صندلی‌هایی که مدام آب می‌روند؛ هواپیماهای کدام خطوط هوایی جای پای بیشتری دارند؟

یورونیوز: صندلی‌های هواپیماهای مسافربری نه تنها طی سال‌های اخیر کوچک‌تر شده‌اند، بلکه فاصله آنها با یکدیگر نیز کم‌تر شده، به طوری که در کمتری پروازی مسافرها از فشار دردناک صندلی جلو به زانوهایشان شکایت ندارند؛ معضلی که دیگر تنها مختص افراد قد بلند و دارای پاهای کشیده نیست.

حدود ۷۰ سال پیش، یعنی در دهه ۱۹۵۰ فاصله استاندارد صندلی‌های هواپیماها معمولا حدود ۱۰۲ سانتیمتر (۴۰ اینچ) بود. اما این روزها در اکثر پروازها فاصله پشتی صندلی مسافر تا پشتی صندلی مقابل به کمتر از ۷۹ سانتیمتر (۳۱ اینچ) رسیده تا شرکت‌های هواپیمایی بتوانند بیشترین مسافر ممکن را سوار و جابجا کنند.

اما هنوز برخی خطوط هوایی نه تنها فاصله صندلی بیشتری را هواپیماهای خود در نظر می‌گیرند، بلکه صندلی‌های بزرگ‌تر و راهروی عریض‌تری هم در آنها تعبیه می‌کنند.

در حال حاضر، در میان شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی، خطوط هوایی ژاپن استاندارد ۸۴ تا ۸۶ سانتیمتر (۳۳ تا ۳۴ اینچ) را رعایت می‌کنند. شرکت‌های هواپیمای تایوانی ایوا ایرویز (Eva airways)، امارات و خطوط هوایی سنگاپور نیز فاصله صندلی ۸۱ تا ۸۶ سانتیمتری (۳۲ تا ۳۴ اینچ) را در نظر می‌گیرند.

فاصله صندلی در اکثر هواپیماهای ایر چاینا (Air China)، ایر فرانس (Air France)، کورین ایر (Korean Air) و خطوط هوایی اتیوپی نیز بین۸۱ تا ۸۴ سانتیمتر (۳۲ تا ۳۳ اینچ) است.  این فاصله در پروازهای خط هوایی سوئیس، خطوط هوایی تایلند و شرکت هنگ کنگی کاتای پسیفیک (Cathay Pacific) نیز ۸۱ سانتیمتر یا ۳۲ اینچ است.

اما در حال حاضر، بزرگ‌ترین صندلی‌ها نیز در پروازهای شرکت‌های هواپیمایی سنگاپوری وجود دارد. عرض هر صندلی در پروازهای این شرکت‌ها بین ۴۴.۵ تا ۴۸ سانتیمتر (۱۷.۵ تا ۱۹ اینچ) است. شرکت بریتیش ایرویز (British Airways) از این نظر در جایگاه دوم قرار دارد و عرض صندلی‌‌های هواپیماهای این شرکت ۴۴.۵ تا ۴۶ سانتیمتر (۱۷.۵ تا ۱۸.۱ اینچ) است.
+9
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  گدا ایرلاینهای دراکولای اروپایی که دیگه الان از خواب کرونا بیدار شدند و دارند خون ملت را می مکند . ایزی جت و رایان ایر فقط مونده بگن اگر میخواهی شرت پات باشد در هواپیما پس باید ۲۰ پوند بدهی . بیشرفهایی هستند اینها که نگو .
  0
  20
  دوشنبه ۰۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.