ستاد امر به معروف: نهادهای امنیتی «۳۰۰ سرشبکه مبارزه با حجاب»را دستگیر کرده اند

 سیدعلی خان‌محمدی، سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکررادیو فردا: سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌گوید هم‌زمان با اجرای «طرح عفاف و حجاب در ادارات»، وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی «بیش از ۳۰۰ سرشبکه مبارزه با حجاب» را بازداشت کرده‌اند.

سیدعلی خان‌محمدی، سخنگوی این ستاد، روز یکشنبه ۱۳ شهریور به خبرگزاری فارس گفت: «وزارت اطلاعات با شناسایی باند‌های مبارزه با عفاف و حجاب اقدامات شایسته‌ای انجام داده» و از وزارت اطلاعات به‌خاطر شناسایی و بازداشت بیش از ۳۰۰ سرشبکه تشکر کرد.

سخنگوی ستاد امر به معروف توضیح نداد که منظورش از «سرشبکه» در «مبارزه با حجاب» چیست، اما نخستین بار است این اصطلاح رایج در مورد باندهای قاچاق مواد مخدر در مورد بدحجابی و بی‌حجابی هم استفاده می‌شود.

وزارت اطلاعات و دیگر نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی تا کنون اطلاعیه‌ای در مورد بازداشت «۳۰۰ سرشبکه مبارزه با حجاب» منتشر نکرده و توضیحی نداده‌اند.

آقای خان‌محمدی همچنین مدعی شد اعتراضات به حجاب اجباری در ایران از «اقدامات دشمن برای دوقطبی کردن جامعه و ایجاد اختلاف بین مردم» است.

این در حالی است که پیشتر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفته است «تعداد بدحجاب‌ها در کشور به بالای ۵۰ درصد رسیده» و نتایج نظرسنجی گروه مطالعات افکارسنجی ایرانیان (گمان) درباره «نگرش ایرانیان به دین» که پارسال انجام شد نشان می‌دهد حدود نیمی از جامعه ایران از دینداری به بی‌دینی رسیده‌اند و فقط ۳۲ درصد جامعه خود را «مسلمان شیعه» می‌دانند.

ایران تنها کشور دنیاست که حجاب اسلامی در آن اجباری است. ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، ۱۳ شهریور امسال بار دیگر بر «مصمم بودن» دولت برای اجرای «امر به معروف و نهی از منکر» تأکید کرد و رهبر جمهوری اسلامی نیز در موارد متعددی خواستار آن شده که نیروی انتظامی در این زمینه، بی‌اعتنا به مخالفت‌ها، به کار خود ادامه دهد.
+3
رأی دهید
-107

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  مفتخور جان، امر به معروفی را که با خشونت همراه باشد که نمیتوان اسمش را امر به معروف گذاشت! رفتی حوزه تا خیر سرت چیزی یاد بگیری یا فقط سرت توی بشکه بوده؟
  2
  19
  یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  واقعا مسخره است این همه زور گیر و قاچاقچی مواد مخدر و اختلاسگر و دزد تو مملکت ول میگردند و یک تعداد زیادی هم که تو فیضیه نیمخیز تو بشکه نشسته اند بعد اینها ۳۰۰ نفر بیگناه رو دستگیر کردند
  2
  16
  یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  از قیافه خودت میباره که هر ساعت تو کفی و میای سرشبکه میگیری؟!!. شما مسلمونای محمدی و علوی و عمری از صدر اسلام همینطور خفت گیر و آدمکش و ضد تمدن بودین و خواهید بود. ته شما این رهخر سدعلی گدا هست که ایران رو کاملا برد به سمت دموکراسی و خلاص. خوشم میاد که دیگه اسلام و شیعه این مسخره بازیا همه مالیده شد رفت
  2
  16
  یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  چه حماسه ای !؟ سیصد نفر !!! سر شبکه !! تمومه ، دیگه بی حجابی ریشه کن شد !! میگم بد نیست زنگوله ببندن به بیضه هاشون ، واسه این پیروزی بزرگ !!
  2
  21
  یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان
  خدایی اگر بدونه سرشبکه به چی میگند!! هرکی رو گرفتند اسمش رو گذاشتن سرشبکه.هیچی نباشه کلاس داره 😂😂
  1
  6
  یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.