۲۷ سپتامبر برای پیوستن به روسیه "همه‌پرسی" برگزار می کنند.
در تحولی دیگر اداره اطلاعات نظامی بریتانیا گفته بدین باور است که فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه به احتمال قوی زیردریایی های کلاس کیلوی خود را از بندر الحاق شده سواستوپل به بندر نووروسیسک برده است.

اداره اطلاعات نظامی بریتانیا این کاررا به دلیل تغییر سطح خطر در پی افزایش توانایی نیروهای حمله دوربرد اوکراین بسیار محتمل می داند.
+21
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  یک بی شعور عقده ای با هزار مشکل از کودکی عین خامنه ای اینطور می تونه دنیا رو به گند بکشه و بعدشم در اخر بگه غلط کردم
  3
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  از اول هم معلوم بود پوتین را شکست خواهند داد و او به ....خوردن خواهد افتاد اما به همین راحتی دست از سر پوتین بر نمی دارند و روسیه از همه لحاظ در وضعیت بدی قرار داد و هم از خاک اوکراین رانده خوهد شد و هم دهه ها با تحریمهای غرب کل کشور نابود خواهد شد . روسیه همشیه برای ایران و کل ترکها عامل بدبختی بوده است و نابودی روسیه آن را به سوی مستعمره شدن توسط چین سوق خواهد داد که چین بزرگترین برنده این جنگ خواهد بود و ....
  5
  9
  ‌چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.