از ماه آینده نصب دوربین در اتاق‌های عمل در ایران اجباری می شود

رادیو فردا: یک مقام سازمان نظام پزشکی ایران از «اجباری‌شدن» نصب دوربین در اتاق‌های عمل در ماه‌های آینده خبر داد.

وب‌سایت خبر آنلاین نامه‌ای با این خبر، با امضای سرپرست مرکز نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت منتشر کرده است.

در این نامه تاکید شده که ظرف سه ماه آینده باید برای نصب دوربین در اتاق‌های عمل‌ تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اقدام شود.

علی سالاریان، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، نیز گفته که «گزارش‌ها و شکایات از حضور افرادی غیرذی صلاح با عناوینی مثل دستیار پزشک و امثال این بسیار زیاد شده است».

او بدون ارائه آماری، میزان گزارش‌های دریافت‌شده در این زمینه را «نگران‌کننده» خوانده و گفته است که برخی از این افراد، «به‌طور کل نباید در اتاق عمل حضور داشته باشند،‌ چه برسد که در کار و پروسه عمل دخالت هم داشته باشند».

این مقام سازمان نظام پزشکی در عین حال گفته که نصب دوربین در اتاق عمل باید به صورتی باشد که «فقط روی چهره افرادی که در اتاق عمل حضور دارند (تنظیم شود) و یا رفت‌وآمدها در اتاق عمل را ثبت و ضبط کند و ابدا از بیمار و بدن او تصویری ثبت نشود».

با این حال خبرآنلاین تصمیم وزارت بهداشت درباره نصب دوربین در اتاق عمل را «چالش‌برانگیز» توصیف کرده است.

از جمله امیراحمد شجاعی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران نصب دوربین در اتاق‌های عمل را نادرست دانسته و گفته که «احتمالاً باید یک ناظر دیگر برای دوربین هم درنظر بگیریم تا از تصاویر ضبط شده از سوی این دوربین هم محافظت شود».
+35
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kalo palang - لندن، انگلستان

  نظام پزشکی ایران به شدت بیمار هست. آمارش بیرون نمیاد ولی تعداد افرادی که سالانه بر اثر اشتباهات پزشکی ٫ دانش کم و نابلدی پزشکان میمیرن از تصادفات و بلایای طبیعی رو هم رفته بیشتره. مردم هم چون اطلاعی ندارن و هنوز به قضا وقدر معتقدن به راحتی قبول میکنن که کاری نمیشد کرد یا خواست خدا بوده
  0
  35
  ‌پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.