حکم اعدام «سارق» بزرگراه نیایش تهران صادر شد

 جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات «سارق» بزرگراه نیایش به ریاست قاضی صلواتیرئیس دادگستری تهران روز دوشنبه ۲۱ شهریور از صدور حکم اعدام برای «سارق» بزرگراه نیایش خبر داد.

علی القاصی‌مهر هم‌چنین گفت که پرونده سه سارق دیگر با عنوان اتهامی «محاربه» در دادسرای شهریار در حال رسیدگی است و پرونده آن‌ها نیز بعد از ارجاع به دادگاه انقلاب به صورت خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

او بر رسیدگی‌ قضایی به پرونده این گونه سارقان «خارج از نوبت، قاطعانه و بدون اغماض» تاکید کرد.

همزمان با انتشار ویدئوهایی از زورگیری‌های خشن به‌ویژه در شهر تهران، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران روز سوم شهریور خواستار «رسیدگی سریع و قاطع به سرقت‌های خشن و زورگیری‌ها» شد.

در روزها و هفته‌های گذشته برخی از مقامات انتظامی و قضایی بر تشدید برخورد با سارقان و زورگیران تاکید کرده بودند، از جمله فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی روز ۲۹ مرداد خواستار اعدام زورگیرهای بزرگراه نیایش در همان محل وقوع جرم شد تا برای دیگران «درس عبرتی» شوند.

دادستان مرکز خراسان رضوی نیز روز ۲۳ تیر از قضات خواسته بود که در مورد جرایم سرقتی که شروط صدور حکم حد (قطع دست) را دارند «بر اساس قانون و شرع و بدون توجه به هیاهوهای خارجی، رای به قطع دست و حتی اعدام دهند».

تاکید بر تشدید مجازات‌های سرقت از سوی مقامات جمهوری اسلامی در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از مسئولان و کارشناسان، فشارهای اقتصادی و افزایش نرخ تورم و بیکاری را از عوامل اصلی افزایش آمار دزدی در ایران می‌دانند.

حسین اشتری، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی، اخیرا اعلام کرده بود که از سال ۱۳۹۷ با افزایش قیمت‌ها آمار سرقت‌ در کشور به یک باره ۳۷ درصد افزایش یافته است.
+26
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.