هزاران تن در استانبول در مخالفت با دگرباشان جنسی تظاهرات کردند

 تظاهرات مخالفان دگرباشان جنسی در استانبول ترکیه
یورونیوز:هزاران تن در استانبول ترکیه با برپایی تظاهراتی در مخالفت با دگرباشان جنسی، خواستار انحلال انجمن‌های این گروه از اقلیت‌ها شدند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی دست‌نوشته‌هایی را با خود حمل می‌کردند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «از خانواده و نسل خود محافظت کنید، به جامعه بدون جنسیت نه بگویید و پدر + مادر + نوزاد = خانواده.»

سخنران این تظاهرات اعتراضی از طوماری ۱۵۰ هزار امضایی خبر داد که امضاکنندگان خواستار ممنوعیت تبلیغات «ال‌جی‌بی‌تی» در رسانه‌های ترکیه شده‌اند.

تظاهرات مخالفان دگرباشان جنسی در استانبول در حالی انجام شده است که پیشتر مقام‌های ترکیه، «رژه افتخار» جامعه رنگین‌کمانی در این شهر را ممنوع کرده بودند.

در همین زمینه، سازمان‌های حقوق بشری از برگزاری تظاهرات مخالفان دگرباشان جنسی در استانبول انتقاد کردند.

سازمان «آی‌ال‌جی‌ای اروپا» (ILGA Europe) که برای برابری جامعه «ال‌جی‌بی‌تی» در اروپا و آسیای مرکزی مبارزه می‌کند، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که دولت ترکیه باید به تعهدات قانونی خود برای محافظت از همه شهروندانش در برابر «نفرت و خشونت» عمل کند.

سازمان عفو بین‌الملل هم اطلاعیه‌های صادر شده توسط سازمان‌های عمومی ترکیه برای راهپیمایی ضد دگرباشی را ناقض اصول «عدم تبعیض» دانست.

دولت ترکیه در سال‌های گذشته با افزایش سخنان تند علیه دگرباشان جنسی، موضع سخت‌تری نسبت به جامعه اقلیت‌های جنسی در پیش گرفته است.
+16
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  یه نگاه به قیافه ها نشون میده چه خبره. مسلمونن دیگه. فهم اکثرشون همین قدره.
  10
  20
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  استانبول با این جماعت مسلم و اردوغان فاتحه اش خوانده شد! بای بای ترکیه زیبا و قشنگ. دگر باشه میاد به تو بگه شبیه خفاش میمونی با اون مقنعه که از شورت اغا گرفتی بستی دوره سرت؟ اصلا کار به کار تو داره؟
  10
  19
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.