حمله با چاقو به نمازگزاران مسجدی در شیراز هشت مجروح بر جای گذاشت

ایندیپندنت فارسی: صبح روز جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱، فردی با چاقو به نمازگزاران مسجد «حاج عباس» در خیابان حافظ شیراز حمله و هشت نفر را مجروح کرد.

اندکی پس از این اتفاق، فرج شجاعی، فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری فرد مهاجم خبر داد و گفت که مصدومان نیز به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شدند.

به گفته فرمانده انتظامی شیراز، مهاجم، مردی ۳۲ ساله و اهل یکی از شهرستان‌های اطراف شیراز است و به «دلایل نامعلوم» هشت شهروند را پس از پایان مراسم دعای ندبه در مسجد حاج عباس شیراز با چاقو مجروح کرد.

او وضعیت مصدومان را «رضایت‌بخش» توصیف کرد و گفت که «تحقیقات از متهم در خصوص علت و انگیزه ارتکاب این جرم در دست بررسی است».

شجاعی از شهروندان خواست به شایعه‌های فضای مجازی توجه نداشته باشند و هرگونه اخبار را از طریق منابع رسمی دریافت کنند. اشاره تلویحی این مقام نیروی انتظامی به اظهارنظرهای برخی کاربران رسانه‌های اجتماعی درباره افزایش خشم عمومی نسبت به «حاکمیت ایدئولوژیک» است زیرا در ماه‌های گذشته موارد دیگری نیز از حمله افرادی ناشناس به روحانیون و طلبه‌ها در شهرهای مختلف ایران خبرساز شد.

روز دوشنبه ۸ شهریور، افراد ناشناسی به دو طلبه در قم حمله و آنان را با لوله آهنی مضروب کردند.

امام جماعت «مسجد متحدالمومنین قم» از طلبه‌های مضروب به خبرگزاری حوزه، گفت که مهاجمان ابتدا به طلبه دیگری حمله کردند و با لوله آهنی به سر و صورتش کوبیدند و هنگامی‌که دیدند او نیز عمامه بر سر دارد به سمتش حمله‌ور شدند.

باوجوداین، خبرگزاری ایرنا به نقل از ولی ترابی، معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان قم اعلام کرد که علت نزاع و درگیری بین دو ضارب و دو روحانی، اختلاف شخصی بوده و ضارب یکی از روحانی‌های مضروب را می‌شناخته است.

شامگاه پنج‌شنبه ششم مرداد یک طلبه جوان به نام مجتبی حسینی، هنگامی‌که در حال سخنرانی در امام‌زاده محمد کرج بود، از سوی فردی هدف حمله با چاقو قرار گرفت و مجروح شد.

حدود دو ماه پیش هم امام جماعت مسجدی در اصفهان از سوی یک موتورسوار هدف حمله با سلاح گرم قرار گرفت. سال ۱۳۹۸ نیز یک طلبه در همدان با اسلحه گرم کشته شد.

فروردین امسال نیز دو طلبه اهل سنت در گنبدکاووس با اسلحه کشته شدند. پس از آن نیز سه آخوند در محوطه حرم امام هشتم شیعیان، با چاقو هدف حمله قرار گرفتند و دو نفر از آنان کشته شدند.

طبق اعلام مقام‌های جمهوری اسلامی ایران فرد ضارب عبدالطیف مرادی نام داشت و روز ۳۰ خرداد، در زندان وکیل‌آباد مشهد و در ملأءعام اعدام شد.
+258
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  حکومت ارتجاعی که در عمل ثابت کرده گوش شنوایی برای شنیدن خواسته های مردم ایران نداره و در مسیر غارت و نابودی یک ملت و کشور قدم برمیداره, راهی جز .... غارتگران و جنایتکاران که مملکت را به مرز نابودی سوق دادن برای مردم ایران باقی نزاشته. هر روز مرگ, هر روز فساد و هر روز ویرانی بیشتر. تا کی باید تحمل کرد.
  8
  122
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  rey kasravi - لندن ، انگلستان

  همیشه مشخص بود که به همچین روزها و بدترین از این‌ها خواهیم رسید .ایران و مردمانش مثال درستی برای بقیه سرزمین ها و مردمان آینده خواهد بود که چطور مردم کشوری زندگی مدرن و رو به رشد را فدای عقاید دینی و مذهبی ناکارآمد کردند و آزادترین سرزمین را به بیابانی خشک تبدیل کردند
  9
  132
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مجروح یا خدا بخواد کشته !؟
  19
  114
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  کاشکی هشت مُرده به جا میگذاشت!
  17
  108
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۲
  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران

  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  معلومه تو چه خانواده ای تربیت شدی که اینقدر مریض و عقده ای بار اومدی؟ فرض یکی از مجروحین پدر مادر خواهر یا زن و بچت بودن باز هم این حرف رو میزدی؟ آرزوی مرگ و فلاکت و نابودی هم نوع و هم وطن فقط از سگان ولگرد و کفتاران وحشی بیابون بر میاد نه یک انسان شریف
  119
  15
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  نفرت بینهایت و عمومی رو درک کن!
  12
  75
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران

  هر کی بوده دمش گرم . ناموس ما رو تو روز روشن از دست برادرش میگیرن و میدزدن و میبرن میکشن . اونوقت این عده میرن فرایض و سنت این وحشیها رو بجا بیارن
  13
  79
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران

  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  عزیزم شمایی که مفهوم هموطن رو اشتباه فهمیدی . کسی که بره فرایض و سنتی رو بجا بیاره که طبق اون ناموس ایرانی رو می دزدن و میبرن و به کشتن میدن که هموطن نیست . خائن به تمام معناست به همه ایرانی ها
  8
  54
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  مسلما اگه در خانواده ای مثل خانواده تو بزرگ شده بودم، میرفتم رو به یه خانه خالی وامیستادم، سرم رو میزاشتم زمین و قمبلم رو میکردم هوا و یه سری جملات مسخره بزبان تازی که حتی معنیش رو هم نمیدونم زیر لب ورور میکردم و در عوض چشممو به اینهمه جنایت، اعدامهای سیاسی، تجاوز، اختلاس، فقر عمومی و و می بستم. ایزد منان را سپاسگزارم که همچون تو نیستم!!
  4
  36
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  یکی از ملوک بی انصاف پارسائی را پرسید که از عبادت ها کدام فاضلترست؟ گفت: ترا خواب نیمروز تا در آن یک نفس خلق را نیازاری. ظالمی را خفته دیدم نیمروز گفتم این فتنست خوابش برده به. وآنکه خوابش بهتر از بیداریست آنچنان بد زندگانی مرده به
  2
  22
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک

  چه کار شجاعانه و زیبایی
  3
  30
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان
  هیجان زده نشیم و هشیار باشییم که نقشه خود رژیم نباشه برای ترساندن جامعه سنتی‌ مومن که اگه ما بریم سرنوشت همه اینطوری خواهد شد
  0
  16
  جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.