اسطوره تنیس زنان بازنشسته شد؛ سرینا ویلیامز: آینده درخشان‌تری پیش‌رو دارم

یورونیوز: اسطوره ۴۰ ساله تنیس اکنون پس از انجام آخرین بازی خود در روز جمعه مقابل آیلا توملیانوویچ در رقابت‌های آزاد آمریکا در آستانه بازنشستگی است. سرنا در این رقابت پس از سه ست با نتایج ۷ به ۵، ۶ به ۷ و ۶ به ۱، در مقابل آیلا شکست خورد. او اکنون با نگاهی به آینده خود، دخترش الیمپیا و خانواده‌اش می‌گوید: «آماده‌ام که مادر شوم و جنبه دیگری از خودم را کشف کنم.»

سرنا به عنوان یک آمریکایی سیاه پوست به نماد ورزشی تبدیل شد که تحت سلطه سفید پوستان است. او با کنار زدن رقیبانش ۲۳ گرند اسلم را برد و با عزمی راسخ در راه نیل به اهدافش گام برداشت.

سرنا و خواهرش ونوس که او نیز برنده ۷ گرند اسلم است، تهیه‌کنندگان فیلم شاه ریچارد بودند که داستان زندگی آن‌ها و آموختن تنیس از پدرشان را روایت می‌کند. سرنا پس از قهرمانی در رقابت‌های آزاد آمریکا سال ۲۰۱۳ می‌گوید: «من هنوز همان دخترک راکت به دست با رویایی هستم که برایش مبارزه می‌کنم.»

او با کسب ۷ عنوان قهرمانی آزاد استرالیا، سه قهرمانی آزاد فرانسه، هفت عنوان تاج ویمبلدون و ۶ عنوان قهرمانی آزاد آمریکا با تنها یک عنوان قهرمانی گرند اسلم کمتر از مارگارت کورت استرالیایی برای رویای خود ایستادگی کرد.

سرنا نخستین عنوان قهرمانی گرند اسلم خود را در سال ۱۹۹۹ و در سن ۱۷ سالگی به دست آورد. او آخرین عنوان قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۷ در رقابت‌های آزاد استرالیا هنگامی که اولیمپیا را حامله بود، به دست آورد.

خانم ویلیامز در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ دخترش را به دنیا آورد و پس از آن به دلیل آمبولی ریه ۶ هفته را در رخت خواب گذراند اما مثل همیشه با جنگندگی خود بر سختی‌ها غلبه کرد تا ۵ ماه بعد همراه با خواهرش ونوس در مسابقات دبل جام فدراسیون شرکت کند.

سِرِنا دوبار توانسته است «سِرِنا اسلم» را با کسب عنوان قهرمانی در چهار گرند اسلم متوالی بدست آورد. او اولین بار این کار را در فصل ۲۰۰۲ - ۲۰۰۳ انجام داد و از قهرمانی در رقابت تنیس آزاد فرانسه آغاز کرد. دفعه دوم نیز در فصل ۲۰۱۴ -۲۰۱۵ موفق به کسب این عنوان شد که ابتدا با قهرمانی در تنیس آزاد آمریکا شروع کرد.

او در سال ۲۰۱۵ فرصت این را داشت که طی یک سال در تمام گرند اسلم ها عنوان قهرمانی را کسب کند اما در بازی نیمه نهایی آزاد آمریکا توسط روبرتا وینچی ایتالیایی متوقف شد. او می‌گوید: «هیچ وقت به عددها فکر نکردم. من برای بهترین بودن بازی نکردم، بلکه برای این بازی کردم که یک راکت و یک رویا داشتم. اکنون مردم به من می‌گویند که می‌توانستم بهترین باشم، اما خوب من هنوز بهترین نیستم. کسانی چون کریس اورت، مارتینا ناوراتیلووا و استفی گرف برای من اسطوره‌های تاریخ تنیس زنان هستند.»

سرنا ویلیامز در ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۷ با الکسیس اوهانیان موسس و مدیر ردیت ازدواج کرد.
+7
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.