ترفند مدیران زندان قزلحصار کرج برای اعدام «بی سر و صدای» زندانیان زیر حکم اعدام

العربیه:«کانون حقوق بشر ایران» در گزارشی افشا کرد، مدیران زندان قزلحصار کرج، با تحت‌فشار قرار دادن زندانیان زیر حکم اعدام، آن‌ها را وادار می‌کنند تا نامه انتقال خود به شهرستان‌ها را امضا کرده تا «بی سر و صدا» در آن‌جا اعدام شوند.

کانون حقوق بشر ایران، یک‌شنبه 6 شهریور، خبر داد که رئیس و اجرای احکام زندان قزلحصار کرج، تاکنون بیش از 350 زندانی زیر حکم اعدام در واحد 2 این زندان را «برای پر کردن فرم انتقال و نوشتن توبه‌نامه زیر فشار قرار داده‌اند.»

این نهاد حقوق بشری به نقل از منبعی مطلع نوشته است، با توجه به این‌که زندان قزلحصار برای سازمان‌های حقوق‌بشری «مانند ویترین» است، نهادهای قضایی در ایران درنظر دارند، آمار اعدام‌ها در این زندان را کاهش داده و با این هدف، قصد دارند با انتقال شماری از آن‌ها به شهرستان‌ها، آن‌ها را «با سرعت» و «در سکوت و بی‌خبری» اعدام کنند.

بر اساس این گزارش، مدیران زندان قزلحصار در ابتدا محکومینِ به اعدام را زیرفشار قرار دادند تا «توبه‌نامه» بنویسد، اما پس از مخالفت زندانیان، از آن‌ها خواستند تا برای انتقال به زندان‌های دیگر درخواست دهند.

کانون حقوق بشر در ایران، در همین زمینه نمونه‌ای از این «توبه‌نامه‌» را منتشر کرده است.

این گزارش در این زمینه تصریح می‌کند:«آنها در نظر دارند ده نفر را به هر شهرستان اعزام کنند تا با خیال راحت و در سکوت احکام اعدام را اجرا کنند.»

به گفته این نهاد حقوق بشری، جان هزاران انسان در این زندان «در خطر جدی است.»

کانون حقوق بشر ایران در پایان گزارش خود، نسبت به سلامت و جان زندانیان زیر حکم اعدام در زندان قزلحصار هشدار داده است و از نهادهای بین‌المللی خواسته تا با ارسال هیاتی، از این زندان بازدید کنند.
+30
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  جانیان و مذهبیون موافق اعدام همیشه از جلوگیری از جنایت فاکت می‌اورند، خوب اگر این انسان‌ستیزی پنهانی انجام شود چه چیزی جز انتقام‌‌گیری از انسانیت و ترس از افکار عمومی معنی می‌دهد! 😤
  1
  24
  ‌سه شنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.