ورود پلیس ضدتروریسم آلبانی به سفارت تخلیه‌شده ایران و جستجوی کامل آن

 پلیس ضدتروریسم آلبانی در حال ورود به ساختمان سفارت ایران - روز پنجشنبهصدای آمریکا: پلیس ضدتروریسم در آلبانی روز پنجشنبه سفارت تخلیه شده جمهوری اسلامی ایران در تیرانا را جستجو کرد.

اقدام پلیس ساعاتی پس از آن صورت گرفت که دیپلمات‌های ایرانی به دنبال قطع روابط دیپلماتیک آلبانی با ایران اسنادی را در داخل ساختمان سوزاندند و ساختمان را ترک کردند.

آلبانی روز چهارشنبه گفت به دلیل یک حمله سایبری که جمهوری اسلامی را مسئول آن می‌داند روابط خود را با ایران قطع می‌کند.

ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، گفت این حمله سایبری در ماه ژوئیه رخ داد و به دیپلمات‌های ایران‌ ۲۴ ساعت فرصت داد تا سفارت را ببندند و کشور را ترک کنند. آلبانی میزبان حدود سه هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق است.

یک خبرنگار رویترز گفت که ماموران پلیس با ماسک و کلاه ایمنی و تفنگ‌های خودکار وارد ساختمان سفارت شدند که تنها حدود ۲۰۰ متر با دفتر ادی راما فاصله دارد.

کارکنان سفارت با دو خودروی دارای پلاک دیپلماتیک از ساختمان سفارت خارج شدند.

خبرنگار رویترز گفت مردی را در داخل سفارت دید که کاغذها را داخل یک بشکه زنگ زده می‌اندازد و شعله‌های آتش دیوارهای ساختمان سه طبقه سفارت را روشن کرده بود.

واشنگتن نیز ایران را مسئول حمله سایبری ماه ژوئیه دانست و قول داد «برای پاسخگویی ایران در قبال اقداماتی که امنیت متحد آمریکا را تهدید می‌کند، اقدامات بیشتری انجام دهد.»

روز پنجشنبه ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، از آنچه «اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها» درباره «تعامل نامناسب مقامات محلی در تیرانا با سفارت جمهوری اسلامی ایران و اعضای آن» خوانده است، ابراز نگرانی کرد.

در همین حال، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه تصمیم آلبانی برای قطع روابط دیپلماتیک خود با ایران را به شدت محکوم، و دلایل آلبانی را ادعاهای بی اساس توصیف کرد.
+79
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  بالاخره یک کشور اروپایی این تروریستهای اسلامی را با خفت و خواری از کشورشان بیرون کردند. کاری که تمام کشورهای دیگر جهان بایستی انجام بدهند.
  17
  92
  جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  باعث و بانی بدبختی مردم همین بی‌شرف‌ها همین بی‌ناموس‌ها بودند که کشور رو به گند کشیدند و فرار کردند
  8
  80
  جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  arian1 - ابادان، ایران
  چی گفتی ؟ کشور اروپایی ؟ تو اصلا میدونی اروپا کجای نقشه است ؟ این کشور اروپایی که تو میگی کل ملتش جانی های بالفطره اند که ریختن تو یونان و شرق اروپا تا فرانسه و کثیفترین جنایتها رو انجام میدن . همچین میگی کشور اروپایی که آدم یاد آلمان و فرانسه میافته
  75
  29
  جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران

  agha_ehsan - تهران، ایران
  ....... تو درست می کویی ،البانی کشوری است که تنها شغل انها مافیا و جنایت است تمام اروپایی ها اینرا میدانند ، اما مسله این است که ایران اسلامی چقدر گثافت و بی ارزش است که بی ارزش ترین کشور اروپایی از گثافتکاریهای فاضلاب اسلامی عصبانی شده و با اردنکی در عرض ۲۴ ساعت دیپلمات ها را به فاضلاب انداخت ،کشوری که ارتش شکوهنمد ایران در عرض هشت ساعت از شمال تا جنوب انرا میتواند فتح می کند ، ولی عضو ناتو هستند.
  4
  42
  جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  ببین کار به کیده که آلبانی فقیرترین و بی فرهنگترین کشور اروپا جمهوری کثیف اسلامی رو بیرون میندازه. لعنت به این رژیم پست که آبرو برای این مملکت نذاشته.
  4
  42
  جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  خوش باور - تهران، ایران
  زیادی خوش باوری . ناتو اگه عددی بود به داد اوکراین میرسید . ایران مگه احمقه بره هزینه کنه و آلبانی رو فتح کنه که چی بشه آخه این خزعبلات چیه میاین ول میدین؟! هرچند که ایران به اندازه کافی تو اروپای شرقی نفوذ داره
  4
  3
  جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  جالبه پس این کشور گدا گشنه که ۱۰۰ سال تاریخ داره پلیس ضد ترور داره؟ جالبه والا
  3
  3
  شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.