ژولیت بینوش: من هم‌زمان عاشق دو مرد بودم

بینوش ۵۸ ساله در مصاحبه با تایمز، زندگی خود را «قاطی عاشقی‌های بسیار» توصیف می‌کندایندیپندنت فارسی: وقتی ژولیت بینوش از عشق هم‌زمان به دو مرد صحبت می‌کند، خیلی‌ها هیجان‌زده می‌شوند؛ چون بینوش معمولا کسی نیست که از زندگی خصوصی‌اش چیزی بگوید.

بینوش در اوج فعالیت هنری خود، تصمیم گرفت بازیگری متفاوت باشد. کم‌کاری، گوشه‌گیری و سخت‌پسندی همراه با رازداری بی‌حدوحصر درباره زندگی شخصی باعث شد نگاه و لبخند رازآلود او همیشه مرموز باقی بماند. بینوش حالا در مصاحبه‌ای جدید، از رازی پرده برمی‌دارد که شاید اغلب افراد هرگز درباره آن حرف نمی‌زنند.

ژولیت بینوش در آخرین فیلم خود با نام «دو سوی تیغ»، نقش زنی را بازی می‌کند که عاشق دو مرد است؛ اما در این مثلث عشقی، همه طرف‌های درگیر خیلی زود از ماجرا باخبر می‌شوند و همین اوضاع را برایشان به‌شکلی‌فزاینده‌ دردناک می‌کند؛ وضعیتی که بینوش کاملا با آن آشنا است؛ چون او هم در چنین موقعیتی بوده است.

بینوش در این باره به نیویورک تایمز  گفت: «من در این شرایط بوده‌ام که هم‌زمان عاشق دو مرد باشم و آن را این‌طور به خاطر می‌آورم که بسیار دشوار بود. بنابراین فکر کردم که چنین تجربه‌ای در یک فیلم باید چیز خاصی باشد و احساس کردم که موقعیت جالبی برای بازی کردن است.»

بینوش ۵۸ ساله در مصاحبه با تایمز، زندگی خود را «قاطی عاشقی‌های بسیار» توصیف می‌کند.

بینوش که با کارگردان فقید ایرانی، عباس کیارستمی، دوستی صمیمانه و همکاری حرفه‌ای داشت، هرگز درباره روابط عاطفی خود چیزی به رسانه‌ها بروز نمی‌دهد. او که هرگز ازدواج نکرده و معروف است که از حریم زندگی شخصی‌اش به شدت محافظت می‌کند، درباره تجربه مثلث عشقی خود هم اطلاعات بیشتری بروز نداد و فقط گفت که خیلی وقت پیش بود: «من در مقاومت برابر این سوال‌ها بسیار خوب‌ام. اما چیزی که به یاد دارم، این بود که ماجرا برای همه یک کابوس بود و من وسط آن بودم و من هم صدمه دیدم.»

بینوش می‌گوید که روبرو شدن با حقیقتِ چیزی که نمی‌توانید آن را کنترل کنید، «به نوعی موقعیت متافیزیکی بین زندگی و مرگ تبدیل می‌شود و دنیا را زیرورو می‌کند؛ چون احساس می‌کنید رابطه‌ای که خوب بود، ناگهان مانند طوفان می‌شود».

بنابراین فقط می‌توان امیدوار بود که دست‌کم بینوش در زندگی واقعی، این اتفاق را بهتر از سارا، نقشی که در فیلم بازی می‌کند، مدیریت کرده باشد.

فیلم با نمایش رابطه عاشقانه سارا و شریک زندگی‌اش ژان شروع می‌شود و در ادامه، برخوردی تصادفی با فرانسوا، معشوقی که سال‌ها پیش به خاطر ژان او را ترک کرد، سارا را وسوسه می‌کند دوباره این عشق قدیمی را مزه‌مزه کند و به این ترتیب، اوضاع به هم می‌ریزد.

این سومین همکاری بینوش با کلر دنیس، کارگردان این فیلم است و وقتی دنیس پیشنهاد این کار را مطرح کرد، بینوش بلافاصله پذیرفت.

فیلم بر اساس رمانی از کریستین آنگوت، نویسنده فرانسوی، ساخته شده است.

بینوش درباره فیلم گفت: «وقتی فیلمنامه را خواندم، احساس کردم که اوه بله؛ اینجا جایی است که بسیار صادق است. برای برخی از افراد این بسیار آسیب‌زا است؛ چرا که می‌خواهید با کسی که دوستش دارید منصف باشید اما این را هم می‌خواهید که در برابر آنچه بدنتان حس می‌کند هم منصف باشید.»

فیلم که در تاریخ ۹ سپتامبر اکران خواهد شد، به خواست کارگردان در اواخر سال ۲۰۲۰، نخستین سال همه‌گیری کرونا، فیلمبرداری شد و بنابراین صحنه‌های آن پر از تصاویر کسانی است که ماسک بر صورت دارند.
+15
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  عجیب نیست ، انسان همزمان میتونه عاشق چند نفر از زاویه های مختلف باشه ، البته جامعه هنوز با این مسعله مشکل داره
  14
  25
  ‌چهارشنبه ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش
  این حجم از عشق بایستی به کافور متوصل بشه، چرا که در غیر این صورت زیگیل تناسلی میشه و جررر رفتن شخص محترمه. بعد به اقا میگه تو منو از لحاظ جنسی خشنود نکردی. خوب معلومه نیاز به چند تا داری یکی جواب تونل رو نمیده دیگه. این مدل زن ها به درد خیابون میخورن جاشون هم امن هست به این شکل. مرد مریض جنسی هم به همین شکل، بایستی بزارن تو زندان تا با لوات این عشق نهفته خودش را شکوفا کنه. مریض جنسی به هر شکلی قابل حل هست. این اشخاص نباید ازدواج کنن و یا بایستی با هم نوع خودشون باشن. این جوری کسی رو هم اسیب روحی نمیزنن و یا کشته هم نمیشن به دست کسی. هم نوع خودشون مناسبشون هست، اما اینا معمولا از اون زیر میزی بازیه لذت میبرن !
  22
  5
  ‌چهارشنبه ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Buddliea - لندن، انگلستان
  سوسمار ولایت همه چیز را جنسی نکنید عشق همیشه به رابطه جنسی ختم نمیشه منظور عشق به شخصیت و رفتار یا کردار که از لحاظ انسانی عاشقش بوده نه جنسی فکرت را درمان کن.
  1
  5
  دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.