فال روز سه شنبه ۱ نوامبر - ۱۰ مهر

فروردین
 
شما امروز به دلایلی که شاید برای خودتان هم مشخص نباشند احساس بدبختی می کنید و یا حداقل می توان گفت که احساس خوشبختی نمی کنید. این شرایط وقتی ظاهر خندان و بیخیال بسیاری از اطرافیانتان را می بینید که دارند روزشان را به بهترین شکل ممکن می گذرانند بدتر هم می شود. کمی بیشتر عقل و منطقتان را به کار بگیرید! شاید زندگی شما در ایده آل ترین شرایط ممکن قرار نداشته باشد، اما مطمئن باشید که دیگران هم مشکلات خودشان را دارند، ولی قرار نیست آنها را در کوچه و برزن جار بزنند و به اطلاع همه برسانند! به جای فکر کردن به خوشبختی های دیگران سعی کنید داشته های خودتان را ببینید و برای آنها شکرگزار باشید.
دارم امید عاطفتی از جانب دوست***کردم جنایتی و امیدم به عفو اوست
دانم که بگذرد ز سر جرم من که او***گر چه پریوش است ولیکن فرشته خوست
تعبیر:گم کرده ی خود را پیدا می کنی. وعده ی دیدار نزدیک است. هوشیار باش. خبر خوبی به تو خواهند داد. با مشکلات بجنگ و از بخت خود گله نداشته باش بعد از هر تاریکی روشنایی هست . سعی کن عقلت بر قلبت غلبه داشته باشد. با این حال فکر نکن همه ی خوبی ها در تو جمع شده و عاری از هرگونه بدی هستی.

اردیبهشت
 
امروز از همان ساعات آغازین روز اینطور به نظر می رسد که نیرویی موذی و قوی سعی در به هم ریختن برنامه هایی دارد که شما برای امروزتان داشته اید. ترافیک، اختلال در شبکه تلفن همراه و حتی در سیستم بانکی باعث کند شدن روند کارهایتان شده است و این اصلا برای شما خوشایند نیست. هرچقدر بیشتر به این وضعیت و کارهای زیادی که هنوز در انتظارتان هستند فکر می کنید حالتان بدتر می شود و اعصابتان بیشتر به هم می ریزد، اما ظاهرا این حالت عصبی هیچ کمکی به بهتر شدن شرایط نمی کند. خونسردی خود را حفظ کنید و مطمئن باشید که هیچ گونه نیروی اهریمنی سعی در شکست دادن شما ندارد، تا نیمه های روز اوضاع به حالت عادی باز خواهد گشت.
اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح***صلاح ما همه آن است کان تو راست صلاح
سواد زلف سیاه تو جاعل الظلمات***بیاض روی چو ماه تو فالق الاصباح
تعبیر:در کارت عجله نداشته باش و اصرار نکن. اگر می خواهی به مقصود برسی باید مشکلات زیادی را پشت سر بگذاری. این در بسته وقتی باز می شود که حقوق دیگران را رعایت کنی. غم خوردن سودی ندارد. با گذشت زمان به مراد خود خواهی رسید.

خرداد
 
امروز احساس می کنید که کارهای خانه، نگهداری از فرزندانتان و وظایفی که در خانه و محیط کارتان به عهده دارید خیلی بیشتر از حد توان و تحمل شما شده اند و دوست دارید یک راهی برای فرار از این همه فشار و مسئولیت پیدا کنید، اما قلب مهربان و وجدان شریفتان این اجازه را به شما نمی دهند. چرا به جای فرار کردن به یک راه حل بهتر فکر نمی کنید؟ شما می توانید برای کم کردن این فشار و استرس از دیگران کمک بگیرید و با تقسیم کردن مسئولیت ها از سنگینی باری که به عهده دارید بکاهید. همچنین برنامه ریزی برای یک سفر چند روزه و کمی استراحت می تواند به بهتر شدن این حالتان کمک قابل توجهی بکند.
گفتم ای سلطان خوبان رحم کن بر این غریب***گفت در دنبال دل ره گم کند مسکین غریب
گفتمش مگذر زمانی گفت معذورم بدار***خانه پروردی چه تاب آرد غم چندین غریب
تعبیر: درد دل تو و فریادها و آه های جگر سوزت درمان ندارد. هر چند که تقوی پیشه کرده ای و دل و دین را یکجا پای وصل گذاشته ای. هر چه می کشی از آشنایان است حاضری حتی برای رسیدن به وصال یار جانت را هم فدا کنی. با گریه و زاری نیز مشکلت حل نمی شود.

تیر
 
امروز دوستی که برای شما بسیار عزیز است و همیشه در روزگار سختی در کنارتان بوده و به شما کمک کرده است به مشکلی برخورده و از شما تقاضای کمک می کند. شما از اینکه بتوانید به او کمک کنید بسیار خوشحال می شوید و حمایت از او چه از لحاظ مادی و چه معنوی خواسته ی قلبی شماست، اما متأسفانه انجام آنچه او از شما خواسته است امروز برایتان امکان پذیر نیست و این موضوع شما را بسیار ناراحت می کند. راستش را بخواهید احتمال اینکه دوستتان عذر شما را بپذیرد خیلی کم است و اگر به او کمک نکنید ممکن است دوستی تان برای همیشه از بین برود، پس هر کاری که واقعا از دستتان برمی آید را برای او انجام دهید.
خم زلف تو دام کفر و دین است***ز کارستان او یک شمه این است
جمالت معجز حسن است لیکن***حدیث غمزه‌ات سحر مبین است
تعبیر:از روزگار انتظار بی اندازه داری و مرتب گله می کنی. زیاد شکایت نکن. حوادثی برایت اتفاق می افتد تا امتحان شوی. غم دنیا را نخور اینها همه خواست خداوند است پس از روزهای خوش زندگیت نهایت استفاده را بکن و از آن لذت ببر و قدر نعمت های خدا را بدان.

مرداد
 
اگر به تازگی کسب و کار جدیدی را راه اندازی کرده اید امروز می تواند نقطه عطف مهمی در این فعالیت جدید شما باشد. شاید همین امروز نتیجه ی تغییرات به وجود آمده را مشاهده نکنید، اما خوشبختانه اوضاع دارد به نفع شما تغییر پیدا می کند. شاید حتی خودتان تلاش خاصی برای ایجاد این تغییرات نکرده باشید و فقط دست سرنوشت موفقیت در این سرمایه گذاری جدید را برایتان رقم زده باشد. با خاطری آسوده و قدم هایی محکم راهتان را ادامه دهید و مطمئن باشید که خیلی زود نتیجه ی تغییرات امروز را به طور ملموس در کارتان خواهید دید و درآمدتان به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. فقط یادتان باشد که شکرگزاری را فراموش نکنید.
شراب و عیش نهان چیست کار بی‌بنیاد***زدیم بر صف رندان و هر چه بادا باد
گره ز دل بگشا و از سپهر یاد مکن***که فکر هیچ مهندس چنین گره نگشاد
تعبیر:از حرف سنجیده و درست ناراحت نشو. بدان که مصلحتتورا می خواهند هر چند که فکر کنی کسی درکت نمی کند. کاری را که اصرار به انجام آن داری عاقبت خوشی ندارد. در افکارت تجدید نظر کن. مشورت با اهل فن به تو کمک می کند، خرد در کنار صبرنیازهای تو را نیز برطرف می سازد.

شهریور
 
امروز صبح وقتی به همسرتان نگاه می کنید به جای تمام اختلافات جزئی و مشکلاتی که بین شما وجود دارند به این فکر کنید که چه چیزی باعث شده است که او را به عنوان همسر خود انتخاب کنید، به خاطرات خوب گذشته فکر کنید و روزهای خوبی که در کنار هم داشته اید. به جای اینکه منتظر بمانید تا او حال شما را خوب کند و برای شما کارهایی را انجام دهد که دوست دارید، شما امروز را به او اختصاص دهید و هر چه در توان دارید را به کار بگیرید تا حس خوب دوست داشته شدن را به او هدیه کنید. شاید با این تلاش شما همه چیز به حالت روزهای اول آشناییتان باز نگردد، اما همین قدم های کوچک می توانند تأثیری بسیار بیشتر از آنچه خودتان فکر می کنید در بهتر شدن رابطه تان داشته باشند.
یا رب سببی ساز که یارم به سلامت***بازآید و برهاندم از بند ملامت
خاک ره آن یار سفرکرده بیارید***تا چشم جهان بین کنمش جای اقامت
تعبیر:آبی که ریخته شد دیگر جمع نمی شود. کاریست که انجام شده در صدد باش تا جبرانش کنی. هیچ سر بی گناهی بالای دار نمی رود. شما از این ورطه نجات پیدا می کنی. کدورت را با صفای دل به خوبی جواب بده. بندها باز می شوند و تو به آزادی خواهی رسید.

مهر
 
درست زمانی که داشته اید به این فکر می کرده اید که چطور از عشقتان خواستگاری کنید نسبت به او و احساستان دچار تردید شده اید و از اینکه بتوانید آینده ی خوبی در کنار هم داشته باشید مطمئن نیستید. حتی ممکن است یک نفر که به تازگی وارد محیط کارتان شده و یا شخصی که در یک مهمانی با او آشنا شده اید ناگهان به نظرتان جذاب تر از شریک عاطفی فعلیتان آمده باشد. خیلی ها وقتی پای تعهد بیشتر و ازدواج به میان می آید دچار ترس و تردید می شوند، اما اگر عمق این احساستان زیاد شد و دیدید که دارد زیادی طول می کشد بهتر است یک بار دیگر رابطه تان را از نظر گذرانده و حتی در صورت نیاز از یک مشاور متخصص کمک بگیرید.
روزگاریست که سودای بتان دین من است***غم این کار نشاط دل غمگین من است
دیدن روی تو را دیده جان بین باید***وین کجا مرتبه چشم جهان بین من است
تعبیر:به قولی که داده ای عمل کن. کار ناتمامت را تمام کن ولی پایت را از گلیمت درازتر نکن چون باعث رسوایی ات می شود. در حق کسی بدی نکن چون نتیجه اش دامنت را می گیرد. نصیحت این پیر دانا را گوش کن تا سعادتمند شوی و گره ی کار تو باز شود. اقبال و ستاره ی تو چون خوشه ی پروین است.

آبان
 
شاید روز گذشته بین شما و همسرتان اختلافاتی جزئی و یا حتی بحث هایی بزرگ و جدی پیش آمده باشند، اما این دلیل خوبی برای اینکه تمام روز و حتی هفته را با هم قهر باشید به نظر نمی رسد. کمی به حرف هایی که بین شما رد و بدل شده اند فکر کنید و با نگاهی منطقی سعی کنید اشتباهات خودتان را بپذیرید، سپس با حفظ خونسردی کامل در مورد آنچه بین شما اتفاق افتاده است با طرف مقابلتان صحبت کنید. شاید در آغاز این مکالمه طرف مقابلتان گارد دفاعی بگیرد، اما اگر شما خونسرد و منطقی باشید خیلی زود خواهید دید که شوخی و خنده جای دلخوری و احساسات آشفته ی دیروز را گرفته اند.
دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد***من نیز دل به باد دهم هر چه باد باد
کارم بدان رسید که همراز خود کنم***هر شام برق لامع و هر بامداد باد
تعبیر: خیلی غمگین هستی. فکر می کنی همه تو را فراموش کرده اند و دیگر وفا وجود ندارد. تدبیری برای غم خود کن. رازت را به کسی نگو. فعلا" در دام بلا هستی که با سعی خودت نجات پیدا می کنی. به عنایت خداوند امیدوار باش.

آذر
 
شما ممکن است این روز ها از کمر درد،  خصوصا  در قسمت پایین ستون فقرات رنج ببرید پس کار و درمانی را انجام ندهید  که  نیازمند  نیرو و استقامت است.
ساقی بیا که یار ز رخ پرده برگرفت***کار چراغ خلوتیان باز درگرفت
آن شمع سرگرفته دگر چهره برفروخت***وین پیر سالخورده جوانی ز سر گرفت
تعبیر:زندگی بدون او برایت میسر نیست. غم دوری و هجران را نمی توان تحمل کنی ولی فعلا" چاره ای جز این نداریو با گریه و زاری کردن کاری درست نمی شود. شاید در آینده وصال یار میسر شود. با امید رسیدن به مقصود با مرگ دست و پنجه نرم کن.

دی
 
شما به تازگی تصمیم های بزرگ و مهمی برای زندگی خود گرفته اید، تصمیم هایی که شاید عملی کردن برخی از آنها برایتان چندان خوشایند نباشد و تمایل و عجله ی چندانی برای عملی کردن آنها نداشته باشید. اینقدر همه چیز را برای خودتان سخت نکنید! شما آدمی نیستید که نتواند خودش را با تغییرات وفق دهد و وقتی راهی را برای خود انتخاب می کنید بدون شک دلیل های محکم و قانع کننده ای برای این انتخاب خود داشته اید. شاید برداشتن قدم های اول برایتان دشوار باشد، اما مطمئنا آنچه در انتظارتان است ارزش تمام چیزهایی که می خواهید پشت سر بگذارید را دارد. به پشت سر فکر نکنید و چشمانتان را به روبرو بدوزید!
به کوی میکده هر سالکی که ره دانست***دری دگر زدن اندیشه تبه دانست
زمانه افسر رندی نداد جز به کسی***که سرفرازی عالم در این کله دانست
تعبیر:بیش از این طمع نکن چون حریفان از تو پیشی می گیرند. بر مبنای هوی و هوس کاری را انجام نده چون عاقبت خوشی در پی ندارد. آن مرادی که مدت هاست دنبالش می گردی به زودی خواهی یافت. انسانیت و شرف خود را در گرو این کار نگذار.

بهمن
 
شما از لحاظ عاطفی وابستگی شدیدی به پدر و مادر خود احساس می کنید و این موضوع به تازگی در ارتباط با موضوعی که برای شما از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است برایتان حکم زنجیرهایی سنگین را پیدا کرده است که به دست و پایتان بسته شده اند و به شما اجازه ی پیشروی را نمی دهند. خواه پای انتخاب شریک زندگیتان در میان باشد، خواه تصمیمتان برای نقل مکان به شهر یا کشوری دوردست تحت تأثیر این حس وابستگی باشد، باید این واقعیت را به خودتان یادآوری کنید که با وجود تمام احترامی که برای آنها قائل هستید و همه ی علاقه ای که به آنها دارید، دیگر کودک نیستید و نه می توانید همیشه و هر لحظه در کنارشان باشید، نه می توانید همیشه گوش به فرمانشان باشید.
دارم امید عاطفتی از جانب دوست***کردم جنایتی و امیدم به عفو اوست
دانم که بگذرد ز سر جرم من که او***گر چه پریوش است ولیکن فرشته خوست
تعبیر:هوشیار باش رقیبان می خواهند تو را خوار کنند و از در الفت وارد شده اند و طرح محبت با تو خواهند ریخت. فریب آنها را نخور. خودت گره ها را باز کن. از چیزی خجالت نکش به سفری کوتاه می روی و در این سفر گشایشی در کارت می شود و تو به کام دل خود می رسی و در آن زمان بندگی خداوند را فراموش نکن.

اسفند
 
 شما شخصی مهربان، همیشه آماده ی کمک به دیگران، باهوش و تیزبین و متواضع هستید. شما با جسارت درونی و بی پروایی خود یک جنگجوی ذاتی هستید و به هیچ مانعی اجازه نمی دهید که سر راه رسیدن شما به خواسته هایتان قرار بگیرد. با اراده ی محکم و تلاش و سخت کوشی فوق العاده ای که دارید شانس بالایی برای رسیدن به اهداف بلندپروازانه ی خود خواهید داشت. شما در مطالعه و تحقیق در هر زمینه ای دقت عمل بسیار بالایی خواهید داشت و به همین دلیل در پروژه هایی که به عهده می گیرید موفقیت های قابل توجهی را کسب خواهید کرد. با این همه شما گاهی در تصمیم گیری هایتان عجولانه رفتار می کنید و این عادت می تواند برایتان گرانتر از هروقت دیگری تمام شود. شما ممکن است سعی کنید کارها و پروژه هایی را به عهده بگیرید که نسبت به توانایی ها و امکاناتی که در اختیار دارید بیش از اندازه بزرگ هستند و نتوانید به تنهایی آنها را به انجام برسانید.
ای غایب از نظر به خدا می‌سپارمت***جانم بسوختی و به دل دوست دارمت
تا دامن کفن نکشم زیر پای خاک***باور مکن که دست ز دامن بدارمت
تعبیر: در جمع آوری پول و ثروت خیلی زیاده روی می کنی. بیش از اندازه برایت دردسر ساز می شود. قسمتی از مالت را انفاق کن آن وقت است که به مقاصد دیگر خود هم می رسی. مدعی هستی که مظلوم واقع شده ای اما اینطور نیست بلکه یک عده هستند که زیردست تو مظلوم واقع می شوند و تو به آنها فکر نمی کنی. مردم دار باش. کرم داشته باش. تو هم بنده ی خدا باش تا همیشه از خوبی زبانزد باشی..
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.