روسیه از حکومت ایران خواست تا برخی پایگاه‌هایش در سوریه را ترک کند

به‌گزارش تایمزِ اسرائیل، پایگاه حما برای جمهوری اسلامی ایران یک پایگاه مهم نظامی محسوب می‌شودایندیپندنت فارسی:روزنامه تایمز اسرائیل با انتشار گزارشی در روز جمعه، ۲ سپتامبر ۲۰۲۲، نوشت پس از تشدید «حمله‌های هوایی منتسب به اسرائیل» به خاک سوریه، دولت روسیه از جمهوری اسلامی ایران و نیروهای نیابتی‌اش خواسته تا از برخی مواضع‌شان در سوریه عقب‌نشینی کنند.

این روزنامه اسرائیلی از قول روزنامه الشرق الاوسط نوشت افسران روسی روز چهارشنبه در دیدار با همتاهای ایرانی خود در فرودگاه حماه سوریه از آنها خواسته‌اند تا مقر نظامی جمهوری اسلامی در استان حماه، که در جوار پایگاه هنگ ۴۹ ارتش سوریه قرار دارد را ترک کنند.

به‌گزارش تایمزِ اسرائیل، این پایگاه برای جمهوری اسلامی ایران یک پایگاه مهم نظامی محسوب می‌شود، چون نیروهای نظامی وابسته به حکومت ایران در آنجا موشک‌های سامانه دفاعی اس – ۲۰۰، و سایر تجهیزات نظامی ساخت روسیه را نگهداری می‌کنند.

تایمز اسرائیل همچنین نوشت یکی دیگر از محل‌هایی که افسران روسی خواهان تخلیه آن از نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی‌اند، پایگاهی در نزدیکی شهر ساحلی الحمدیه، واقع در جنوب طرطوس، است.

در پیوند با این موضوع، «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» نیز روز شنبه گذشته نوشت اسرائیل در جریان حمله روز پنجشنبه، ۳ شهریور ۱۴۰۱، به مناطق مرکزی سوریه توانست زرادخانه‌ای مملو از صدها موشک ساخت جمهوری اسلامی ایران را نابود کند.

گزارش تایمز اسرائیل، می‌نویسد، روسیه در حالی به چنین اقدامی دست زده که دولت این کشور در پی حفظ ثبات سوریه و جلوگیری از بمباران‌های هوایی اسرائیل است.

همزمان با انتشار این خبر از سوی الاشرق الاوسط، خبرگزاری رویترز نیز از قول برخی منابع دیپلماتیک و اطلاعاتی نوشت اسرائیل حمله‌های هوایی‌اش به فرودگاه‌های سوریه را افزایش داده است تا مانع استفاده رو به افزایش جمهوری اسلامی ایران از این خطوط هوایی به‌منظور ارسال سلاح برای نیروهای نیابتی‌اش در منطقه خاورمیانه شود.

مقام‌های دولت اسرائیل بارها گفته‌اند جمهوری اسلامی ایران فرودگاه‌های غیرنظامی را به‌منظور نقل‌وانتقال سلاح و مسلح کردن شبه‌نظامی‌های تحت حمایتش مورد استفاده قرار می‌دهد.

رویترز از قول منابعی که پیش‌تر به آن اشاره شد، می‌نویسد دولت اسرائیل مدت‌هاست که حضور نیروهای نظامی و شبه‌نظامی وابسته به جمهوری اسلامی ایران را تهدیدی علیه امنیت ملی خود محسوب می‌کند و در حال حاضر نیز دارد دامنه حمله‌های خود در سوریه، از جمله حمله به فرودگاه‌های این کشور، را گسترش می‌دهد تا مانع ارسال سلاح از سوی حکومت ایران شود.

به‌نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، منافع مسکو و تل‌آویو در تضاد با یکدیگر قرار گرفته است، چون دولت اسرائیل در این جنگ از اوکراین دفاع می‌کند و در عین‌حال نیز به‌دنبال حفظ آزادی عملش به‌منظور انجام عملیات‌های نظامی در آسمان سوریه است.
+95
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  khyar - اوپسالا، سوئد

  روسیه عددی نیست ایران نخاد روسیه در سوریه جایی نداره .
  32
  2
  شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  امت ریش پس چه شد؟ مگر قرار نبود سوریه.عراق لبنان و یمن مال خودمان باشد ؟ همه جا که دارند با پس گردنی شما را بیرون می‌‌اندازند. به غیرت و ناموس و مردانگی اعتقاد ندارم. ولی بی‌ غیرت‌ترین .ترسو‌ترین و بزدلترین قشر جامعه ما مریدان شیخک هستند. فقط گنده سخن و شعار . چهره شکنجه شده سیپیده رشنو را دیدید ؟ تنها هنری که این انواع و اقسام خیار کلم میلیونر. فانتم ۱ ،۲،۳ و سه نمونه راستگو اتریشی‌ . لندنی و مسعودی دارند. یک انسان بی‌ دفاع را بگیرند. آزار دهند و سو استفاده جنسی‌ از آنها را در حوزه را، از یک زن بی‌ دفاع بگیرند. جرثومه‌ها فساد بشری. قد ۱۱۰. قطر شکم یک متر. کثیف ماهی‌ یک بار به حمام. مدام با این چوب‌ها صادر شده از کربلا دندان را پاک می‌‌کنند. دندان زرد.پشمالو مثل نیاکان ما در جنگل ها آفریقا. واجبی. آروغ بعد از هر وعده غذا. انگار صدا بمب اتم صادر کرده. انگار صادق هدایت در کتاب بوف کور خود هرچه صفت زشت بوده در آینده ایران پیشبینی‌ و نوشت. خدا که نیست ولی نفرین او به هرچه ارتجاع سرخ و سیاه که این تخم لق را در ایران کاشت.
  9
  25
  شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  منظور این هست که بهشون دستور داده
  0
  11
  شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.