آلمان برای تیم ملی تیراندازی ایران ویزا صادر نکرد

دویچه وله:در پی عدم صدور روادید آلمان، برگزاری اردوی تدارکاتی تیم ملی تیراندازی ایران در شهر هانوفر لغو شد. ملی‌پوشان ایران قرار بود خود را در این اردو برای رقابت‌های قهرمانی جهان آماده کنند.

ماجرای عدم اعزام تیم‌های ورزشی ایران به اردوها و رقابت‌های خارج از کشور به علت عدم صدور ویزا از سوی کشورهای میزبان، همچنان ادامه دارد.

تیم ملی تیراندازی ایران قرار بود مانند سال‌های اخیر، در ماه اوت سال جاری میلادی نیز یک اردوی تدارکاتی را در شهر هانوفر، پایتخت ایالت نیدرزاکسن جمهوری فدرال آلمان، برگزار کند. اما حال برقراری این اردو به خاطر عدم صدور ویزای آلمان برای ملی‌پوشان تیراندازی، لغو شده است.

اردوی آلمان قرار بود به منظور آماده‌سازی تیم ملی تیرانداری ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۲ جهان در مصر برگزار شود. برای ملی‌پوشان ایران حضور در این اردو، علاوه بر جنبه آماده‌سازی همچنین به خاطر به روز کردن سلاح‌ها و نیز تهیه ساچمه و فشنگ تست شده برای رقابت‌‌های جهانی نیز، از اهمیت بالایی برخوردار بود.
عکس از آرشیو: کسب مدال برنز برای تیم ملی تیراندازی زنان ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ برزیلامیر محمد نکونام، ملی‌پوش ۲۴ ساله تیراندازی ایران، در این زمینه به رسانه‌های داخلی در ایران گفته بود: «تفنگ‌های ما مربوط به چند سال قبل است. رفتن به اردوی هانوفر به من و هم تیمی‌هایم کمک می‌کند که بخشی از قطعات سلاح‌هایمان را تعویض و به‌روز کنیم. این کار بخت ما را برای موفقیت در میادین مهم، از جمله مسابقات قهرمانی جهان، در مصر افزایش خواهد داد.»

مسابقات قهرمانی ۲۰۲۲ جهان در مصر نخستین امکان برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس است. ورزش تیراندازی نیز از بخت‌های اصلی کسب مدال المپیک برای ایران محسوب می‌شود.
علل احتمالی عدم صدور روادید آلمان
عدم دریافت ویزای آلمان برای تیم ملی تیراندازی ایران با توجه به سابقه حضور این تیم در اردوهای سال‌های گذشته در آلمان، پرسش‌برانگیز است. اما چرا این بار روادید آلمان برای ملی‌پوشان تیراندازی ایران صادر نشد؟

گمان می‌رود که نزدیکی سران فدراسیون تیراندازی ایران به سپاه پاسداران و عضویت برخی از ملی‌پوشان در این نهاد نظامی جمهوری اسلامی، احتمالا برای اعزام تیم ملی ایران به آلمان مشکل‌ساز بوده است.

جواد فروعی، قهرمان المپیک توکیو، یکی از ملی‌پوشان برجسته تیراندازی ایران و عضو سپاه پاسداران است. او سابقه حضور با سپاه قدس در جنگ سوریه را نیز دارد.

در ماه گذشته کاراته‌کارهای ملی‌پوش ایران حضور در مسابقات جهانی آمریکا را به دلیل عدم صدور ویزای این کشور از دست دادند. همچنین حضور تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان ایران نیز به همین دلیل حضور در مسابقات کاپ آسیا در سنگاپور لغو شد.

مشکات‌الزهرا صفی، دختر تنیس‌باز ایران هم به دلیل صادر‌نشدن ویزای بریتانیا، حضور در مسابقات ویمبلدون جوانان ۲۰۲۲ را از دست داد.
+28
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Ahmad_Jeni - برلین، آلمان
  آلمان هم دیگه زرنگ شده چون دیده تا اینها از ایران میان میخوان زود پناهنده بشن اونها هم دیگه ویزا نمیدن.
  1
  4
  یکشنبه ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.