دادگستری آمریکا: ترامپ اسناد محرمانه درخصوص توافق هسته‌ای را در خانه خود مخفی کرده بود

انتخاب: وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که به طور یکجانبه از برجام خارج شده و تحریم‌هایی یکجانبه را علیه ایران اعمال کرده بود، اسنادی را در منزل خود نگه می‌داشت که بخشی از آن‌ها به توافق هسته‌ای با ایران مرتبط بودند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که ترامپ در منزل خود اسناد محرمانه‌ای را مخفی کرده بود که بخشی از آن‌ها مرتبط با توافق هسته‌ای با ایران بوده است.

 وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که به طور یکجانبه از برجام خارج شده و تحریم‌هایی یکجانبه را علیه ایران اعمال کرده بود، اسنادی را در منزل خود نگه می‌داشت که بخشی از آن‌ها به توافق هسته‌ای با ایران مرتبط بودند.
در ادامه خبرگزاری رویترز گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا با ارائه مدرکی 54 صفحه‌ای اعلام کرده است که وکلای دونالد ترامپ سعی داشتند زمانی که ماموران اف بی آی درحال بازرسی از منزل شخصی ترامپ بودند، آن‌ها از دستیابی به این اسناد باز دارند.

دادستان‌های آمریکایی نیز عنوان کرده‌اند که دستیاران ترامپ به دروغ گواهی داده بودند که ترامپ با خروج از کاخ سفید تمامی اسناد دولتی را بازگردانده است.

وزارت دادگستری دادگستری آمریکا اعلام کرده که به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد این اسناد دولتی از عمد "به عنوان تلاشی برای اختلال در تحقیقات دولتی" مخفی شده بودند.

عکسی از این اسناد دولتی به دست آمده نشان می‌دهد که برخی از آن‌ها مهر "محرمانه" را روی خود دارد.

تسنیم نیز نوشت: وزارت دادگستری آمریکا یکی از عکس‌هایی که اف‌بی‌آی در جست و جوی خانه دونالد ترامپ گرفته بود، در اختیار دادگاه گذاشت.  این عکس نشان می‌دهد مدارکی که روی آن‌ها نوشته ‌شده بود «فوق سری» در دفتر کار ترامپ در منزلش در ایالت فلوریدا قرار داشتند.
+40
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  ترامپ تنها میلیاردر آمریکایی هست که استحقاق میلیاردر شدن را نداشته .ایلان ماسک, بیل گیتس , وارن بافت وغیره همه و همه لیاقت میلیاردر شدن را داشته اند .اینها با ابتکار و هوش فراوانشان میلیاردر شدند .ولی ترامپ تنها با جعل مدارک و دروغ گویی به دولت برای ندادن مالیات , فریب فامیلش برای دزدیدن اموال پدرشان و کلا با فریب کاری میلیاردر شده. این پست فطرت دزد نه تنها به قانون و حقوق دیگران به اندازه یک باد روده اش احترام نمیگذارد بلکه یک نژاد پرست فاشیست و جانی هست . این بی سروپای دروغ گو برای باقی ماندن در قدرت قصد کودتا در امریکا را داشت
  14
  33
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  چرا اینهمه اسناد توسط احمدینژاد سرقت شده ، چرا کسی پیگیر نیست ؟!؟ چون هر مسیولی بخواهد پیگیر شود ، با انتشار ان اسناد پای خودش هم در گیر خواهد بود .!
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.