حسن یزدانی با شکست مقابل دیوید تیلور آمریکایی به مدال نقره جهان دست یافت

حسن یزدانی در فینال مسابقات کشتی جهان مقابل دیوید تیلور آمریکایییورونیوز: حسن یزدانی نابغه کشتی ایران و جهان جمعه شب در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مغلوب حریف نامدار آمریکایی خود شد و بر سکوی دوم ایستاد.

ستاره تیم ملی کشتی آزاد ایران در مبارزه نهایی این وزن ابتدا با یک  امتیاز از دیوید تیلور، دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ بوداپست پیش افتاد اما در ادامه اسیر زیرگیر‌های حریف آمریکایی شد و در نهایت ۱ به ۷ نتیجه مسابقه را واگذار کرد.

یزدانی با راه‌یابی به مسابقه پایانی رقابت‌های جهانی بلگراد رکورد غلارضا تختی در کسب مدال جهانی و المپیک را شکست و به پر افتخار‌ترین کشتی‌گیر ایرانی تبدیل شد.

حسن یزدانی با کسب عنوان نایت قهرمانی جهان علاوه بر مدال‌های طلا و نقره المپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۲۰ توکیو، ششمین مدال جهانی خود را دریافت کرد و در مجموع با ۸ مدال پرافتخارترین کشتی گیر تاریخ ایران شد.

هر دو کشتی‌گیر راه‌یافته به فینال در مسابقات پیشین بدون از دست دادن امتیاز با اقتدار حریفان خود را شکست داده بودند. حسن یزدانی در این میان حریفانی از مولداوی، لهستان و اسلوواکی را به ترتیب با نتایج ۱۰ صفر، ۱۱ صفر و ۱۰ صفر از پیش رو برداشته بود.
نایب قهرمانی نخودی و  برنز زارع
محمد نخودی دیگر کشتی گیر ایرانی راه یافته به فینال در رقابت‌های وزن ۷۹ کیلوگرم روز جمعه نتوانست از سد جردن باروز، حریف آمریکایی خود بگذرد و با قبول شکست ۲ به ۴ عنوان دومی جهان و مدال نقره این مسابقات را از آن خود کرد.

امیر حسین زارع در مسابقه رده‌بندی رقابت‌های وزن ۱۲۵ کیلوگرم قهرمانی جهان در بلگراد موفق شد حریف کانادایی خود را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو بردارد و صاحب مدال برنز جهان شود.

کشتی گیر دسته سنگین وزن ایران پیش‌تر در مسابقه نیمه نهایی در حالیکه ۲ بر ۱ از حریف نامدار ترک خود پیش بود در چند ثانیه پایانی بر اثر یک غافلگیری سه امتیار به کشتی‌گیر ترک واگذار کرد و در نهایت با قبول شکست ۲ به چهار از راهیابی به فینال بازماند.
راه‌یابی قاسم‌پور به فینال
کامران قاسم‌پور، کشتی‌گیر وزن ۹۲ کیلوگرم تیم ملی ایران روز جمعه موفق شد در دیدار نیمه نهایی این وزن حریفی از گرجستان را با نتیجه ۵ بر صفر از پیش رو بردارد و راهی مسابقه فینال شود.

یونس امامی دیگر نماینده ایران در چهار وزن دوم این مسابقات که به نیمه نهایی رقابت‌های وزن ۷۴ کیلوگرم راه یافته بود پس از کسب نتیجه تساوی ۲ به ۲ مقابل حریفی از آمریکا به دلیل داشتن اخطار از راه یافتن به فینال بازماند.

تیم ملی کشتی آزاد ایران شب دوم رقابت‌های قهرمانی جهان را در مجموع با کسب دو مدال نقره و یک برنز به پایان رساند.
+33
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.