توضیح عضو خبرگان رهبری از لغو دیدار این مجلس با خامنه ای: برای راحتی ایشان و نگرفتن وقتشان بود

 مجلس خبرگان (عکس از آرشیو)رادیو فردا: در حالی که خبرگزاری تسنیم خبر لغو دیدار مرسوم اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر جمهوری اسلامی را «شایعه» دانسته بود، یک عضو این مجلس این خبر را تأیید کرد و گفت دلیل آن «راحتی» و جلوگیری از گرفتن وقت خامنه‌ای بود.

هاشم هاشم‌زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با روزنامه همدلی تأیید کرد که «در این دوره اعضای مجلس خبرگان رهبری برخلاف دوره‌های گذشته به دیدار رهبری نرفتند».

او گفت از آنجایی که علی خامنه‌ای درباره موضوعات مختلف سخنرانی می‌کند، دیگر «جایز» ندانست که در دیدار با اعضای مجلس خبرگان نیز سخنرانی کند.

این عضو مجلس خبرگان گفت: «به همین خاطر [مسئولان مجلس خبرگان] در این دوره گفتند این‌که اعضای خبرگان هم بروند و به حضورشان برسند یک‌باری می‌شود برای ایشان که یک بار سنگینی هم هست به همین خاطر خواستند که به‌نوعی وقت ایشان گرفته نشود.»

پیشتر خبرگزاری تسنیم، با رد «شایعه» لغو دیدار رهبر جمهوری اسلامی با اعضای خبرگان رهبری، نوشته بود «اساساً برنامه‌ای برای دیدار» وجود نداشت.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران به نقل از احمد خاتمی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، اضافه کرد قرار است دیدار اعضای خبرگان با رهبر جمهوری اسلامی اسفندماه انجام شود.

دهمین دوره اجلاس خبرگان رهبری هفته گذشته در حالی به پایان رسید که در این دوره، برخلاف دوره‌های گذشته اعضای مجلس خبرگان رهبری به دیدار خامنه‌ای نرفتند.

چندی پیش از برگزاری این دوره اجلاس خبرگان رهبری، میرحسین موسوی از رهبران اعتراضات موسوم به «جنبش سبز» که همچنان در حصر خانگی است، درباره «موروثی» شدن رهبری در ایران هشدار داده بود.

اما مجلس خبرگان رهبری گزارش‌های منتشر شده در مورد «جانشینی موروثی» مجتبی خامنه‌ای به عنوان رهبر آینده جمهوری اسلامی را «شبهه‌پراکنی» خواند و مدعی شد این نهاد به «شایسته‌گزینی و انتخاب اصلح» توجه دارد.

با این حال، کمتر از یک ماه پس از انتشار این نوشته، خبرگزاری حوزه علمیه قم از مجتبی خامنه‌ای با عنوان «آیت‌الله» نام برد و نوشت که او قرار است در این حوزه درس «خارج فقه و اصول» را تدریس کند.

همچنین یک امام جمعه در ایران از انتخاب مجتبی خامنه‌ای برای رهبری آینده دفاع کرد.
+7
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران

  لغو دیدار خامنه ای ، بخاطر شتافتن هر چه سریعتر خامنه ای بسمت معبود(ملکه انگلیس) میباشد ، خادم طاقت دوری معبود ندارد .همین روزها خواهد مرد ، و بجای ۵۰۰ میلیون ارث ملکه ، بالای ۱۰۰ میلیارد دلار ارث خواهد گذاشت .!
  2
  26
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  دستور مجتبی ست ، گفته دست نگهدارید آقام رفتنیه ، از بعد از اون باید بیاین دست بوس من !
  0
  15
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یا ریق رحمت را سر کشیده یا داره سر میکشه. ولی چه سعادتی که همزمان با اربابش الی دارند به درک واصل میشند
  0
  8
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.