نماینده تهران: دیر بجنبند، غنی‌سازی ۹۳ درصدی را داریم که معنی آن بمب اتم است

به گزارش همشهری آنلاین، سردار محمد اسماعیل کوثری در مراسم گرامیدشت هفته دولت که روز پنج شنبه ۱۰ شهریور در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه در حاکمیت سه عامل رهبری، کارگزاران و مردم بسیار موثر هستند، اظهار کرد: در این رابطه در دوران‌ مختلف ۴۳ سال گذشته دو عامل با هم هماهنگ بودند و عامل سوم یعنی مردم خیلی حس رضایت نداشتند مگر در برخی مقاطع مانند مقطع ریاست جمهوری شهید باهنر و رجایی و چهار ساله ریاست جمهوری احمدی نژاد و دولت فعلی.

وی افزود: موضوع جراحی اقتصادی از کارهای بزرگ دولت بود که اگرچه با افزایش قیمت‌ها همراه بود اما اگر اینکار انجام نمی‌شد کشور دچار مشکلات عدیده‌ای می ‌شد. اقتصاددان‌های مجلس نیز به آینده اقتصاد بسیار خوشبین هستند و اکنون هم اقتصاد ما رشد خوبی پیدا کرده اما هنوز نیاز به کار دارد.

کوثری در مورد مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: این دولت اقتصاد را وابسته به این مذاکره نکرده است. موضوع هسته ای در دولت قبل به نتیجه رسیده بود و تعهدات ما انجام شد اما آمریکایی‌ها به هیچ تعهدی عمل نکردند و مذاکره را بر هم زدند.

وی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم و دولت اقدام شایسته‌ای در زمینه مذاکرات هسته ای داشتند، گفت: این دفعه مذاکره با دفعه قبل فرق می‌کند و این بار ما هستیم که مشخص می‌کنیم نه آن‌ها. زیرا در گذشته آن‌ها بازی را بر هم زدند.

وی ادامه داد: مصوبه مجلس و هماهنگ شدن مجلس و دولت به ساخت و غنی سازی اورانیوم ۶۰ درصد منجر شد که طرف مقابل متوجه اشتباه خود شده و درخواست مذاکره کردند. می‌توانیم میزان غنی سازی ۶۰ درصد را تبدیل به ۹۳ درصد کنیم که به معنی بمب اتم است. اگرچه ما به دنبال این موضوع نیستیم ولی اگر طرف مقابل دیر بجنبد توانایی این موضوع را داریم. اکنون آن‌ها به ما نیاز دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون دیگر آمریکا و اروپا مانند سابق جایی در منطقه ندارد، اظهار کرد: نفوذ ایران در منطقه بسیار خوب است. کشورهایی که با ما هستند دارای موشک و پهباد و انواع و اقسام ابزار اقتداری هستند و خود تولید می‌کنند و به روز شده اند.

 کوثری ادامه داد: اگرچه رسانه‌های مجازی و دست نشانده استکبار به گونه‌ای موضوع را نشان می‌دهند که ما به آن‌ها نیاز داریم و درحالی که نگران مذاکرات نیستیم اگرچه به دنبال حق خود هستیم. توانمندی هسته ای ما افزایش یافته و ثمره آن را میبینیم.  

وی در پایان به خدمتگزاری، امید آفرینی و عمل گرایی در مدیران تأکید کرد و گفت: امیدواریم مردم ثمره این تلاش ها را ببینند. مصمم هستیم این مسیر تا زمان ظهور امام زمان ادامه دهیم و این پرچمی که بر اساس عدالت و امنیت برافراشته شده را به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسانیم و دنیا پر از عدل و داد شود.
+11
رأی دهید
-122

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  البته معنی دیگری هم دارد و آن سقوط رژیم که همان رژیم چنج میباشد!
  11
  68
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  البته ظاهرا تنها راه توافق غرب و ایران همین غنی سازی ۹۵ درصدی هستش! چون مخالفان توافق و جامعه امریکا تا نبینن ایران یک قدمی بمب هستش باهاش مخالفت خواهند کرد.
  54
  11
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Azadi hame - تهران، ایران

  جاسوس هست بنظرم..خبر را داد به اسراییل
  6
  32
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  دِ اخه خاویار ندارین بسازین. دوما همچین دهنشون رو پر و خالی میکنن میگن بمب اتم، کره الاغها! بیشتر از ٣٠٠ میلیارد دلار خرج کردین هنوز زور تکنولوژی سال ١٩٤٥ جنگ جهانی دوم رو میزنین. رژیمی که فکر مملکتش و مردمش باشه با همون ٣٠٠ میلیارد دو بار ایران رو میساخت نه اینکه توی توافق جدید بگن برگردین به ١٥ سال پیش و همه چی رو هم منهدم کنین.
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  انشا الله وقتی برای تماشای تست بمب همه تون را یکجا جمع کردن تست با موفقیت انجام بشه!
  5
  14
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اسراییل نیم قرنه که بمب اتمی داره اما هنوز اطلاعات دادنددر مورد ان جرم است ، این ارازل های در شرارت خویش شعور ندارند که راز دار باشند
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.