خداحافظی محمد بنا با فرنگی‌کاران بعد از ناکامی در بلگراد

دویچه وله: رسانه‌های داخلی ایران از خداحافظی محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با شاگردانش، پس از کسب نتایج دور از انتظار در مسابقات قهرمانی جهان که در بلگراد صربستان برگزار شد، خبر دادند.

محمد بنا که قرار بود تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران باشد، در روزهای اخیر مورد انتقادات بسیاری در خصوص عملکرد شاگردانش در مسابقات قهرمانی جهان در بلگراد قرار گرفت.

در همین راستا "خبرگزاری تسنیم" خبر داده است که بنا، امروز با انتشار پیامی در گروه واتساپی تیم ملی ضمن حلالیت طلبیدن از شاگردانش با آنها خداحافظی کرده است. این در حالی است که تیم ملی کشتی، امروز بلگراد را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران مسابقات قهرمانی جهان را در غیاب روسیه و برخی دیگر از کشورهای مدعی در جهان، با قرار گرفتن در سکوی چهارم به پایان رساند. شاگردان محمد بنا بدون کسب مدال طلا و با ۲ نقره، یک برنز و مجموع ۸۱ امتیاز از رفتن به روی سکو بازماندند؛ نتیجه‌ای ناامید کننده برای تیمی که سال گذشته در همین مسابقات با کسب ۴ مدال طلا و دو برنز، عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرده بود.

پس از ناکامی ایران در این دوره از مسابقات بسیاری از کارشناسان نبود مسابقات انتخابی برای نفرات اعزامی را یکی از اصلی‌ترین علل ناکامی کشتی فرنگی ایران در این مسابقات دانستند. افشین بیابانگرد فرنگی‌کار سابق ایران در این خصوص به "ایسنا" گفت: «از دبیر و سوریان می‌خواهم بحث انتخابی در کشتی فرنگی را جدی بگیرند و به تفکر یک نفر بسنده نکنند.»

در میان دوره از مسابقات و در وزن ۷۲ کیلوگرم، علی ارسلان که با پرچم صربستان در این مسابقات شرکت کرد موفق به کسب مدال طلا شد. او سال گذشته و بعد از اعلام اینکه از این به بعد با پرچم صربستان در مسابقات کشتی شرکت خواهد کرد در مصاحبه‌ای جنجالی گفت که به دلیل نگاه مغرضانه بنا تغییر تابعیت داده است چرا که بنا هرگز فرصتی به او برای حضور در مسابقات جهانی نخواهد داد: «اگر نفر مدنظر سرمربی تیم ملی را ۱۰ بار هم زمین بزنی، باز در تفکر محمد بنا جایی نداری.»
+18
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.