دوقلوهایی با دو پدر؛ مادری که در یک روز با دو مرد آمیزش جنسی داشت

تنها حدود ۲۰ مورد مشابه دیگر در جهان تا کنون مشاهده شده استایندیپندنت فارسی: بارداری مادری برزیلی، با احتمال یک در میلیون همراه بود: نوزادان او ممکن است دوقلو باشند، اما آنها پدرانی متفاوت دارند.

یک زن ۱۹ ساله برزیلی ۹ ماه پس از رابطه جنسی با دو مرد در یک روز، فرزندانی دوقلو به دنیا آورد.

براساس گزارش شبکه خبری محلی گلوبو در برزیل، او با نزدیک شدن زمان تولد فرزندانش، درباره پدر واقعی آنها دچار شک و تردید شد و به همین دلیل برای اطمینان یافتن از این مسئله، تصمیم گرفت که آزمایش پدری برای فرزندانش انجام دهد.

این زن که نخواسته نامش فاش شود، در ابتدا فقط به یکی از دو مردی که در یک روز با آنها همبستر شده بود، به عنوان پدر دوقلوهایش شک داشت و به همین خاطر، ابتدا تنها دی ان ای او را به آزمایشگاه داد، اما نتیجه آزمایش تنها برای یکی از نوزادان مثبت بود.

او به خبرگزاری گلوبو گفت:« به یاد آوردم که با مرد دیگری نیز رابطه جنسی داشتم. با او تماس گرفتم و نتیجه آزمایش او برای فرزند دیگرم مثبت بود.»

این مادر جوان افزود:«من از نتایج شگفت زده شدم. من نمی دانستم ممکن است چنین اتفاقی بیفتد. خیلی شبیه هم هستند.»

با آنکه چنین پدیده‌ای بسیار تعجب‌برانگیز است، اما وقوع آن غیرممکن نیست.

دکتر تولیو خورخه فرانکو، پزشک معالج این زن، به شبکه خبری محلی گلوبو گفت: «این امر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد که دو تخمک از یک مادر توسط مردان مختلف بارور شوند. نوزادان مواد ژنتیکی مادر را به اشتراک می گذارند، اما در جفت‌های مختلف رشد می‌کنند.»

بر اساس گزارش مجله بیو مدیکا، «ابرباروری ناهمسان پدری» پدیده‌ای بسیار نادر است که زمانی رخ می‌دهد که دومین تخمک آزاد شده در طول یک سیکل قاعدگی، با اسپرم مردی متفاوت در یک مقاربت جنسی جداگانه بارور شود.»

دکتر فرانکو اعتراف کرد که هرگز فکر نمی‌کرده در طول زندگی‌اش چنین وضعیتی را ببیند، زیرا احتمال اینکه چنین امری روی دهد، یک در میلیون است.

به گفته او، تنها حدود ۲۰ مورد مشابه دیگر در جهان تا کنون مشاهده شده است.

مادر دوقلوها گفت، این دوقلوها که اکنون ۱۶ ماهه هستند، در حال حاضر تنها توسط یکی از پدران نگهداری می‌شوند.

مشخص نیست که آیا پدر دیگر نقشی در زندگی آنها دارد یا نه.
این دوقلوها که اکنون ۱۶ ماهه هستنداما این دوقلوهای منحصربه‌فرد اولین کسانی نیستند که تیترهای رسانه‌های بین‌المللی را از آن خود می‌کنند. در سال ۲۰۱۵، یک قاضی حکم داد که مردی از نیوجرسی فقط باید برای یکی از دو قلوها نفقه بپردازد، زیرا او فقط پدر یکی از آنها بود.

در طول این پرونده بحث‌برانگیز، کارل هانس وورزینگر، کارشناس دی ان ای، در شهادت خود به یک مطالعه آکادمیک اشاره کرد که آن را در سال ۱۹۹۷ منتشر کرده بود و نشان می‌داد که از هر ۱۳ هزار آزمایش پدری از دوقلوها، یکی از آنها پدری متفاوت دارد.

دکتر کیت ادلمن، مدیر زنان و زایمان در بیمارستان مونت سینای نیویورک، به  سی ان ان گفت: « از آنجایی که طول عمر یک تخمک بین ۱۲ تا ۴۸ ساعت است و یک اسپرم حدود هقت تا ده روز زنده است، حدود یک هفته زمان برای همپوشانی بالقوه و لقاح دو تخمک توسط دو اسپرم از دو عمل مجزای مقاربتی با مردی متفاوت وجود دارد.»

او افزود: «این اتفاق، رایج‌تر از چیزی است که ما فکر می‌کنیم. در بسیاری از موقعیت‌ها، شما هرگز از آن آگاه نخواهید شد، زیرا هیچ دلیلی برای انجام آزمایش پدری روی دوقلوها وجود ندارد.»
+51
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  به این میگین شگفت انگیز !؟ ما آخوند داریم که قبل تست ژنتیک صد تا پدر دارد! پس خیال کردید علکی میگیم آخوند صد پدر!؟
  11
  60
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  اینکه چیزی نیست. امام خمینی و امام خامنه ای از سه قلوها هستند. دو قلوی های برزیلی باید برن بوق بزنند
  16
  47
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  ما که شنیدیم مادر خمینی به طور کل نر بوده نه ماده. این معجزه است.
  22
  54
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  shayan2 - تهران، ایران

  اینم از فرهنگ غربی که سنگشو به سینه می زنید
  38
  7
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  یا فاظمه زهرا بنا به روایت معتبر از شیخ صدوق است که اختلاف امام حسن و امام حسین نیز در اثر همین «ابرباروری ناهمسان پدری» که هنگام تفخیذ اتفاق افتاده بود. بطوریکه نسب ملکه الیزابت(ارواحنا فدا) به امام حسن مجتبی می رسد، و نسب امام راحل به امام حسین سیدالشهدا. اختلاف ایران-انگلیس هم در اصل بر سر همین موضوع است. یعنی امام راحل و ملکه الیزابت از یکطرف هم پسر عمو -دختر عمو هستد و هم خواهر برادر.
  4
  19
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.