یک مقام دولتی ایران: اعتیاد به مواد مخدر صنعتی در خراسان جنوبی «به دبستانی‌ها رسیده است»

 عکس آرشیوی استرادیو فردا: حسین فنودی، نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها، از کاهش بیشتر سن اعتیاد در این استان خبر داد و اعلام کرد: قبلا سن اعتیاد به دانش‌آموزان دوره متوسطه رسیده بود، «اما در حال حاضر دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم درگیر شده‌اند».

آقای فنودی روز چهارشنبه، ۲۳ شهریور، به ایلنا گفت مواد مخدر در استان خراسان جنوبی با قیمت پایین در دسترس دانش‌آموزان است و «حتی در چهار شهرستان مرزی استان دانش‌آموزان ابتدایی هم درگیر مواد مخدر از نوع صنعتی شده‌اند».

او افزود که این دانش‌آموزان حتی پس از ترک اعتیاد دوباره به سمت مواد مخدر می‌روند.

به گفته نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها، والدین دانش‌آموزانی هم که به مواد مخدر اعتیاد دارند خود معتاد هستند.

او همچنین به نبود امکانات آموزشی در روستاهای این استان اشاره کرد و گفت: «دانش آموزان تا دوره ابتدایی در روستاهای‌شان به مدرسه می‌روند، اما بعد از این دوره خانواده‌ها به فرزندان‌شان اجازه ادامه تحصیل در مراکز شهری و روستاهای دیگر را نمی‌دهند و اکثرا دختران اجازه ندارند رفت و آمد کنند.»

پیشتر حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از فروش مواد مخدر در اطراف مدارس تهران خبر داده بود.

چند سال پیش نیز، شهیندخت مولاوردی معاون وقت رئیس‌ جمهور ایران در امور زنان و خانواده «میانگین سن اعتیاد» در بین دختران را ۱۳ سال اعلام کرده بود.

موضوع پایین آمدن سن اعتیاد به زیر ۱۸ سال از چندین سال پیش در ایران مطرح است، اما جمهوری اسلامی هرگز آمار‌های دقیقی مربوط به مصرف مواد مخدر در میان دانش‌‌آموزان ایرانی منتشر نکرده و وزارت آموزش و پرورش هم معمولا در این زمینه سکوت می‌کند.
+37
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  به آغا عرض شد وضع مملکت خرابه ایشون فرمودند این یک امر عادیه اصلا نباید تعجب کنید ومن انتظار از این بدتر را دارم ، (تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل) قراره دیگه نوزاد تو شکم مادر مواد صنعتی مصرف کنه که آغا دیگه انتظاری بیشتر نداشته باشه
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  حکومت ملایان جنایتکار ثابت کرد که دین و مذهب نه تنها فایده ای برای مردم ندارد بلکه جامعه را هم به فساد و پلیدی هدایت می کند. مثلا اعتقاد به چند تا عرب مرده و بی خاصیت چه کمکی به پیشرفت و ترقی جامعه می کند بغیر از آنکه سرمایه های کشور به جیب های آخوندهای مفتخور و ترویج خرافات میرود.
  32
  32
  ‌چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.