اولین شرکت‌کننده بدون آرایش در فینال دختر شایسته انگلستان تاریخ‌ساز شد

 ملیسا رئوف ۲۰ ساله گفت که می‌خواهد زیبایی درون را ترویج کند‌یک دانشجوی علوم سیاسی که اولین شرکت‌کننده بدون آرایش در تاریخ ۹۴ ساله مسابقات دختر شایسته انگلستان بود، به مرحله نهایی رسید.

ملیسا رئوف، ۲۰ ساله، از بترسی در لندن، گفت که می‌خواهد زیبایی درون را ترویج کند و انگاره‌های زیبایی را که در رسانه‌های اجتماعی تداوم پیدا می‌کنند، به چالش بکشد.

رئوف روز دوشنبه (۲۲ اوت) بدون آرایش در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها حضور یافت و در ماه اکتبر، برای کسب تاج دختر شایسته انگلستان، با ۴۰ زن دیگر رقابت می‌کند.
برگزارکنندگان این رویداد قبلا یک مرحله مدلینگ بدون آرایش را به این رقابت افزوده بودند اما می‌گویند این نخستین بار است که کسی به انتخاب خود، بدون آرایش در این مسابقه شرکت کرده است.  

رئوف که قصد دارد در مرحله نهایی نیز بدون آرایش حاضر شود، گفت این «تجربه‌ای دلهره‌آور اما شگفت‌انگیز» بود.

رئوف گفت: «این کار برایم خیلی مهم است؛ چون حس می‌کنم بسیاری از دختران در سنین مختلف آرایش می‌کنند چون احساس می‌کنند تحت فشارند این کار را بکنند.»

«اگر کسی از پوست طبیعی‌اش راضی است، نباید به‌اجبار صورتش را با آرایش بپوشاند. عیب‌های ما از ما آن چیزی را می‌سازد که هستیم و این همان چیزی است که افراد را متمایز می‌کند.»

«من فکر می‌کنم مردم باید عیب و ایرادهایشان را دوست داشته باشند و آن‌ها را بپذیرند؛ چون همان‌طور که می‌دانیم زیبایی واقعی در سادگی نهفته است.»

رئوف گفت که آرایش کردن را از سن کم شروع کرد و «هیچ‌وقت با پوست طبیعی‌اش احساس راحتی نمی‌کرد».

«من هرگز احساس نمی‌کردم که معیارهای زیبایی‌ را دارم. اخیرا پذیرفته‌ام که حالت طبیعی خودم زیبا است و به همین دلیل تصمیم گرفتم بدون آرایش در این مسابقه شرکت کنم.»

«هنوز هم اعتمادبه‌نفس دارم. با آرایش، خود واقعی‌ام را می‌پوشانم. من این هستم، از نشان دادن آنچه هستم ابایی ندارم. می‌خواستم نشان بدهم ملیسای واقعی کیست.»

رئوف از سیل حمایت زنان و دختران جوان دیگر که به او می‌گویند به آن‌ها کمک کرده تا اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشند، انگیزه پیدا کرده است.

«از آن‌جا که سلامت روان موضوع بسیار مهمی است، می‌خواهم کاری کنم که تمام دختران حس خوبی داشته باشند. می‌خواهم تمام معیارهای زیبایی را از بین ببرم. حس می‎‌کنم همه دختران در نوع خود قشنگ‌اند. حس می‌کنم این کار را برای همه دختران انجام داده‌ام.»

انجی بیزلی، برگزارکننده مسابقه دختر شایسته انگلستان، بعد از آنکه فهمید شرکت‌کنندگان در این مسابقه چقدر آرایش و گریم می‌کنند، در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار مرحله رقابت بدون آرایش را معرفی کرد.

او گفت این دور رقابت [بدون آرایش] زنان را تشویق می‌کند که «بدون نیاز به پنهان شدن پشت آرایش و فیلترها در رسانه‌های اجتماعی خود واقعی‌شان را به ما نشان دهند».

شرکت‌کنندگان برای راه یافتن به این مرحله، باید تصویر بدون آرایش خود را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنند.  

بیزلی در مورد تصمیم رئوف گفت: «برای ملیسا در مسابقه دختر شایسته انگلستان ۲۰۲۲ آرزوی موفقیت می‌کنم.»

«من طرفدار آرایشی‌ام که به زیبایی طبیعی کمک کند، اما هیچ نیازی نیست که جوانان آن‌قدر غلیظ آرایش کنند که مثل نقاب به نظر برسد.»  
+63
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.