قاچاق مهاجر به اروپا با هواپیمای شخصی؛ ۵ متهم دستگیر شدند

 دو هواپیمای توقیف شدهیورونیوز: پلیس اروپا، «یوروپل» اعلام کرد که ۵ نفر به دلیل «قاچاق مهاجران به اروپا با استفاده از هواپیمای شخصی» بازداشت شدند. بر اساس اعلام یوروپل، متهمان برای انتقال غیرقانونی مهاجران به اروپا با جت شخصی تا ۲۰ هزار یورو دریافت می‌کردند.

متهمان همچنین مهاجران را با گذرنامه‌های دیپلماتیک جعلی و با استفاده از هواپیمای شخصی که مقصد آن‌ها دریای کارائیب اعلام می شد، از ترکیه به اروپا منتقل می‌کردند.

آن‌ها با استفاده از توقف هواپیماها در فرودگاه‌های کشورهای اروپایی، مهاجرانی که مسافر این هواپیماهای شخصی بودند را از هواپیماها پیاده می‌‌کردند. مهاجران سپس درخواست پناهندگی خود را در این کشورها به ثبت می‌رساندند.

یوروپل از ثبت فرود پنج هواپیمای شخصی در ایتالیا، آلمان، فرانسه، اتریش و بلژیک در فاصله اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ خبر داده است.

بنا به گزارش یوروپل، تلاش برای بازداشت دو مظنون دیگر این پرونده که متواری هستند، ادامه دارد.

این گزارش همچنین از متلاشی شدن شبکه انتقال مهاجران به اروپا با استفاده از هواپیمای شخصی پس از بازداشت سه تن در رم و دو تن در بروکسل خبر داد.

نیروهای پلیس همچنین دو هواپیمای شخصی به ارزش ۴۲۶ هزار یورو، یک خودروی مدل بالا و تجهیزات جعل هویت را کشف و ضبط کرده‌اند.
+23
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.