پرداخت ۱۵ هزار یورو برای زندگی در یکی از جزایر ایتالیا؛ شرایط چیست؟

یورونیوز: اگر همیشه رویای زندگی در یک جزیره آفتابی را داشتید، اکنون این فرصت به دست آمده: مقامات ایتالیا به افرادی که به جزیره ساردینیا نقل مکان کنند ۱۵ هزار یورو پاداش می‌دهند.

این جزیره که دومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه محسوب می‌شود و برای سواحل شنی، آسمان آبی و آب‌های فیروزه‌ایش مشهور است، اکنون با مشکل جدی کاهش جمعیت روبروست. زیرا بسیاری از جوانان آن برای یافتن کار به خارج از این کشور مهاجرت کرده‌اند.

به همین دلیل دولت ایتالیا برای حل این مشکل، یک بودجه ۴۵ میلیون یورویی به عنوان کمک هزینه جابجایی برای افرادی در نظر گرفته که سکونت در ساردینیا را برگزینند.

اما اگر مایل به انجام چنین کاری هستید، پیشنهاد می‌شود قبل از بستن چمدانهایتان به نکات زیر توجه کنید:

اول اینکه برای استفاده از این کمک هزینه مالی، باید بطور کامل به شهر ساردینیا نقل مکان کنید؛ جایی که در حال حاضر کمتر از ۳ هزار نفر جمعیت دارد.

دیگر اینکه، دولت به همه متقاضیان رقم کامل ۱۵ هزار یورو را نمی‌دهد و رقم کمک مالی دریافتی نیز نمی‌تواند بیشتر از نیمی از کل هزینه خرید یا بازسازی خانه مربوطه در ساردینیا باشد.

دریافت کنندگان این کمک مالی نیز باید در ملک جدید خود بصورت تمام وقت زندگی کنند و ظرف ۱۸ ماه پس از ورود به این جزیره، باید برای اقامت دائم در ساردینیا ثبت نام کنند.
پیری جمعیت ایتالیا
دولت از آن رو به فکر پرداخت کمک هزینه برای نقل مکان به ساردینیا افتاده که جمعیت ایتالیا در حال پیر شدن است و بر اساس آمارها، میانگین سنی ایتالیایی‌ها ۴۵.۷ سال است؛ رقمی که قرار است تا سال ۲۰۵۰ میلادی به ۵۰.۷ سال برسد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که جمعیت ایتالیا تا سال ۲۰۷۰ میلادی نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یابد و از ۵۹.۵۵ میلیون نفر به ۴۷.۶ میلیون نفر در سال ۲۰۷۰ میلادی برسد.

این مشکل به ویژه در مناطق روستایی این کشور و جزایری مانند ساردینیا شدیدتر است.

اما اگر همچنان قصد زندگی در ساردینیا را دارید، بدانید که احتمالا عمری طولانی خواهید داشت. زیرا بیش از ۵۰۰ نفر از ساکنان کنونی ساردینیا عمری بالای صد سال دارند و به همین دلیل این جزیره یکی از بالاترین تراکم جمعیت صدساله‌های جهان را دارد که تقریبا ۳۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است.
+40
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  خوب این همه پناهنده تو اروپا ریخته، چرا نمی برندشون تو این جزیره ؟
  10
  54
  جمعه ۰۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  dariush-alman - فرانکفورت، آلمان
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران
  چون مثل سگ دردغ میگن، این خبر هم ۲زاریه اصلا حقیقت نداره. خود ایتالیایی ها گدا گشنه اند.
  1
  14
  جمعه ۰۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.