امام جمعه قم: حضور روحانیت در مدارس تیزهوشان، از فرار مغزها جلوگیری می‌کند

حجت الاسلام  سیدمحمد سعیدی: می خواهیم مسائل اعتقادی و شرعی را در نخبگان تقویت کنیم تا فرار مغزها کم شده و علاقه بیشتری به خدمت به نظام اسلامی پیدا کنند.انتخاب: حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی امروز در دیدار مدیران مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان استان قم با بیان اینکه استعدادهای درخشان و افراد نخبه گنج های واقعی کشور هستند، اظهار کرد: کشف کردن این گنج ها هم کاری جهادی و هم کاری الزامی است.

وی با بیان اینکه مراقبت از گنج های انسانی کشور یک رسالت و وظیفه است، افزود: وقتی گنج های انسانی به درستی تربیت شوند مبلغ و نمودهای عینی برای نظام و انقلاب خواهند بود.

وی با بیان اینکه قم جایگاه ویژه ای در جهان اسلام دارد و آشیانه اهل بیت علیهم السلام، مرکز انقلاب و مرکز حوزه علمیه است، گفت: نخبه ای که در قم تربیت یافته است باید با نخبگان دیگر شهرها متفاوت باشد و در رفتار او معلوم باشد که در حرم اهل بیت علیهم السلام درس خوانده است.

وی تربیت نخبگان را از امور خیر دانست و افزود: در این بخش هم باید جایی برای خیران در نظر گرفته شود و اهل خیر در بحث تربیت نخبگان هزینه کنند و استعدادهای فکری تحت پوشش خیران قرار گیرند.

آقای سعیدی با اشاره به جذب نخبگان ایرانی توسط کشورهای دیگر گفت: این کار از طرف برخی از کشورها یک نوع سرقت است و همانطور که آثار باستانی کشور را به سرقت می برند و به ما باز نمی گردانند نخبگان کشور را هم به سرقت می برند و تمام تلاش خود را می کنند که دیگر به کشورمان باز نگردند.

در ابتدای این نشست، آقای صمدانی رئیس اداره استعدادهای درخشان استان قم با بیان اینکه ما در استان قم ۸ مدرسه پسرانه و دخترانه تیزهوشان داریم، افزود: مدارس استعدادهای درخشان جزو مدارس خاصی است که در تمام دنیا پذیرفته شده است و برنامه ریزی ویژه برای این استعدادها صورت می گیرد ولی در کشور ما عده ای با شعار حذف مدارس خاص به دنبال حذف این مدارس بودند که ب حمایت مقام معظم رهبری جلو آن گرفته شد.

وی گفت: ما در استان قم رشته های انسانی را هم در این مدارس راه اندازی کردیم و افراد مذهبی که می خواهند فرزندانشان در مدارس خوب تحصیل کنند می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مدارس تیزهوشان از حالت تک بعدی علمی خارج شده است گفت: ما در مدارس تیزهوشان استان قم علاوه بر بعد آموزش به بعد پرورش هم توجه ویژه داریم و درصد بالایی از رتبه های برتر المپیادها و مسابقات قرآنی و دینی کشور را بچه های تیزهوشان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به حضور روحانیت در مدارس تیزهوشان در طرح روشنا گفت: ما به دنبال این هستیم مسائل اعتقادی و شرعی را در نخبگان تقویت کنیم و خود این عاملی می شود تا مهاجرت و فرار مغزها کاهش پیدا کند و بچه های تیزهوش علاقه بیشتری به کشور و خدمت به نظام اسلامی پیدا کنند.
+2
رأی دهید
-109

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  آخه به این بوزینه کثافت چی میشه گفت !؟ کم ، سرطان آخوند انگل و سربار ، به همه جای این جامعه مصیبت زده ریشه دوانده ، میخوان با وجود منحوس و متعفنشون تیزهوش بدبخت رو هم از درس و زندگی بندازن و تر بزنن به آینده اش !!
  2
  50
  ‌سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  کو حق - ولینتون، نیوزلند

  حضور شما براشان مغزی نمیزاره بمونه که فکر فرار به سرشون بزنه ،. تو روحتون
  1
  53
  ‌سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  منو کشتی اینا با هم یه شرط بندی دارن که کی میتونه حرف خنده دارتر از بقیه بزنه و مردم جیک نزنن. وگرنه خودش اگر قیافه اش رو توی ایینه دیده باشه میفهمه که بره تو مدرسه تا اون موش توی فاضلاب هم از دستش در میرن
  1
  40
  ‌سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  فقط ارواح خاک رفتگانت سعید طوسی را نفرست که به این بچه ها فسق یاد بده چون فسق دونشون درد میگیره
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  مگه اون مقام معظم قبلی نگفت ما تحصیل نمیخواهیم ما روشنفکر نمیخواهیم ما افراد معتقد به اسلام میخواهیم . تازه مجریان تلویزیون میگن هر دوست نداره جمع کنه بره ؟
  1
  38
  ‌چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا
  بوزینه، طوسی ها رو در حوزه علمیه خود نگه دارید.
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  الکساندر - پرث، استرالیا
  اخوند یعنی فساد ، هرجا رفتید ویرانی جاگذاشتید الان هم میخواید تیزهوشان رو از درس زده کنید و از مدرسه فراری. لعنت به بالا و پایینتان. لعنت به دین کثیف و پلیدتان کهذسرتا سر پلشتی و زشتی برای دنیا ارمغانی نداشته. لعنت به خامنه ای رییس دزدها و آدمکش ها امیدوارم نفست بیش از این بالا نیاد و به مرگ سخت بری به جهنم و مجتبی تقاصتو بده.
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.