«ابی» در واکنش به مرگ مهسا امینی: در تجمع اعتراضی علیه رئیسی در نیویورک شرکت می‌کنم

 ابراهیم حامدی مشهور به «ابی»رادیو فردا: ابراهیم حامدی، مشهور به «ابی»، خواننده سرشناس ایرانی اعلام کرد که در تجمع اعتراض‌‌آمیز علیه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در نیویورک شرکت خواهد کرد.

ابی روز دوشنبه ۲۸ شهریور در یک برنامه زنده اینستاگرامی به میزبانی مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، ضمن اعلام این خبر گفت: «به چه مناسبتی چنین کسی [ابراهیم رئیسی] باید بیاید در تریبون سازمان ملل سخنرانی بکند؟ کسی که هزاران آدم را کشته، من فکر می‌کردم تریبون سازمان ملل مقدس است و حالا ببینید چه کسانی دارند از این تریبون به نفع خود استفاده می‌کنند!»

این خواننده ایرانی با اشاره به اعتراض داریوش اقبالی، دیگر خواننده ایرانی، به حضور ابراهیم رئیسی در اجلاس سازمان ملل گفت که «این اعتراض نه فقط به شخص او، بلکه به کل جمهوری اسلامی است».

آقای اقبالی پیشتر در ۱۵ شهریور از ایرانیان مقیم آمریکا خواسته بود که در اعتراض به فشارهای رهبران جمهوری اسلامی به مردم به‌ویژه زنان و همچنین گسترش روزافزون فقر در کشور، روز ۳۰ شهریور همزمان با حضور ابراهیم رئیسی در سازمان ملل، با شرکت در تظاهراتی فراگیر و متحد ضمن مخالفت با حضور او در آمریکا، صدای مردم داخل ایران را به گوش جهانیان برسانند.

این هنرمند روز ۲۶ شهریور نیز در کنسرت ونکوور خود با اشاره به کشته شدن مهسا امینی گفته بود: «همبستگی در ملت ما باید همگانی باشد» و «اگر همه ملت ایران بپاخیزند، تغییر به وجود می‌آید». گوگوش، دیگر خواننده پرطرفدار ایرانی، نیز شامگاه ۲۷ شهریور کنسرت خود در شهر فرانکفورت آلمان را به مهسا امینی تقدیم کرد و او را «دختر ایران» نامید.

مهسا امینی که همراه با خانواده‌اش برای دیدار با خویشاوندان خود از سقز به تهران سفر کرده بود، روز ۲۲ شهریور ساعاتی پس از بازداشت از سوی ماموران گشت ارشاد به کما رفت و پس از سه روز در بیمارستان جان باخت.

گزارش‌ها حاکی است که مرگ او در اثر ضرب‌وجرح ماموران «گشت ارشاد» رخ داده است، پلیس ایران ضمن رد این موضوع، مدعی شده است که او در جریان آموزش توجیهی دچار عارضه قلبی شده است.

جان باختن خانم امینی در روزهای گذشته واکنش‌های گسترده داخلی و بین‌المللی را به‌دنبال داشته است و موجب اعتراض‌های گسترده‌ای در شهرهای مختلف ایران شده است.
+37
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  مطمئنم امسال هزاران ایرانی در جلوی در سازمان ملل تجمع خواهند کرد. این بار کمی موضوع فرق میکنه. اخوند ۴۲ سال تلاش کرد تا ایرانی را از ایرانی جدا کنه و تخم ایرانی ستیزی راه انداخت اما کار نکرد. تریبون ما اتحاد ماست
  2
  20
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  برو کشکتو بساب بیشتر برات در آمد داره عمو دماغ..... اگر بیای ما خیلی وحشت میکنیم.....حکومت هم سریع فرار می‌کنه....جان ....پیرت نیا..
  28
  5
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  TanTanMilo - دوبلین ، ایرلند
  برو تو نشون دادی که حتی جرات خواندن و حرف زدن از خلیج فارس و نداری. بیشتر فکر کنم میخواد اون کندی رو که زده جمعش کنه تا اینکه واقعا از مردم ایران حمایت کنه
  14
  10
  ‌سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.