پس از ماجرای اقامت پسر انیسه خزعلی در کانادا؛ حالا اقامت دو فرزند کبری خزعلی در آمریکا افشا شد

کبری خزعلی، رئیس شورای فرهنگی-اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی و خواهر انسیه خزعلی
رادیو فردا:  پس از افشا شدن اینکه فرزند انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور ایران در کانادا زندگی می کند حالا مشخص شده است که دو فرزند کبری خزعلی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، هم در آمریکا زندگی می‌کنند.
 
برادر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور ایران می‌گوید که پسر او در کانادا صاحب شرکتی است که فقط ثبت آن بیش از صد هزار میلیارد ریال هزینه داشته است.

به گزارش سایت خبری «چند ثانیه» مهدی خزعلی، پسر آیت‌الله خزعلی و برادر انسیه خزعلی روز شنبه، ۱۹ شهریور هم‌چنین اعلام کرد که دو فرزند خواهر دیگرش، کبری خزعلی، رئیس شورای فرهنگی-اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز سال‌ها است که در آمریکا زندگی می‌کنند.

آقای خزعلی در ادامه افزود: «مساله من این نیست که چرا این عزیزان یا هر هم‌وطن دیگری به خارج از کشور مهاجرت و زندگی کند، که این حق هر کسی است اما این عزیزان با رانت رفته‌اند و این موفقیت‌ها را به دست آورده‌اند.»

در روزهای گذشته خبر مهاجرت حمیدرضا رضازاده، پسر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ابراهیم رئیسی با واکنش‌های گسترده‌ای به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

در واکنش به این انتقادها، خانم خزعلی شامگاه ۱۶ شهریور در توئیتی خبر سفر پسرش به کانادا را تایید کرد و گفت که «سفر موقت کاری» او «جهت توسعه و پشتیبانی یک مجموعه دانش‌بنیان» مربوط به «کامپیوتر» است و پس از «اتمام این پروژه در ماه‌های آینده» فرزندش به ایران بازخواهد گشت.

علی خزعلی در ادامه انتقادات خود از مهاجرت خواهرزاده خود به کانادا گفته است: «این درست نیست که والدین کسی در ایران موافق فیلترینگ باشد اما او در خارج، در زمینه وی‌پی‌ان کار کند.»

پیشتر برخی منابع خبری با انتشار اسنادی پسر انسیه خزعلی را موسس و مدیر اجرایی و همچنین مدیر نرم‌افزار شرکت «بترنت» که خدمات وی‌پی‌ان به کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه در ایران ارائه می‌دهد، معرفی کرده بودند.

خبر مهاجرت پسر معاون رئیس جمهور ایران به کانادا با موج گسترده‌ای از انتقادها به‌ویژه در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است. حتی شماری از کاربران همسو با حاکمیت خواستار ورود رئیس جمهور به این موضوع و استعفای خانم خزعلی شده‌اند.

موضوع تحصیل و اقامت فرزندان مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی در خارج از کشور و سبک زندگی‌ آن‌ها با وجود شعارهایی مبنی بر دشمنی با غرب و آمریکا، بارها در رسانه‌ها مطرح و با واکنش‌های گسترده‌ای از سوی مقامات حکومت و شهروندان روبرو شده است.

علی خزعلی نیز در انتقاد به مهاجرت فرزندان مقامات جمهوری اسلامی از جمله خواهرزاده‌های خود گفته است: «شما نمی‌توانید موافق حجاب، آن هم نه شال و مانتو بلکه فقط چادر باشید، اما فرزندان خود را بفرستید در جایی که حجاب آزاد است، زندگی کنند.»

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نیمه مرداد امسال و پیش از آن رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران از اقامت حدود چهارهزار نفر از فرزندان مقام‌های جمهوری اسلامی در خارج از کشور خبر داده بودند.
+91
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  این مردم ساده لوح هنوز بعد ازچهل و اندی سال از خواب بیدار نشدن. دشمنی با غرب و امریکا فقط برای شماست !. سرمایه های کشور رو به اسم پروژه دولتی و کاری دارن به یغما میبرن!!! جامعه گوسفندی لیاقتش حکومت گرگان است.امریکا کانادا و. از پول مفت بدشون نمیاد
  1
  107
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  افشا کردن در بین ایرانی جماعت هیچ معنی و مفهومی ندارد. چون به چند تا فحش و نفرین سر و نه اش را هم‌ می آورند. افشاگری جایی معنی پیدا می کنه که شخص سو استفاده گر به جزای کارش برسه بخصوص توسط مردم همان کشور اگر دستگاه قضایی عادلی ندارند. ولی ایرانی جماعت چکار می کنند یا جک می سازند برایش یا به چند نفرین و فحش ختمش می کنند. الان متوجه شدید مکشل کشور ایران چیه! خود ایرانی ها. کشور ایران همیشه شرمنده و سرافکنده تاریخ است از داشتن چنین مردمی
  4
  85
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ما بارها گفتیم که این حکومت اگر به ضرر آمریکا و غرب کار کنه یک روز دوام نمیاره ولی اگر علیه منافع مردم ایران کار کنه سالها دوام پیدا میکنه بچه های اینها یعنی آغازاده ها چند سال که در حال خریدن ملک و خانه در کشورهای غربی هستند برای روزی که ننه باباهاشون فرار کنند به این کشورها روسیه و چین به درد نمیخورند فقط آمریکا و کانادا و اروپای غربی خوبه
  4
  81
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  وقتی میگیم معرکه خر بگیری شده ایران درست میگیم. ننه از دیوار سفارت میره بابا، بچه میره امریکا. بابا میگه تحریم خوبه، کره الاغش میشه تاجر تحریم، ننه فیلتر میکنه، ..ُه روی خشتش وی پی ان میفروشه. این زرنگی نیست، این بیشرفیه. اینها اگر بیرون از این سیستم باشن دو تا بر دستشون نمیدن بهشون علف بدن. ولی خوشگل قضیه اینجاست که طبق امار خودشون ٧٥٪؜ مردم آماده قیام همگانی هستن. اونوقته که شعار هر ایرانی یک پیکان تبدیل میشه به هر درخت یک شیعه سان (تعریف شیعه سانان هم مشخصه، اونهایی که خودشون رو به خریت میزنن بگن که من بکنم تو چشمشون که فرق شیعه با شیعه سانان رو متوجه بشن)
  3
  36
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اصحاب کهف - کلن، آلمان

  یه شعری ابی خونده دوباره ها دوباره ها. هربار همین داستانه . معلوم نیست باز چه خبره که دارن با این خبرای افشاگری دوزاری،ذهن و فکر مردم رو منحرف و مشغول این چرندیات میکنن تا کارشون انجام بشه.مردمم که قربونت،دو روز توییت کن ‌و واویلا وا مصیبتا و بردن و خوردن آقا و . روز بعدش روز از نو روزی از نو انگار نه انگار همچین موجودی زندست اصلا. اونام آی بخند بریش ما که چه ابلهن این مردم ایران !! ده بارم جلوی دوربین فقط علنا اعتراف کردن از نماینده ش تا ملاش،که دارن از گرده ملت بیگاری میکشن و میدزدن! هیچی ک هیچی !! مگه میشه مگه ممکنه آخه مردمی اینقدر بیغ؟!
  3
  32
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  واعظان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند / چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند . ( سعدی ) اصل واژه نفاق و دورویی در گوشه به گوشه زندگی این زالو صفتهای سربار جامعه ! ای بر پدر و مادر باعث و بانی پیدایش آخوند و جمهوری ترمالی لعنت ابدی .
  2
  15
  یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.