تغییرات آب و هوا باغ داران بریتانیا را به سوی کاشت انجیر , انار و هندوانه سوق داده

این انار در منطقه ساری انگلستان و در خارج از گلخانه عمل آمده استبی بی سی:باغ‌داران بریتانیایی می‌گویند گرما و خشکی بی‌سابقه در بریتانیا به حدی رسیده که در صورت تداوم می‌توان محصولاتی چون انجیر، انار و هندوانه را بیرون از گلخانه عمل آورد.

این به آن معنا است که اکنون میوه‌ها و صیفی‌جات نزدیک خط استوا و حوالی مدیترانه را می‌توان در نقاطی از اروپا چون بریتانیا وارد لیست محصولات کشاورزی کرد.

برخی از این محصولات تاکنون در بریتانیا تنها در داخل گلخانه‌ها و تحت شرایط کنترل شده قابل کشت و پرورش بودند اما اکنون کشاورزان می‌گویند امکان عمل آوردن آنها در خارج از گلخانه هم وجود دارد.

با این حال دانشمندان هشدار داده‌اند که ادامه و تشدید وضعیت فعلی می‌تواند به کم آبی مفرط بیانجامد و همه محصولات کشاورزی را تهدید کند.

انجمن عالی باغ‌داری و گل‌کاری بریتانیا پیش‌بینی کرده که زمستان‌های مرطوب‌تر و تابستان‌های داغ‌تر و خشک به همراه انواع بارش‌ها می‌تواند اقلیم بریتانیا را مساعد پرورش گیاهان نیمه گرمسیری و مدیترانه‌ای کند.

کره زمین نسبت به ۲۰۰ سال پیش - که عصر صنعتی آغاز شد - حدود ۱.۱ درجه سلسیوس گرم‌تر شده است و دانشمندان علت آن را به فعالیت‌ها و دخل و تصرف‌های انسانی مرتبط می‌دانند.

بنابر گزارش سازمان هواشناسی بریتانیا روند گرمایش آب و هوا در این کشور کمی بیشتر از میانگین سایر نقاط کره زمین بوده است.
گیاهان این باغ نیمه گرمسیری در شمال انگلستان دیگر نیازی ماندن در آن گلخانه شیشه‌ای ندارند - نظیر آن درخت موز در سمت چپباغ‌های شمال انگلستان از سال ۲۰۲۰ شاهد تاثیر تغییرات آب و هوایی بر باغچه‌های نیمه گرمسیری خود بوده‌اند.

دکتر مارک مک کارتی، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملی هواشناسی بریتانیا می‌گوید اکنون ساکنان شمال انگلستان گرمایش کره زمین را بسیار بیشتر از گذشته حس می‌کنند.
انجیرهای پرورش یافته در انجلیا، در جنوب انگلستان، که رای رسیده شدن زیر آفتاب قرار گرفته‌انداین هندوانه در منطقه انجلیا شرقی در جنوب انگلستان پرورش یافته
+7
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  اره بابا اینگلیس غمزده ‌افسرده دیگه هوای رامسر را دارد . اینگلیس نگو بگو جنوب اسپانیا . ملت منتال سیک روان آزار نگو بگو فرشته . حالا دو روز هوا اینجا گرم بوده ها ببین چه کردند . هندوانه و خربزه جیرفتی میکاریم اینجا .
  1
  9
  دوشنبه ۰۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.