وزیر راه ایران اتهام رشوه‌خواری مشاور خود «قاسم مکارم شیرازی» را «گمانه‌زنی بی‌پایه و اساس» نامید

 رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی (راست) و قاسم مکارم شیرازی، مشاور اورادیو فردا: رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی ایران، در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر دستگیری یکی از مشاوران خود، اتهام رشوه‌خواری به او را «گمانه‌زنی‌ بی‌پایه» عنوان کرد و از رسانه‌ها خواست تا قبل از اثبات اتهام در مرجع قضایی «از خدشه به آبروی افراد دوری کنند».

هفته گذشته گزارش‌هایی درباره بازداشت قاسم مکارم شیرازی، مشاور وزیر راه و شهرسازی و نوه ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه نزدیک به حکومت، منتشر شد که اتهام وی دریافت رشوه عنوان شده‌است.

به دنبال این گزارش‌ها محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران، بدون نام بردن از کسی تایید کرد که یکی از مقامات وزارت راه و شهرسازی بازداشت شده است.

وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت که گزارش‌های منتشره درباره بازداشت یکی از مشاوران وی «موجب سوءاستفاده دشمنان نظام و تخریب کارکنان خدوم وزارت راه و شهرسازی» شده است.

رستم قاسمی سپس تاکید کرد که این پرونده در «مراحل ابتدایی» است و تا نهایی نشدن تحقیقات نهادهای نظارتی و قوه قضائیه برای «حفظ حریم خصوصی افراد» هیچ گونه اطلاعاتی از پرونده منتشر نخواهد شد و «کلیه مطالب ذکر شده صرفا گمانه‌زنی است که صحت و سقم آن مشخص و مورد تایید نیست».

آقای قاسمی در نهایت ضمن اعلام آمادگی وزارت راه و شهرسازی «برای همکاری در تکمیل تحقیقات و روشن شدن حقایق» به رسانه‌ها خاطرنشان کرد که «از گمانه‌زنی‌های بی‌پایه تا قبل از اثبات اتهام در مرجع صالح قضایی و خدشه به آبروی افراد، دوری کنند».

یک روز قبل از این بیانیه، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار پاسخ‌گویی وزیر راه و شهرسازی ایران نسبت به اتهام رشوه‌خواری مشاور بازداشت شده‌اش شده بود.

اردشیر مطهری، نماینده گرمسار و آرادان، روز شنبه در توییتر نوشت: «رستم قاسمی از زمان بازداشت مشاور و بازرس ویژه‌اش، به جای اینکه پاسخگوی ابهامات باشد روی تخت افتاده است. این درست نیست. باید بلند شود و پاسخ گوی سئوالات و ابهامات مردم و نمایندگان باشد.»

اشاره این نماینده مجلس به گزارش‌ها درباره بستری شدن رستم قاسمی در بیمارستان به خاطر «عمل دیسک کمر» است.

وی همچنین عنوان کرد که ماموران وزارت اطلاعات، قاسم مکارم شیرازی را «دقیقا سر قراری که برای دریافت رشوه به صورت یورو ترتیب داده بود»، دستگیر کرده‌اند.

هنوز قوه قضاییه جمهوری اسلامی درباره دستگیری این مسئول وزارت راه توضیحاتی ارائه نکرده است.
+2
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  محمدعلی هشترودی - مادرید، اسپانیا
  خدایا ایران را از شر این چهره های کریه داعشی خلاص کن و به شصت سال پیش برگردان! به دوران جهانبانی ها، هویدا ها، نصیری ها و افسران اتو کشیده شاهنشاهی. این چه نجاستی بود ایران ما دچارش شد!
  0
  16
  دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.