توضیحات پدر مهسا امینی در مورد فشار مسئولین برای دفن شبانه دخترش: پیکرش کبودی داشت

 مهسا امینی و سوگواری خانواده‌اشصدای آمریکا: پدر مهسا امینی در اولین گفت‌وگوی خود با یک رسانه خارج از کشور به صدای آمریکا گفت پزشکان بیمارستان کسری به او گفته‌اند اگر ماموران ۱۰ دقیقه زودتر دخترش را به بیمارستان رسانده بودند، زنده می‌ماند.

امجد امینی، پدر مهسا (ژینا) امینی، در گفت‌وگوی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا با استمداد از جامعه جهانی برای جلوگیری از «پایمال شدن خون» مهسا امینی تأکید می‌کند که مقامات انتظامی «خیلی خیلی کوتاهی کرده‌اند» و اورژانس مهسا را «بی‌نشان» و بدون «حتی کارت شناسایی» در بیمارستان گذاشته و رفته و اگر پی‌گیری‌های او و پسرش نبود، «می‌گفتند در خیابان پیدا کرده‌ایم.»
توضیحات پدر مهسا امینی درباره فشار برای دفن جسد او در گفت‌وگوی اختصاصی با صدای امریکاآقای امینی در گفت وگو با منوچهر پردل، همکار صدای آمریکا با بیان این که «جنازه را که به پزشکی قانونی بردند اصلا نگذاشتند من داخل بروم»، اضافه می‌کند، «بعد از یکی دو ساعت» که پیکر مهسا امینی را بیرون آوردند، «در یک صندوق در پوشیده بود و بعد ما را با یک آمبولانس فرستادند فرودگاه و (جنازه را) بردیم تبریز و آن جا هم اصرار کردند که همان لحظه ببریم سقز؛ و هر چه اصرار کردم که جنازه را در سردخانه بگذاریم و فردا به سقز ببریم قبول نکردند.»

او با بیان این که به نزدیکان و همشهری‌هایش گفته بود خاکسپاری ساعت «نه و نیم، ده» برگزار خواهد شد، گفت که فرماندار و استاندار زنگ زدند و «گفتند همین شب باید خاکسپاری شود.»

پدر مهسا امینی توضیح می‌دهد: «وسط راه فرماندار و نماینده آمده بودند و مرا به ماشین خودشان بردند و خیلی خواهش کردند که شبانه دفن شود در حالی که همسرم در راه بود و هنوز نرسیده بود به سقز. گفتم مرا وسط راه پیاده کنید و وقتی به زور و اصرار می‌خواهید، خودتان دفن کنید، ولی من شکایت می‌کنم و به دنیا می‌گویم که جنازه مرا فرماندار دزدیده است.»

به گفته او، آثار کالبدشکافی حین شست‌وشوی پیکر مهسا امینی مشخص بوده، اما خانواده از نتیجه آن بی‌خبر است.

امجد امینی تأکید می‌کند: «هر چه خودشان دلشان بخواهد می‌نویسند. مسئولان قول می‌دهند، ولی به خدا من به قول این‌ها هیچ اطمینانی ندارم و صد درصد می‌دانم دروغ است.»

پدر مهسا امینی می‌افزاید: «دخترم که دیگر زنده نمی‌شود، اما من این را می‌خواهم که برای بقیه مردم تکرار نشود.»

او با استناد به اظهارات «برخی از افرادی که در ماشین (گشت ارشاد) بوده‌اند» می‌گوید: «او را با چوب زده‌اند و روی پاهایش کبودی بود، به رئیس بیمارستان هم گفتم که پزشکی قانونی بیاید ببیند چرا کبود است؟» اما کسی نیامد و «حتی نمی‌دانم پزشکی قانونی گزارش کالبدشکافی را چه نوشته» است.

آقای امینی همچنین می‌گوید که مقامات پزشکی قانونی گفته «به خاطر پول خودتان را نفروشید. شما سوگند خورده‌اید که دروغ نگویید. ده بار به او گفتم دکتر خودت را نفروش!»

او با تکذیب هر گونه سابقه بیماری مهسا امینی با اشاره به «ورزشکار بودن» دخترش، تأکید می‌کند: «دروغ است! به خدا قسم هیچ نوع مریضی‌ای نداشته و حتی درمانگاه هم نرفته، مگر برای سرماخوردگی ساده. او ورزشکار بود.

مهسا امینی که همراه با خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده‌ بود، روز سه‌شنبه ۲۲شهریور توسط ماموران نیروی انتظامی واحد موسوم به «پلیس اخلاقی» بازداشت و به پایگاه پلیس در خیابان وزرا منتقل شد.

وی ساعاتی بعد در حالت کما به بیمارستان کسری منتقل و در بخش مراقبت‌های ویژه این بستری شد و پزشکان اعلام کردند که او دچار مرگ مغزی شده است.

گزارش‌ها حاکی است که او در زمان بازداشت توسط ماموران مورد ضرب و جرح قرار گرفته و مرگ مغزی او به دلیل ضرباتی بوده که به او وارد شده است.

ولی صداوسیمای جمهوری اسلامی با انتشار فیلمی که پدر مهسا آن را تقطیع شده توصیف کرده مدعی شده بود مهسا امینی از عارضه قلبی رنج می‌برد و دچار سکته قلبی شد.
+157
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  ژینا امینی شهید راه آزادی است درود بر ننگ و نفرت بر ما ملت که انقلاب کردیم و هنوز هم روشنفکران دوزاری ما از دوران پهلوی به بدی یاد میکنند، لعنت بر جمهوری اسلامی، لعنت بر دین اهریمنی اسلام که جز با خون سیراب نمی شود، از علی شیمشر زن بگیر تا حکومت ولی فقیه، درخت اسلام فقط با خون، جهاد، شمشیر و کشتار آبیاری می شود…… من با دخترهایم که هر دو‌ تین ایجر هستند جولای امسال دو هفته مسافرت رفتیم اروپا، تمام مدت هم بچه ها با تاپ و شلوارک همین لباسهایی که الان تین ایجر ها می پوشند ، یک سر خر مزاحم شون نشد، . همون کشورهای که اسلام و محمد و علی و قران ندارند، اونوقت این دختر طفل معصوم از شهر کوچیک و‌ محروم‌سقز اومد تهران مسافرت….الهی بمیرم برای خانواده مخصوصا مادرش😭😭😭😭
  6
  99
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  به قول کاربر با مطالعه و‌ روشنفکر این سایت سبکبال، یکبار به طرز فکر مذهبیون احترام گذاشتیم و نیم قرن بها پرداختیم. اینبار دوست داریم که رضا شاهی دیگر طلوع کند و به زور چکمه و دیکتاتوریش دوباره ایران را بسازد. نه و هزار نه به آزاد گذاشتن کسانی که با طرز فکر مسموم ایران را به قهقرا بکشند. تا زمانی که مانند شهروندان کشورهای پیشرفته فکر و عمل نمیکنیم آزاد گذاشتن ما منجر به رهبری سید علی ها خواهد شد😭😭
  6
  96
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  بیخود نیست که فرزندان مقامات در غرب زندگی میکنند منظورم فرزندان مسئولین مسلمان فراری از کشور وپناهنده کافران که برای نجات جان شما به دین ومذهبتان نگاه نمیکنند من خود سکته مغزی داشتم بلافاصله با مراجعه اورژانس مرا با هلیکوپتر دقت کنید با هلیکوپتر که خرجش از استارت تا بردن مریض به بیمارستان حداقل ۱۵ هزار دلار خرج دارد که البته دولت تقبل هزینه را رعهده میگیرد شما را بدست متخصص میسپارد حالا خود مقایسه کنید کدامشان به کرامت انسانی وانسانیت ارزش قاعلند اسلامیون یا کافران.
  4
  97
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  روحش شاد. جرمش زن بودن و مسلمون بودن بود.
  2
  50
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  omid haghgo - تکزاس، ایالات متحده امریکا

  ای تف به شرفتون که با جسد یک دختر بی گناه مظلوم که به دست شما دژخیمان رژیم این گونه کشته شده مثل یک زندانی سیاسی برخورد میکنید. به فرماندار و استاندار مزدور هم دستور داده شده تا خاکسپاری بی سر وصدا در شب برگزار شود برای جلوگیری از خشم مردمی که صبح برای خاکسپاری می آیند. شما چه قوم صفاکی هستید؟
  4
  59
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  تا اخوند کفن نشود این وطن وطن نشود.
  4
  62
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  هم سایت گرامی، از یادآوری سرکار و درج مجدد کامنت این حقیر بی نهایت سپاسگزارم. امید و آرزوی همه ما میهندوستان بازگشت آرامش و آسایش و پیشرفت به زادگاهمان است. این خواسته ما زمانی میسر خواهد شد که حقایق و واقعیت های تاریخ معاصر کشورمان را بدفعات به جوانان میهن یادآوری کنیم تا تاثیر تبلیغات منفی دشمنان داخلی و اجنبی کشور خنثی شود. و البته زمانی که دروغ های دشمن بر ملا شد و کیش و ماتش کردیم، درمقابل سیل عظیم فرزندان میهن یارای مقاومت نخواهند داشت. سلامت و پایدار باشید.
  4
  49
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ظلم نه بجا تا کی خدایا ؟ دختر سرحال مردم را با کلک و حقه بازی گرفتن و بردن ولی بعد جنازه اش را تحویل دادن . نه , حتی جنازه اش را هم تحویل ندادن بخاطر ترسشان از اعتراضات مردم , اگر مسئولا" نظام انقدر از مردم میترسند پس چرا مرتکب انسان کشتن میشوند؟ خود مسئولین نظام پست اخوندی جنازه مهسا را بردن دفنش کردن . ولی باز هم دور نیست که عمدا" نظام اخوندی این جنایت را انجام داده باشد تا افکار اکثر مردم را با کشته شدن مهسا درگیر کند. هم اینک رئیسی میخواهد به امریکا برود تا در مجمع سازمان بین الملل سخنرانی کند, اگر خانواده اعدامیان 1367 جمع شوند و در داخل ایران تظاهراتی به راه اندازند برعلیه رئیسی بعید نیست رئیسی توسط پلیس سازمان بین الملل دستگیر شود.
  3
  45
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا : این کامنت شما که من سیو اش کرده ام، اینقدر منطق قوی و بیان قاطع و محکمی دارد که پاسخ کاملی است برای تمام افرادی که با مفاهیم دموکراسی و احترام به عقاید بازی و سفسطه میکنند. ممنون از همه کامنت های شما
  3
  23
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  جنون آخوندی.انگار دیگر وجود ندارم قسمتی‌ از دنیا نیستم.اساس پوچی کامل اغلب بر من غلبه می‌‌کند.به همه چیز بیشتر و بیشتر اساس بی‌ حسی می‌‌کنم. همه چیز مثل یک عکس تکه تکه است. هر موقع کنار هم می‌‌گذارم ،انگار یک عکس دیگر است. هر پرسش منطقی‌ "چرا ؟" من را گیج می‌‌کند.زندگی‌ را درک نمی‌‌کنم. از خاطرات یک بیمار مبتلا به بیماری شیزوفرنی و جنون. چه کوششی در اینجا می‌‌کنند. تا زندگی‌ این بیماران را کمی درمان و زندگی‌ را برا این‌ها آسانتر کنند. ولی یک بار دوباره خاطرات این بیمار را بخوانید و مقایسه کنید با طرز تفکر خیار‌ها میلیونر ها. فانتم ها. طوله‌ها بیت ال مقدس. شباهت عجیب را درک می‌‌کنید ایران ما تنها کشور دنیا است. که برا تولید جنون مدرسه دارد. حوزه علمیه. جنون از این بیشتر ؟ دم بیمارستان مردم را کتک می‌‌زنند. در خیابان مردم را کتک می‌‌زنند. در قبرستان مردم را کتک می‌‌زنند. تا مردم درک کنند که این‌ها هرگز این دختر را کتک نزدند.
  4
  24
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد

  یکی نوشته بود که، خیلی جالبه!! روبرو بیمارستانه کسری مردم را زدند، درخیابانهایه سقز وسنندج مردم را زدند، در گورستان هم، مردم را زدند، تا مردم باور کنند که مهسا را نزده اند!
  2
  30
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  janbaz - تهران، ایران
  یکی از دلایل کشتن مهسا کورد بودن لیشان بود . رژیم به شدت از کوردها متنفر هست
  8
  8
  دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.