سپیده رشنو با قرار وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی آزاد شد

دویچه وله: سپیده رشنو، داستان‌نویس و ویراستار، بعد از حدود ۴۰ روز بازداشت با تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. او پس از درگیری با زن محجبه‌ای که در اتوبوس درباره حجاب اجباری به او تذکر داده بود، دستگیر شده بود.

سپیده رشنو روز سه‌شنبه ۸ شهریور (۳۰ اوت) به قید وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد. نعیم رضا نظامی چهارمحالی، وکیل مدافع سپیده رشنو، خبر آزادی موکلش با تودیع وثیقه را تأیید کرد. در همین حال تصاویری از سپیده رشنو بعد از آزادی در مقابل زندان، در شبکه‌های مجازی منتشر شده است.

سپیده رشنو، ۲۸ ساله، داستان‌نویس و ویراستار، پس از اعتراض به زن محجبه‌ای که در اتوبوس درباره حجاب اجباری به او تذکر داده و تهدید کرده بود که ویدیوی او را به ''سپاه'' می‌دهد،  بازداشت شد.

مرکز رسانه قوه قضاییه روز ۲۹ مرداد، از صدور و ابلاغ کیفرخواست برای سپیده رشنو به اتهام "اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور" خبر داده بود. در جلسه نخست دادگاه رشنو که روز ۷ شهریور برگزار شد، نماینده دادستان اتهامات رشنو را "اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و فراهم آوردن موجبات فساد" عنوان کرد.

نعیم رضا نظامی چهارمحالی، وکیل مدافع رشنو، پس از پایان جلسه دادگاه به رسانه‌ها  گفته بود، با موافقت قاضی "قرار بازداشت موکلش فک و تبدیل به قرار وثیقه شده است."

بازداشت اسپیده رشنو و به‌ویژه بی‌خبری از محل حبس این شهروند مخالف حجاب اجباری در فضای مجازی انعکاس گسترده‌ای یافت. صدا و سیمای جمهوری اسلامی پس از روزها بی‌خبری و گمانه‌زنی، شامگاه شنبه ۸ مرداد ۳۰ ژوئیه تصاویری از سپیده رشنو را نشان داد.

پخش ویدئوی "اعترافات اجباری" سپیده رشنو در خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی و کبودی چهره او هم  واکنش‌های گسترده فعالان مدنی و کاربران رسانه‌های اجتماعی را در پی داشت.
در دادگاه سپیده رشنو چه گذشت؟
+88
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران
  آهای جماعت تماشاچی آنقدر دست روی دست بگذارید تا نوبت یکایک شما هم برسد.
  3
  21
  ‌سه شنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.