افشاگری نماینده مجلس: سوالات کنکور علوم پزشکی تا یک میلیارد تومان خرید‌ و فروش شده

صدای آمریکا: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی می‌گوید میزان تقلب در کنکور امسال بی‌سابقه بوده و سوالات کنکور علوم پزشکی تا یک میلیارد تومان خرید و فروش شده است.

محمدرضا احمدی سنگری، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی شنبه پنجم شهریور درباره حواشی پیش آمده در کنکور امسال گفت: «تاکنون تا این حد ابزار تقلب از داوطلبان کنکور گرفته نشده بود.»

به گفته احمدی سنگری در جلسات بررسی کنکور ۱۴۰۱ که با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مشخص شد که سوالات کنکور علوم پزشکی تا «یک میلیارد تومان خرید و فروش» می‌شد.

عضو کمیسیون آموزش در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ابزار کشف شده از سوی داوطلبان کنکور تصریح کرد: «تجهیزات بسیار ویژه‌ای که از داوطلبان کنکور امسال کشف شد، از ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت دارند و این تجهیزات در کسری از ثانیه می‌توانستند اطلاعات را به خارج از محل برگزاری آزمون ارسال و پاسخها را دریافت کنند.»

افشاگری عضو کمیسیون آموزش مجلس از خرید و فروش یک میلیارد تومانی سوالات کنکور علوم پزشکی در حالی است که محمدحسین ساعی، عضو «شورای عالی انقلاب فرهنگی» جمهوری اسلامی چهارم تیرماه به «باشگاه خبرنگاران» وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی گفته بود که شانس قبولی و ورود «دهک‌های ثروتمندتر» به «دانشگاههای دولتی» در ایران، از «سایر بخشهای جامعه» بیشتر است.

کنکور سراسری تیر ۱۴۰۱ با حاشیه‌ها و جنجال‌های فراوانی از جمله لو رفتن سوالات کنکور تا دریافت زودهنگام پاسخنامه‌ها در برخی حوزه‌های امتحانی، تا بحث مافیای پشت پرده کنکور و افزایش سهمیه‌ها همراه بود.

بخش فارسی صدای آمریکا پیشتر در ویژه‌برنامه‌ای با حضور کارشناسان به ابعاد گوناگون برگزاری کنکور سال جاری در ایران پرداخته است.
ماجراهای کنکور ۱۴۰۱، از فروش سوالات و شیوه‌های مدرن تقلب تا مافیای پشت پرده ان
بر اساس نتایج اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور از میان ۴۰ دانش‌آموز حائز رتبه‌های برتر در کنکور امسال فقط یک دانش‌آموز از مدارس دولتی فارغ‌التحصیل شده و بقیه همگی از مدرسه‌های غیردولتی و خصوصی هستند که با پرداخت شهریه‌های چند ده میلیونی و هزینه‌هایی تا چند صد میلیون تومان در سال از امکانات آموزشی خاص و ویژه‌ای برخوردار بودند.
+26
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  kalo palang - لندن، انگلستان
  واقعا غم انگیزه. ما داریم در مورد سرنوشت میلیون ها ایرانی حرف میزن. از زمین خوردنشون، از شکست، از بیکاری، از فقر و از دربدری. نتیجه مستقیم مافیایی اداره کردن کشور/ شیرین ترین دوران زندگیمون رو در مدارس دولتی یا بهتره بگم مکتب خانه ها پس گردنی و چوب و کتک خوردیم، هنوز توی این سن شب ها کابوس اون دوران سراغم میاد. اینکه رد شدم، بقیه رفتن و من موندم، بعد از اون همه شکنجه روحی و جسمی در مدارس حالا باید با ترس و کابوسش زندگی کرد
  1
  16
  شنبه ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  چه انتظاری از سیستم عقب‌افتاده مذهبی داریم؟! فساد گسترده در تمام شئونات جامعه خیلی وقته ریشه دوانده. سیستمی که از نظارت بر خود بری‌ست و مطبوعات آزاد را بر‌نمی‌تابد و هر انتقادی را در نطفه خفه میکند، هر روز از خود فاجعه به نمایش می‌گذارد و چندین برابر وحشتناکتر از این فجایع همانا "عادت کردن جامعه به فاجعه" است! 😤
  1
  17
  شنبه ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  فساد اسلامی و ریشه ای در سرزمین امام زمان و به لطف نایب پفیوز و تبهکارش ! این پفیوز هم از معامله سئوالات کنکور حق و حساب بهش نرسیده ، افتاده به افشاگری .
  1
  15
  شنبه ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.