فال روز چهارشنبه ۲۱ سپتامبر - ۳۰ شهریور

فروردین
 
روز خوبی را شروع نکرده‌اید و امروز اگر مواظب سلامتی خود نباشید، احتمال بیماری و ناخوشی شما بسیار است. به لحاظ مالی روزگار خوشی را سپری می‌کنید و مشکلی ندارید، اما از آنجایی که در همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد، از امروز تصمیم بگیرید که قسمت اندکی از درآمد خود را برای روز مبادا کنار بگذارید. علاقه زیادی به حضور در کارهای دسته‌جمعی و گروهی دارید، این روحیه را به فال نیک بگیرید و درهای جدیدی از موفقیت را به روی خودتان باز کنید. انسانی بادرایت و مدیر هستید و تصمیم‌های موثری در زندگی می‌گیرید، این رویکرد باعث شده تا اطرافیان روی نظر شما حساب کنند و در همین زمینه امروز فردی از شما درخواست مشورت می‌کند، دست رد به سینه این فرد نزنید و دانش و تجربه خود را در اختیار ایشان قرار دهید. مدتی است همسر یا عشق‌زندگی‌تان را شگفت‌زده نکرده‌اید و امروز زمان خوبی است که با خرید هدیه‌ای، ایشان را شگفت‌زده کنید و به وی ثابت نمایید که همیشه به فکر او هستید.
اگر چه باده فرح بخش و باد گل‌بیز است***به بانگ چنگ مخور می که محتسب تیز است
صراحی ای و حریفی گرت به چنگ افتد***به عقل نوش که ایام فتنه انگیز است
تعبیر: یاد ایام قدیم دلت را شاد می کند. به یاد روزهایی می افتی که صبح و شام آزاد بودی. درد دل زیادی داری و به دنبال یک هم راز و هم سخن می گردی. خود را ضعیف می پنداری اما دلت قوی است. حالا می فهمی که نصیحت بزرگان چقدر باعث موفقیتت شده. تمام خاطرات با قید تاریخ روی قلبت حک شده است و تو تا آخر عمرت به نیک نامی و کامروایی زندگی می کنی.

اردیبهشت
 
گرفتاری‌های زیادی در زندگی دارید و امروز این گرفتاری‌ها باعث شده تا تمرکزتان را از دست بدهید. این وضعیت تصمیم‌گیری‌های شما را دچار مشکل می‌کند به جای اینکه گره‌ای از مشکلات‌تان باز کنید، احتمال اشتباه‌های بیشتر شما وجود دارد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای حل مشکلات از اطرافیان کمک بگیرید و اجازه ندهید بار سنگین مشکلات زندگی در تصمیم‌گیری‌های شما تأثیر بگذارد. امروز در کار دسته‌جمعی و گروهی شرکت می‌کنید و در این کار با فردی آشنا خواهید شد، این آشنایی زمینه رفاقت بلندمدت شما را فراهم می‌کند. امروز همسر یا عشق‌زندگی‌تان حوصله ندارد و ممکن است بی‌حوصلگی ایشان کار دست شما بدهد، در نتیجه تا می‌توانید مواظب رفتار و گفتار خود باشید. امروز برای انجام کاری با فردی وارد مذاکره‌ای مهم می‌شوید و نتیجه این مذاکره تأثیر زیادی در زندگی شما دارد. اما غم به دل‌تان راه ندهید چرا که این مذاکره به خوبی و خوشی پیش می‌رود و به دستاوردهای مدنظرتان خواهید رسید.
الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها***که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها
به بوی نافه‌ای کاخر صبا زان طره بگشاید***ز تاب جعد مشکینش چه خون افتاد در دل‌ها
تعبیر:زندگی بدون او برایت میسر نیست. غم دوری و هجران را نمی توان تحمل کنی ولی فعلا" چاره ای جز این نداریو با گریه و زاری کردن کاری درست نمی شود. شاید در آینده وصال یار میسر شود. با امید رسیدن به مقصود با مرگ دست و پنجه نرم کن.

خرداد
 
انسان خیرخواهی نیستید و علاقه‌ای به انجام کارهای انسان‌دوستانه ندارید، در نتیجه این رویکرد شما را به فردی خودخواه تبدیل کرده که دست گشاده‌ای ندارد، اجازه ندهید اطرافیان شما را با چنین روحیه‌ای به خاطر بیاورند و از امروز مقداری از درآمد خود را به کارهای خیرخواهانه اختصاص دهید. همسر یا عشق‌زندگی‌تان کار ناپسندی انجام داده و از این کار حسابی دلخور شده‌اید، اما بزرگواری به ایشان نشان دهید و به جای دلخوری و ناراحتی، به عشق‌زندگی‌تان ثابت کنید که بیشتر از این حرف‌ها برای شما ارزش دارد و از این اشتباه چشم‌پوشی کنید. مدتی است که قصد تفریح و خوشگذرانی دارید، اما فرصتی برای این کار پیدا نمی‌‌کنید. امروز ورق بر می‌گردد و زمان خلوتی پیدا می‌کنید تا کار موردعلاقه‌تان را انجام دهید و حسابی خوش بگذرانید.
پیرانه سرم عشق جوانی به سر افتاد***وان راز که در دل بنهفتم به درافتاد
از راه نظر مرغ دلم گشت هواگیر***ای دیده نگه کن که به دام که درافتاد
تعبیر:به سهولت و راحتی به مقام و مادیات نخواهی رسید. همه چیزت باید در حد کمال باشد. باطن خوب، کار حلال، هوشیاری و تقوی، در این صورت است که به هدف خواهی رسید و به هر مقام و منزلتی که رسیدی سر تعظیم در برابر خداوند فرود آر وگرنه باز همه چیز را از دست خواهی داد.

تیر
 
امروز قرار است برای منزل یا محل کار هزینه سنگینی را متحمل شوید، در نتیجه چاره‌ای ندارید که از اندوخته خود کمک بگیرید. اما غم به دل خود راه ندهید چرا که در آینده پولی به دست شما می‌رسد و جای خالی هزینه‌ای که امروز انجام می‌دهید را پُر خواهد کرد. یکی از اعضای خانواده که سن‌و‌سال کمی هم دارد امروز به بستر بیماری افتاده و پرستاری از ایشان، وقت و انرژی زیادی را از شما می‌گیرد. مدتی است که تفاهم لازم را با همسر یا عشق‌زندگی‌تان ندارید و سر چیزهای کوچک و پیش‌پا افتاده اختلاف نظر پیدا می‌کنید، اجازه ندهید این وضعیت ادامه پیدا کند و در اولین فرصت به همراه عشق‌زندگی‌تان برای حل این مشکل، چاره‌ای پیدا نمایید. رفقای ناباب زیادی دارید و نشست‌و‌برخواست با این رفقا، آبرو و حیثیت شما را به خطر انداخته و اطرافیان، شما را با توجه به دوستان ناباب‌تان قضاوت می‌کنند، قبل از اینکه دوستان ناباب، آبرو و حیثیت شما را به باد بدهند، رفاقت با آنها را کنار بگذارید.
ساقیا برخیز و درده جام را***خاک بر سر کن غم ایام را
ساغر می بر کفم نه تا ز بر***برکشم این دلق ازرق فام را
تعبیر:غرور نداشته باش با اهل فن و نظر مشورت کن تا از خطاها به دور باشی. احساس خستگی می کنی و درونت غوغاست به ائمه متوسل شو تا به حقیقت برسی. تو را با دنیای فانی کاری نیست پس به باقیات برس و سینه ات را با یاد خدا پر کن تا به وصال یار برسی.

مرداد
 
امروز فردی با ایده‌های بکر و وسوسه‌برانگیز به شما مراجعه می‌کند و قصد دارد از اندوخته شما برای اجرای این ایده‌ها کمک بگیرد، اما اجازه ندهید شرایط وسوسه‌برانگیز این سرمایه‌گذاری شما را به خطر بیاندازد و قبل از انجام هرگونه سرمایه‌گذاری، با افراد اهل فن مشورت کنید و جوانب کار را کاملاً بررسی نمایید. متوجه شده‌اید یکی از اعضای خانواده یا دوستان نزدیک روحیه‌اش را از دست داده و مانند سابق به کار و تلاش ادامه نمی‌دهد. به این فرد دلداری بدهید و به ایشان ثابت کنید که با استمرار در تلاش و کوشش، بدون شک درهای موفقیت را باز خواهد کرد. همسر یا عشق‌زندگی‌تان روز شلوغی را پشت‌سر می‌گذارد و امروز آن‌چنان که توقع دارید به شما رسیدگی نمی‌کند، از این رفتار ناراحت نشوید و مطمئن باشید عشق‌زندگی‌تان همیشه به فکر شما است.
جمالت آفتاب هر نظر باد***ز خوبی روی خوبت خوبتر باد
همای زلف شاهین شهپرت را***دل شاهان عالم زیر پر باد
تعبیر:حالا که همه چیز دارد درست می شود پشتپا به آنه نزنو کارها را خراب نن زیرا به زودی پشیمان شده وبعد می فهمی که چه گوهری را از کف داده ای. از دشمن دیرین خود کمک نخواه چون تیشه به ریشه ات می زند. هر چند که همه چیز بهم ریخته است ولی سر و سامان گرفته و مشکلاتت حل می شود.

شهریور
 
امیدی به زندگی ندارید و روحیه‌تان را از دست داده‌اید، قبل از اینکه این روحیه شما را به دردسر بیاندازد، امروز به خودتان دلداری دهید و فراموش نکنید که از این ستون، تا آن ستون فرج است. پولی از کسی که احتمالاً یکی از آشنایان نزدیک شما است، قرض کرده‌اید و امروز مهلت پرداخت این قرض فرا رسیده، اما آه در بساط ندارید و نمی‌توانید دِین خود را ادا کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر از زیر سنگ هم شده قرض خود را پرداخت کنید و اجازه ندهید که زیر دین دیگران باقی بمانید. امروز چندین مهمان به منزل خود دعوت کرده‌اید، این مهمانی به خوبی و خوشی برگزار خواهد شد و حسابی به شما و مهمان‌ها خوش خواهد گذشت. نقشه‌ای برای انجام کار مهمی در سر دارید و تاکنون به این نقشه جامه عمل نپوشانده‌اید، امروز زمان خوبی برای اجرای نقشه‌های شما است و مطمئن باشید از کاری که امروز انجام می‌دهید، در آینده سود چشمگیری برداشت خواهید کرد.
زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست***پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست
نرگسش عربده جوی و لبش افسوس کنان***نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست
تعبیر:دل خویش را به سراب و چیزهای زودگذر خوش نکن. عشق تو را جوان نگه می دارد از آینده نترس چون مثل آب روشن و پاک است. غصه نخور به وصال یار خواهی رسید. به زیارت می روید و به زودی غرق در نعمت می شوید.

مهر
 
روز خوبی را شروع نکرده‌اید و به لحاظ سلامتی حال‌و‌روز خوبی ندارید، اجازه ندهید این بیماری ادامه پیدا کند و در اولین فرصت سری به پزشک خانوادگی‌تان بزنید. امروز معامله‌ای مهم در پیش دارید، این معامله را با خیال‌راحت انجام بدهید و مطمئن باشید سودسرشاری از این معامله روانه حساب‌های بانکی‌ شما خواهد شد. انسان زودرنجی هستید و با کوچکترین ناراحتی،‌ دعوا و مشاجره راه می‌اندازید، این روحیه ممکن است امروز شما را به مشاجره با کسی وا دارد. در نتیجه بهتر است مواظب رفتار و گفتار خود باشید و کاری نکنید که اطرافیان ناراحت شوند. علاقه‌ای به تنهایی ندارید و وقتی که تنها می‌شوید فکر و خیال‌های زیادی به سر شما هجوم می‌آورد. بهتر است از تنهایی پرهیز کنید و امروز با بودن در کنار دوستان یا اعضای خانواده، روزی خوش و بدون نگرانی را پشت‌سر بگذارید. یکی از اطرافیان که دل خوشی از شما ندارد، حرف‌های نامربوطی درباره شما به همسر یا عشق‌زدگی‌تان گفته و این حرف‌ها، زمینه دلخوری عشق‌زندگی‌تان از شما را فراهم کرده است. اجازه ندهید این وضعیت ادامه پیدا کند و در اولین فرصت ممکن به عشق‌زندگی‌تان ثابت کنید که کسی قصد دارد میان شما را به هم بزند.
حسن تو همیشه در فزون باد***رویت همه ساله لاله گون باد
اندر سر ما خیال عشقت***هر روز که باد در فزون باد
تعبیر:

آبان
 
سبک زندگی اسراف‌گرایانه‌ای دارید و تا می‌توانید پول خود را به خرید خوراکی‌ و چیزهای بی‌ارزش هدر می‌دهید، این رویکرد نه تنها به لحاظ مالی شما را تحت‌فشار قرار می‌دهد، بلکه به لحاظ سلامتی نیز در خطر می‌افتید و بهتر است به فکر وجود نازنین‌تان باشید و با خوردن خوراکی‌های سالم، سلامت‌تان را تضمین نمایید. وقتی را برای بودن در کنار اعضای منزل اختصاص نمی‌دهید و ادامه این وضعیت، زمینه دلخوری اهل منزل را فراهم خواهد کرد، در نتیجه از امروز فرصتی را برای بودن در کنار خانواده کنار بگذارید و به آنها ثابت کنید که از بودن در کنار ایشان لذت می‌برید. کاری نادرستی در حق همسر یا عشق‌زندگی‌تان انجام داده‌اید و وی را از دست خودتان حسابی ناراحت کرده‌اید، به همین دلیل امروز قصد دارید با خرید هدیه‌ای، زمینه آشتی و صلح و صفا را برقرار کنید، اما دلخوری عشق‌زندگی‌ شما بیشتر از این حرف‌ها است و حتی با هدیه نیز نمی‌توانید ایشان را راضی کنید. در نتیجه بهتر است اجازه دهید گذر زمان، ناراحتی وی را کاهش دهد. علاقه‌ای به حضور در میان جمع ندارید و تنهایی را ترجیح می‌دهید. قبل از اینکه این وضعیت شما را به فردی منزوی تبدیل کند، دوستان تازه‌ای پیدا کنید و مردم‌دار باشید.
خم زلف تو دام کفر و دین است***ز کارستان او یک شمه این است
جمالت معجز حسن است لیکن***حدیث غمزه‌ات سحر مبین است
تعبیر:به عهدی که بسته ای وفا کن تا روزگارت مثل عید همیشه خوش و بهاری باشد. غم از دلت بیرون می رود و جای آن را شادی می گیرد. همت داشته باش. طالع تو بسیار روشن است. شکر خدا را بجا بیاور زیرا خزان به زندگی تو راه ندارد. و از این فرصتی که به دست آورده ای نهایت استفاده را ببر.

آذر
 
انسان خوش‌مشربی هستید و اطرافیان به‌سرعت جذب رفتار شما می‌شوند، به لطف چنین روحیه‌ای، دامنه دوستان و رفقای خود را گسترش دهید. گرفتار مشکلی هستید و هر کاری که می‌کنید راه‌حلی برای این مشکل پیدا نمی‌شود، امروز دوستان یا اهل منزل متوجه گرفتاری شما می‌شوند و دست یاری به سمت شما دراز خواهند کرد. اگر تاکنون عاشق نشده‌اید، امروز روز عاشقی شما است و فردی را ملاقات خواهید کرد و در نگاه اول، دل و دین خود را به این فرد می‌بازید. تشنه فراگیری علم و دانش هستید و از هر فرصتی برای ثبت‌نام در دوره‌های تخصصی بهره می‌گیرید، این روحیه را ادامه دهید و فراموش نکنید که با فراگیری هر مهارت جدید، در تازه‌ای از موفقیت را به روی خود باز می‌کنید.
زان یار دلنوازم شکریست با شکایت***گر نکته دان عشقی بشنو تو این حکایت
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم***یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت
تعبیر:چرا کاری را که به نفع تو نیست انجام می دهی و چیزی را که ارزشی ندارد به بهای گزاف می خواهی به دست آوری. گره کارت به دست خودت باز می شود. پس منتظر غیب منشین. متکی به بازوی خودت باش تا به مراد خود برسی.

دی
 
روز را با نشاط و انرژی فراوانی شروع کرده‌اید، این انرژی را به فال نیک بگیرید و روزی سرشار از خوشی را پشت سر بگذارید. امروز فردی سبب خیر می‌شود و پولی به شما می‌رساند، این فرصت را مغتنم بدانید و پولی که به شما رسیده است را برای آینده پس‌انداز کنید. توانایی‌های خود را باور ندارید و همیشه خودتان را دست‌کم می‌گیرید، این رویکرد نه تنها شما را از همقطاران‌تان عقب انداخته است، بلکه به لحاظ روحی نیز همیشه خودتان را سرزنش می‌کنید. ادامه این رویکرد چیزی به غیر از تضعیف روحیه شما به دنبال ندارد و از امروز توانایی‌های خود را باور کنید و به اطرافیان ثابت نمایید که چیزی دست‌کم از دیگران ندارید. مشکلات زیادی در زندگی شما وجود دارد و تعداد زیاد این مشکلات شما را سردرگم و نگران کرده است، فراموش نکنید که با یک دست نمی‌توانید چند هندوانه بردارید و برای حل مشکلات از اطرافیان کمک بگیرید. روز عاشقانه‌ای را شروع کرده‌اید و همسر یا عشق‌‌زندگی‌تان برنامه‌های عاشقانه‌ای برای شما ترتیب داده تا ثابت کند که بیشتر از همیشه عاشق شما است.
منم که گوشه میخانه خانقاه من است***دعای پیر مغان ورد صبحگاه من است
گرم ترانه چنگ صبوح نیست چه باک***نوای من به سحر آه عذرخواه من است
تعبیر:گم کرده ی خود را پیدا می کنی. وعده ی دیدار نزدیک است. هوشیار باش. خبر خوبی به تو خواهند داد. با مشکلات بجنگ و از بخت خود گله نداشته باش بعد از هر تاریکی روشنایی هست . سعی کن عقلت بر قلبت غلبه داشته باشد. با این حال فکر نکن همه ی خوبی ها در تو جمع شده و عاری از هرگونه بدی هستی.

بهمن
 
دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را***دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا
کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز***باشد که بازبینیم دیدار آشنا را
تعبیر:سر تو بر هیچ کس پوشیده نیست. موانع زاد وسختی پیش پایت هست که برای رسیدن به معشوق به راحتی از تمام آنها می گذری. از خستگی شکایت نکن. مرد باش. اگر ضعیف باشی در اول راه جا مانده و اثری از عشق و معشوق نمی یابی.

اسفند
 
روی تو کس ندید و هزارت رقیب هست***در غنچه‌ای هنوز و صدت عندلیب هست
گر آمدم به کوی تو چندان غریب نیست***چون من در آن دیار هزاران غریب هست
تعبیر: برای آینده ی خود چه کاری انجام داده ای. وقت گذشته، عمرت هم تلف شده بدوناینکه برای فردایت فکری کرده باشی. این حاصل غرور خودت می باشد. غرورت را کنار بگذار تا دوباره متولد شده و بتوانی آینده را بسازی. توبه کن تا عمر از دست رفته دوباره بازگردد و قلب تاریکت روشن گردد..
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.